• Krátkometrážní

Beetlejuice (1988)

NECHCEŠ CIGÁRO? NE, DĚKUJI. TAKY SE TO SNAŽÍM OMEZIT. Spolu s Batmanem nejlepší Burtonův film. Nikdy mě neomrzí!!! 97/100

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nemohu zkrátka pochopit, že ze všechn filmů světa je nejlépe hodnocený právě tento snímek. Opět oslavujeme vrahy a násilníky děláme z nich chudáky aneb další ze série "vězeňských filmů". S chutí rozbořím serii pěti hvězdiček. 54/100 Alternativa: Hrabě Monte Christo, Brubaker, Frajer Luke

Temný rytíř (2008)

Největší překvapení roku! Napoprvé málem vykloubená čelist, až po nějaké době dokážu promluvit. Slovy jako nejlepší a legendární a fantastické a boží rozhodně nešetřím a znovu pročítám všechny komixy. Napodruhé otevřená pusa a hlava plná vzrušených pochval a díků. Napotřetí extáze, kupuji si rozšířenoiu sběratelskou DVD edici, napočtvrté......pošedesáté. Asi až po šedesáté prvé sem se uklidnil a zamyslel se.... ...počkat... Batman na světle prakticky permanentné a nikdo v masce nepozná nejslavnější osobnost Gothamu? Trojana nebo Rytmuse v masce by taky nikdo v ČR/Slovensku nepoznal? Jak zbrzdil pád při záchraně Rachel? Proč mluví s Alfredem temným hlasem? Proč ho střela na konci nesejmula, když na začátku si vyměnil brnění? A hlavně...proč sakra na sebe Batman bere vinu za zabití Denta? Vždyť to mohl udělat jakýkoli Jokerův kumpán ne? Proč jen nemohl být scénář dokonalý,? Ještě že jsme tak zaslepený Batmanským logem. Ach....du to dát po šedesáté druhé. Hodnocení v kontextu celé trilogie. 90/100 (jako milovník Batmana a superhdinského subžánru)