SGU Stargate Universe Kino (2009) (seriál)

Pro mě strašlivá nuda. Tyto webepizody se mi zdály celé unylé a jako pouhý vývar z již tak nemastného neslaného Stargate Universe.

O pokladech (2012) (TV film) odpad!

O pokladech byla ta nejhorší žumpa, kterou jsem o těchto Vánocích viděl. Daleko horší než Saxana a lexikon kouzel. U tohoto jsem se ani nezasmál. Příběh nemá hlavu ani patu. Posun do raného novověku se nevydařil. Artové parní stroje jsou odpudivé a nevzhledné. Naprosto nesympatické postavy, navíc Kačenka ani Barborka moc krásy nepobraly. Jedna samoúčelná scéna střídá druhou - pád mince na hromadu s pokladem (proč?), hrabání listí apod. Prvních 50 minut je naprosto o ničem. Jen zjistíme, že jedno z hrabat je idiot, kterému jde jen o prachy, druhý je zas naprostý nekňuba.

Peklo s princeznou (2009)

Na české poměry velmi obstojná pohádka. Kupodivu snahu o zapojení trendů neodnesl ani děj, ani vtip ani dialogy. Za to by si zasloužila 90%, ale za tvarohového Mádla s prkenným hraním strhávám 20%, ale za milou a krásnou Terezu Voříškovou přidávám 10%. Celkem to máme slušných 80%.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Nejhorší je, že Saxána a Lexikon kouzel by vůbec nemusela být špatná pohádka. Tvůrci zahodili výtečné herecké obsazení, záměrně nasekali faktické chyby o původním filmu, odkazovali na původní Dívku na koštěti, kde mohli, ale už je nenapadlo oslovovat Černockou Saxano, aby odkázali na původní film. Její současné a tehdejší já mi nepříjdou vůbec podobná - říkal jsem si, kdo že jí to nový hraje. V příběhu je spousta logických trhlin. Jsou ztvárněny (možná i záměrně) tak špatně, že se jim divák v průběhu filmu směje. Ani o vtipy není nouze. Saxánu zabíjí neumělá počítačová animace, která je tam využita na každém rohu. Rádoby kvalitně ztvárnění Krakavous ve 3D je fakt utrpení. To jsem se na něj ani nedíval na FullHD obrazovce, ale na klasické CRT skleněnce. Let na koštěti je silně inspirován Harry Potterem, ale ani z části nedosahuje jeho technického provedení. Cítím z toho, jak to bylo natáčeno ve studiu za zelenou stěnou. Minimálně už kvůli tomu, že neodpovídá osvětlení ani zapojení do scény. Nápad s vdavek chtivou tetičkou není špatný. Jen ty postavy jsou jakoby neměly mozek. Nejchytřejší z nich je malá Saxanka. Závěrečné roztrojení Jiřiny Bohdalové v podobě tety Irmy je jen pověstná poslední kapka filmové hrůzy. Dávám 20%. Děti to určitě aspoň na chvíli zabaví.

Země, odkud přicházím (1956)

Příjemný filmeček na sváteční večer. Francouzské filmy mě nikdy nepřestanou okouzlovat jejich nápaditostí a vtipem. Fantasticky vytvořená vánoční atmosféra. Chvíli mi dělalo problém odlišit dva Julieny... Český dabing je starší, ale díky tomu i velmi zdařilý. Samozřejmě i na tomto filmu se dá najít pár chyb. Např. frančtináře a milovníky původního kontextu může štvát, že nepoužívá Papa Noel, ale českého Ježíška... Pro mě je to za 85%.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Šťastný smolař je spíš než pohádkou takovým dramatem s pohádkovými motivy. Prvních 45 minut se v něm nic podstatného neděje a plyne jen líným lyrickým pozvolným proudem. Poté se Smolař dobrým tempem rozjíždí. I tak si stojím za svým, že by potřeboval prostřih, a pak by to byl fajn film. Jak jsem již zmínil, obsahuje skvělé narážky, např. Monte Carlo, nesklouzává ani do trapností, nebo neobsahuje sprostá slovo. Příběh není prvoplánovitý a v porovnání s ostatními novějšími pohádkami není ani tolik překombinovaný. Za mě příjemná oddychová pohádka/sváteční film. V porovnání s ostatními pohádkami z minulých let mírně vyčuhuje nad průměr. 70%

Gastonova cesta (2012) (TV film)

Kdyby se tento dokument nejmenoval přímo "Gastonova cesta" a dopředu nesliboval detailní informace a pouti Gastona, tak bych ho nazval velmi zdařilým dokumentem o lachtanech v pražské zoo, jenže tak to není.Prvních 20 minut se dozvídáme informace o všech generacích lachtanech v zoo, o jejich současném výběhu i o tom, jak se do zoo dostali. Sice je to zajímavé, ale dokument jsem si pustil kvůli něčemu jinému. K tomu se dostáváme až v závěrečných několika minutách. Informace jsou velmi strohé, nejdou nijak do hloubky.

Tajný přístup: Vatikán (2011) (TV film)

Tento dokument vůbec nesplnil mé očekávání. Čekal jsem, že se podívám někam, kam běžný smrtelník nemá přístup, dozvím se něco zajímavého. Dokument, bohužel, plyne velmi pomalým tempem, většinu času je záběr na nějakého duchovního, případně na nějaký tmavý a nezajímavý sklep.

Hitparáda televizní zábavy (2006) (pořad)

Chvályhodné je, že se na obrazovky opět dostávají hrané scénky. Ty, co pouští jsou velmi zdařilé. Stinnou stránkou je, že se jedná JEN o reprízy z archívu a nikdo už další scénky nevymýšlí a netočí.

Lokal TV (2011) (seriál)

Nyní hodnotím pouze první dva díly: První díl s parodií na Krtečka a Ferdu Mravence je naprosto geniální. Být to samostatný kraťas, tak dávám z fleku pět hvězdiček. Druhý díl je stále velmi dobrý se svěžími nápady, i když bez znalostí slovenských poměrů, může být SROTV špatně srozumitelná. Zde mě mrzí její zakončení - čekal jsem na ten proslov mimozemšťanů a místo něj to skončí. Třetí díl je bez šťávy a opakované vtípky (např. "Vyliž metal") přestávají být vtipné.