Pán času - Konec cesty (2008) (epizoda)

Dokonalé. Naprosto dokonalé. Na to, jak to po většinu dílů byla slabá série, tak finále bylo naprosto dokonalé a tahle epizoda mne dostala tak, že mi opravdu chvílemi tekly slzy z očí. No, a konec, kdy Donna (snad definitivně) odchází ze seriálu mi udělaly radost. A i když v posledních pěti epizodách nebyla až tak otravná, stále si trvám na tom, že nejlepší na Donně byl její dědeček.

Pán času - Odboč vlevo (2008) (epizoda)

První díl, kde bylo více Donny než doktora... a kupodivu se to dalo. Dobrý příběh, dobrá režie, a jako třešnička na dortu Rose. Jo, líbilo se mi to. A jsem zvědav, co bude dál.

Pán času - Planeta Midnight (2008) (epizoda)

Další skvělý díl. Scifi miluji právě proto, že dobrá scifi dokáže naprosto přesně vystihnout lidskou povahu. A vy lidi jste opravdu zvláštní živočišný druh ;-)

Pán času - Les mrtvých (2008) (epizoda)

Wow. První díl jsem považoval za zatím nejhorší ze všech viděných... a v tomto se to zcela otočilo. Nemám slov.

Pán času - Ticho v knihovně (2008) (epizoda)

Pro mne asi nejhorší díl ze všech dosud viděných. Ještě slabší než Doktorova dcera.

Pán času - Jednorožec a vosa (2008) (epizoda)

Inu, tohle už není scifi, ale vyložená pohádka. Ale OK. V tomto seriálu nehledám vědecké pravdy, ale pobavení. A toho se mi v této řadě zásluhou Donny nedostává. Nevím, proč scénárista vymyslel pro tuto řadu pro doktora tak protivnou společnici. Jediným kladem na této postavě je její skvělý děda. Dal bych dvě hvězdy, třetí dávám za Agáthu Christie. Tato epizoda mne totiž přiměla vyhledat si více informací o této slavné spisovatelce. A tyto informace zase ještě více zvedly můj obdiv k Joan Rowlingové, kterou považuji za nejlepší anglickou spisovatelku a skvělou ženu. Ovšem pokud bude tato série pokračovat po nastolené trajektorii, bojím se, že skončí u 1*, kterou dám jen za herecký výkon Davida Tennanta.

Pán času - Planeta Oodů (2008) (epizoda)

Oodi mne zaujali už minule. A tentokrát bylo hezky vysvětleno, jak se z nich stali otroci a jak se jim jejich postavení líbí. Nejslabším článkem byla ovšem opět Donna, která.... prostě mi nesedí. Budu holt tuto sérii muset nějak přetrpět.

Pán času - Ohně Pompejí (2008) (epizoda)

Příliš ukřičená a ukecaná epizoda. Miluji starý Řím a zánik Pompejí mohl být zajímavý.... mohl. Zatím pro mne nejslabší díl ze všech čtyř sérií.

Pán času - Komplicové (2008) (epizoda)

Když se ve Vánočním seriálu před minulou sérií objevila po Rose Donna, byl jsem hodně zklamaný. Rose byla pro doktora skvělá parťačka, Donna mne rozčilovala svou užvaněností. Bál jsem se, že bude v celé sérii, ale naštěstí jsem se spletl. Martha byla snad ještě lepší než Rose... a teď se po ní objeví zase Donna. No, co už. Asi se budu muset připravit na o stupeň méně zábavné díly. No, co už, v další sérii už dle obsazení Donna nebude, takže se mám na co těšit do budoucna. Tento díl byl přesně v tom duchu, kterého jsem se bál. Doktor skvělý, zajímavá zápletka... a užvaněná Donna. Asi bych neměl koukat na víc dílů denně, nebo mi z ní praskne hlava :-)