• Pohádka

2001: Vesmírná odysea (1968)

Cituji z TV programu: "Oba filmové monolity měly symbolizovat Boha i skutečnost, že člověk je připraven na další evoluční krok (v první verzi scénáře na ně Kubrick hodlal promítat obrazy...)" Tato informace mi mírně pomohla tento film lépe pochopit (i když jsem to tak nějak tušila od scény s opicemi, monolitem a kostí jako nástrojem), ale nemůžu dát víc hvězd filmu, u kterého jsem několikrát použila rychlopřetáčení vpřed, ačkoliv jinak byla vizuální stránka výborná a skutečně nadčasová a sci-fi je můj oblíbený žánr. Při Straussově valčíku jsem musela vypínat zvuk, tak mi lezl na nervy. Grády tomuto filmu trochu přidával počítač HAL9000 (který už byl víc než jen počítačem) a postaral se o trochu toho napětí při cestě na Jupiter. Podle komentářů zde by byl film pochopitelnější, kdyby si divák předtím přečetl knihu - to není zrovna velké plus tohoto filmu.

Králové ro(c)ku (2006)

...rocking and fucking rolling and fucking rocking and fucking rolling.... nebo tak nějak :-) chtěla jsem dát tři hvězdy, protože jsem od tohoto filmu přece jen čekala víc, ale po třetím zhlédnutí musím především kvůli hudbě jednu přidat.

Město andělů (1998)

Málem jsem z toho dostala cukrovku. Příšerná slaďárna. Pro mě ze stejného soudku jako Seznamte se, Joe Black s Bradem Pittem, který mi připadal podobně přitroublý jako v tomhle Cage.

Muž ve stínu (2010)

Výborná atmosféra a to je asi tak všechno.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jako mnozí zde na ČSFD jsem tento film poprvé viděla v kině ještě za socíku jako dítko školou povinné. Tehdy to pro mě byl naprosto nezapomenutelný zážitek, z filmu jsem byla totálně unešená. Ještě dnes mi to připadá jako by to bylo včera - tak se mi to vrylo do paměti. Skvělý film, na který se kdykoliv ráda kouknu znova v televizi. Žádný z dalších Indianů Jonesů už ho nepřekonal.

Dr. House (2004) (seriál)

Já toho chlapa prostě žeru!!!