Můj brácha má prima bráchu (1975)

Klasická normalizační komedie. Mladí lidé by měli mít brzo děti, aby neměli náhodou chuť plést se do politiky. Potrat vám samozřejmě chápavý doktor rozmluví. Nejlepší je postava bodrého soudruha ministra, za kterou musím udělit hvězdičku.

Pacifik (2010) (seriál)

Realisticky ztvárněné osudy příslušníků 1. divize USMC v tichomoří. Určitá nevyváženost je asi způsobena tím, že sleduje paralelně tři příběhy, což někdy působí zmatečně a nedává prostor pro větší rozvinutí chrakterů jednotlivých postav. Nejzajímavější je samozřejmě vyprávění Eugena Sledge. Možná je to dáno i tím, že jeho memoáry vyšly až v 80. letech, kdy se po vietnamské zkušenosti změnil u širší veřejnosti pohled na válku a bylo možno i o událostech z WWII vypovídat s větší otevřeností než třeba v 50. letech (Leckieho příběh). Srovnávat s Band of Brothers asi nemá moc smysl, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, přesto se ale nesporně jedná o zajímavou podívanou.

Acid House (1998)

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení zdejších uživatelů. Já považuju tenhle film za velice povedený a zábavný. Myslím, že vybrané povídky vyznívají ve zfilmované podobě možná ještě lépe než v knížce, jako např. gradující scéna Cocova zpětného převtělení na konci. Setkání Boaba s Bohem je samozřejmě pomyslnou třešničkou na dortu... "Je to má práce to vědět, jsem Bůh." :-)