Princezna (2022)

Parádní jednohubka s neoriginálním myšlenkou, za to ale ve velmi orginálním pojetí. Super odkazy na Rebelku (rezavé vlasy a touha po vlastních rozhodnutí), Smrtonosnou past (pohyb v tajných (občas úzkých) chodbách a The Raid (probojování se skrz věž(ák) ) jen shora dolů. Příjemná je též stopáž 90 minut. Když nebudete vědět na co, tak na tohle klidně koukněte.

Seveřan (2022)

Nevím jestli chtěl režisér stvořit nového Conana. Pokud ano, tak tragicky selhal obzvlášť, když hned úvodní proslov je jak vystřižený z Anvil of Crom, poté nalezení čupr (a taky úplně zbytečného) meče, bez kterého by jinak úplně normálního člověka (žádného démona) asi neporazil a který leží v hrobce s bůhví čí kostrou. Film se dobře rozjede, ale poté, co ze sebe hlavní hrdina dobrovolně udělá Ivánka z Mrazíka a přijde tak o veškeré charizma, úplně zabrzdí. Pokud by to byl Conan, tak tam vjede na koni a sekerou tam všechny hned poseká. Tady seveřan najde všechny jak na talíři a ono dlouho nic až do konce filmu.... Právě proto nevím jestli to měl být nový Conan nebo ne, spíš asi ne. Za mě tedy hrozné zklamání.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

První film, který jsem viděl od Ghost Ridera 2 s mým kdysi velmi oblíbeným hercem. A jenom doufám, že teď, když konečně splatil všechny dluhy, tak si začne zase vybírat filmy podle jejich kvality a nikoli kvůli penězům. Tento film je super. :)

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Tak trochu jiný romantický film. Začátek vypadá úplně super, po chvíli nadšení trochu vyprchá, když mu dojde, že takhle bude vypadat celý film. Teď záleží na tom, kdo tomu chce dát šanci a kdo ne. Je hrozně jednoduché napsat, že film je shit a ztráta času. Ale když na to člověk přistoupí, tak si film užije. Stejně jako závěrečnou  (klasickou) scénu beze slov.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Absolutně zbytečný film, který nepřináší vůbec nic nového. Jen těží z popularity magora s motorovkou. Kdo si chce dát dost nenáročný film a má rád vyvražďovačky, tak od toho je tady ten kousek. A kdo má raději zvuk motorovky, tak ať jde raději kácet stromy. Nebo zapaří Dooma. :)

Neviňátka (2021)

Nevím, zda je to typicky severský film (zas tolik jsem jich nejspíš neviděl), ale přesně takhle bych si představoval, že bude vypadat. Osobně se mi asi líbila víc Kronika, ale to je přesně věc vkusu. Komu se líbí více minimalismus (tady vážně brutální včetně "velkého finále") než speciální efekty a bumprásky, bude se mu více líbit tento film. Bohužel ale není první, kdo přišel s nápadem, že obyčejní lidé/děti objeví schopnosti a tak si jej zapamatují pouze fajnšmekři.

Matrix Resurrections (2021)

Každý, kdo čeká, že to bude opět nadčasová akční pecka se skvělými souboji bude zklamán (já jsem rozhodně byl), neboť toto není akční, nýbrž romantický film, ve kterém pouze režisérka chtěla odvyprávět příběh jedné lásky (a taky si trochu přivydělat na stará kolena :) ).

V obležení (2021)

Příjemná jednohubka. Divákovi se sice vůbec nic neřekne, kdo je ten špatnej a kdo dobrej a kdo je ten ještě horší, ale překvapivě mě to ani nějak nevadilo. Parádní magor je ten postarší týpek. Sympatická černoška v hlavní kladné roli mi připomínala jiného klaďase, který pořeší celý mrakodrap, letiště a nahánění se po celém městě. Taky dostane hodněkrát přes tlamu a na konci je zrasovaná, krvavá, postřílená a obvázaná, ale stejně si jede ještě pro nášup. :)

Rychle a zběsile 9 (2021)

Tak a je to. Jestli se v této sérii něco rychle nezmění budou z toho nový Expendables. Banda co zvládne nemožné. Osmička byla super, ale tady se v podstatě zrecyklovala linka právě osmičky (v podstatě) a ještě k tomu je tady stejný padouch (v podstatě). I když mám tyhle Hot wheels v oblibě, asi by bylo lepší, kdyby se vše ukončilo. Shrnutí: nic nového, spíše naopak. Fanoušek si to nenechá ujít a pro neznalé bych doporučil starší díly. Nevím jestli to byl od tvůrců úmysl dát J.Cenovi na konci takového malého oranžového sporťáčka, ale vypadalo to spíše jako kdyby si ho oblékl, než že by ho řídil. :) Tvůrcům přeji odvahu k ukončení série nebo pořádnému zamyšlení co, jak a kam dál.