Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Musím říct, že když mi před pěti lety kamarád přinesl na DVD do nemocnice filmy o Harry Potterovi, rozesmál mne. Sice pohádky miluju, ale o tomto "veledíle" jsem toho četl a slyšel tolik špatného, že mne ani nenapadlo si to pustit. Až někdy předloni jsem měl dost času a ono DVD mi padlo do ruky. Pustil jsem si první díl... a ač skoro padesátník, nedokázal jsem se odtrhnout od PC. Skvělý příběh zasazený do úžasně propracovaného světa... byl jsem nadšen. Dnes už vím, že tento film je pouhou ilustrací ke knihám, jež mám dnes již všechny přečtené, přesto je to ilustrace povedená a především v tomto zimním čase si filmy o Harry Potterovi rád pouštím... Jen mne mrzí, že jsem se nenarodil v roce 1990 :-)

Notting Hill (1999)

Tenhle film se mi líbí po každém shlédnutí víc a více. Romantická komedie jak má být. Krásná Julia Roberts, sympatický Hugh Grant, kterému jeho knihovníka skutečně věřím, jeho rodinka a kamarádi.... ne, prostě je to moje srdcová záležitost a nemá smysl psát tu proč se mi tak moc líbí.

Láska na vlásku (2014)

Tak to mne podrž.... taková krásná pohádka a má hodnocení stejné jako ta naprostá blbina ze včerejška... Tak to mi hlava nebere. Na rozdíl od včerejšího odpadu Kdyby byly ryby je toto jasných 5*. Krásná pohádka, plná lásky, s krásným koncem... prostě u mne je hodnocení jasné.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Tak já vám nevím... když tady koukám na to skvělé hodnocení a čtu ty až málem pochvalné komentáře, tak začínám mít pocit, že jsem včera viděl jinou pohádku... Pohádky miluju, pohádkové komedie také.... ale tahle hrůza ode mne získává jednoznačně "odpad!". Dokoukal jsem to se sebezapřením jen proto, abych se přesvědčil, že ani ti nejlepší herci nemohou napravit tuhle hrůzu. A že tam bylo mých oblíbených herců + jedna krásná herečka, kterou jsem ještě nezaznamenal... No, co už, ani nejhezčí princezna posledních let, ani ti nejlepší herci, které mám moc rád to nevytrhli. Opět mne to přesvědčilo, že TV doma netřeba a že stačí na znechucení na celý rok koukat na pohádky jeden či dva dny o Vánocích u mámy .......... Edit: Díky komentáři uživatele MartinezZ (který mi hodně mluvil z duše) jsem si vzpomněl na jednu věc, která mne v pohádce zaujala - typický zvuk vydávaný velmi často mými Wokny. To byl podle mne jediný zajímavý nápad tohoto "veledíla" :-(

Angelika, markýza andělů (1964)

Přestože děj filmu ani zdaleka neodpovídá ději knižní předlohy a je proti knize hodně přislazený, tak dávám 5*. A to proto, že je to krásná ilustrace ke knize a už v prvním vydání Angeliky, které se mi dostalo do ruky, byly fotografie sladké Michèle Mercier a démonického Roberta Hosseina a ty mi jednoznačně určily podobu krásné Angeliky a jejího úžasného manžela a milence v jedné osobě... Romantický film, jak má být, pohádka pro dospělé... a já pohádky miluju.

Nevědomí (2013)

Moc dobré scifíčko. Zajímavý příběh, perfektně natočený, uvěřitelný... Po dlouhé době jsem si scifi takto vychutnal.

Prokletý ostrov (2010)

Tak já vám nějak nevím... Asi jsem to nepochopil nebo co. Nebavilo mne to, nechápal jsem, o co jde... a s tím koncem si taky nejsem vůbec jist... No, co už. Třeba to jednou pochopím. zatím tedy 30% a dvě hvězdy za tu skvělou bouři.

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Inu, ano... tento nostalgický příběh bylo přesně to, co jsem dnes potřeboval. Díky moc, byli jste skvělí. Prožíval jsem s vámi váš skvělý návrat, moc jsem vám držel palce a byl jsem nadšen z úspěchu... ano, tenhle film mne trefil v pravou chvíli a na pravém místě.

Ace of Hearts (2008)

Rodinný film o policejním psovi a jeho rodině. Velice příjemné pokoukání na inverzní nedělní odpoledne. Neříkám, že to byla nějaká úžasná detektivka, ale to jsem od toho ani nečekal. Ale jako rodinný film mne to nezklamalo, i když je to asi určeno spíše divákům tak okolo 11-13 let. I přesto mne to pobavilo. Krásný pes, krásní herci, pozitivní příběh s dobrým koncem... co víc si přát? Asi bych dal normálně 50%, ale za toho krásného ovčouna, kteří se už dnes alespoň u nás skoro nevidí dávám 4*. Víc takových filmů... jo, a víc filmů ve slovenštině, ani jsem si neuvědomil, že je to slovensky, dokud jsem si to nepustil znovu, protože jsem nemohl najít tady profil filmu :-)

Slavní neznámí (2014) (pořad)

Kéž by takových projektů bylo víc... a kéž by je vysílali i v debilizátorech. Náš národ potřebuje takovéto příklady jako sůl... ne furt vidět samé zločince, jak je zvykem v TV Hovna.