Roxana (1987)

Nesnáším americké ztvárnění evropské klasiky či historie ve filmu. Američani to obecně neumí a vždy je to hrůza, a je jedno, o jaké dílo či etapu historie se jedná. Ale tentokrát musím udělat výjimku. Toto pojetí Cyrana bylo skvělé. Samozřejmě, obrovský podíl v mém hodnocení hraje nádherná Daryl, ale i nebýt ní bych asi na film nenadával... určitě bych dal klidně i tři *. On ten Martin byl taky skvělý. Jen ten nos byl přeci jen moc... Ale i ten byl zastíněn půvabem Daryl.

Žbluňk! (1984)

Myslel jsem si, že jsem tento film už kdysi viděl, a chtěl jsem si ho připomenout, ale ne, tohle jsem dnes viděl poprvé. A říct, že se mi to líblo, je velmi málo. Zdejší hodnocení ani komentáře nechápu, ale to je můj častý problém. Holt, mám jiné oči než většina zdejšího umělecky nadaného osazenstva. ;-)

Dopisy z války (2015)

Zvláštní film. Asi mám teď období zvláštních filmů. Během jednoho týdne už druhý takový film. Tady na CSFD má také mizerné hodnocení i recenze, ale mně se přesto líbil. Vím, není tu akce, nejsou tu potoky krve ani vtipy o exkrementech a podobné věci, co k dnešním filmům neodmyslitelně patří. Přesto na mne film silně zapůsobil a hodně se mi líbil svou myšlenkou a poselstvím.

Popelka (1969) (TV film)

Jedna z vůbec nejkrásnějších českých pohádek. Pohádka mého dětství, která bohužel strávila mnoho let v komunistických trezorech a tak unikla několika generacím dětských diváků. U mne patří jednoznačně ke třem nejkrásnějším pohádkám vůbec. A přesto jsem až dnes díky recenzi igi B. zjistil, že je dílem takřka čistě ženského štábu. Možná i proto je tak krásná, milá, lidská... A Jana Třísku a jeho písničky, stejně tak jako překrásnou a milou Popelku a holoubky a jejich písně  jsem si vybavoval celá léta svého dětství, kdy se tato nádherná pohádka nesměla vysílat... Dnes jsem si ji znovu pustil a jsem z ní zase stejně naměkko jako když mi bylo 5 let a ještě jsem nevnímal tu hrůzu a kulturní i mravní marasmus, které nám tehdy přinesla rusácká okupace.

Objekt krásy (1991)

Když jsem ten film včera viděl, nějak na mne zapůsobil. Byl jsem z něj úplně nadšený, ale už se mi nechtělo doma zapínat internet, tak jsem sem nenapsal své pocity. A dnes ať přemýšlím jak přemýšlím, nemohu přijít na to, co mne na tom filmu tak okouzlilo. Když na to tak vzpomínám, tak to vlastně nemělo žádnou akci, žádné násilí a krev, žádné šílené gagy, ze kterých by člověk padal ze židle, žádné šílenosti, na něž jsou moderní filmy tak bohaté. Jen to bylo prostě moc hezké. Ten pocit si pamatuji, takže dávám 5* tak, jak jsem si včera po konci filmu řekl.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Dejte blbce režijní křesílko a vypadne z ní tohle... škoda. Ale nebyla to zas až taková hrůza.... našly se tam i světlejší okamžiky... zřejmě navzdory paní rešisérce, jejíž toto byl snad poslední z neúspěšných počinů.

Hudson Hawk (1991)

Slušná sranda. Nějak jsem se spletl a čekal na romantickou komedii, ale rychle jsem byl vyveden z omylu. Chvíli zklamání ale rychle zahnal Bruce a pak jsem se už jen křenil. Normálně bych dal 4 hvězdičky za fakt povedenou legraci, ale když tu vidím a čtu místní hodnocení, tak jsem prostě nemohl jinak... ale stejně bych tu pátou přidal za skvělou Andie a jejího dokonalého delfína :-D

Zvláštní dny (1995)

Film mne hodně překvapil. Jen nevím, proč že jsem se ho vlastně tak bál, když scénář napsal můj oblíbený James a také moji oblíbení místní recenzenti se vyjadřovali pochvalně. Inu, asi to tak mělo být, že jsem ho viděl až dnes. V pravou chvíli. A teď jdu na Terminátora. Myslím, že mne čeká pár dní poněkud temné budoucnosti, která se naštěstí zatím nestala... ale stále se ještě může stát, pokud lidi nedostanou rozum... čemuž ovšem zatím nic nenasvědčuje :-)