Kapitán Phillips (2013)

Škoda toho rozvleklejšího konce, jinak docela dobrá one-man šou a jednoho zubatýho hubenýho somálce. Hanks je správně americkej, jeho protějšek správně somálskej, vše sedí tam kde má. Trochu mi od té doby opravdu vrtá hlavou, jak je možný, že zákony neumožňují mít lodím zbraně na vlastní obranu.

World Trade Center (2006)

Těžko hodnotit že? Stalo se a možná to i tak bylo. Jenže proč o tom natáčet dvouhodinovej film proboha. Tady v tom případě lze asi jen hodnotit dobrej úmysl tvůrců a to že Stone byl asi za kamerou lehce stoned. Páč to to co graduje, pozor, celých prvních deset minut končí temným čumněním na špinavýho Cage a jeho retrospektivní promítání jeho americkýho života.

Zjizvená tvář (1983)

Nejsem fanouškem gangsterek a už vůbec ne dlouhometrážních výpravných rodinných ság (díky Kmotře). Jenže prom toho že to je dlouhý a že to je gangsterka nelze Scarface nic moc vytknout. Až na to že Al Pacino má ve většině filmů v podobných situacích dost podobnej zubatej výraz, je to prostě bad guy se vším všudy a člověk tek nějak chápe co na tom ty chlapíky bavilo, i když každej den nastavovali smrti zadek.

Na hraně zítřka (2014)

Lepší mrtvej Cruise než živej Cruise. Protože mu strašně svítí zuby. A protože to je sci-fi. a nakonec dávam stejně tři hvězdičky, protože to prostě nebylo tak úplně americký a protože to odsejpalo, vlastně se tam člověk ani nestačil do ničeho uvrtat. A akční scény byly koukatelný a v závislosti na ději filmu nebylo ani nepochopitelný, proč to tomu Tomovi tolik jde. Ale jako zase do plenek si z toho neučúrnu přátelé.

Jsem tvůj (2014)

Nevim, zase film kde je spousta věcí navíc a někde chybí dotažení do konce. Upřímně, jsem velice tolerantní člověk co se sexuality týká, ale gay koitus na velkoplošné projekci je pro mne neskousnutelný. A neříkejme tomu artové svobodomyslné a neklišoidní vyjádření, to by si jinak snímek nehrál s myšlenkou, že co gay to AIDS. Po filmařské stránce celkem pekně vymazlený, oceňuji propracovaný ex a in teriéry.

Výchozí bod (2014)

S líbivými filmy je prostě věčný kříž. Krásní lidé, krásná láska, velká tragédie, další láska. Ano ano, to moc chceme. Ale ten obsah taky prosím. Člověk čeká ne-li polovinu snímku, co se z něj vyklube a ani na konci si vlastně nemůže bejt jistej. Film nenudil, během své stopáže zaujal, ale zapadne,

Xenia (2014)

Můj brácha má prima bráchu. A taky jednoho sexy bráchu a jednoho teplýho bráchu a plyšovýho králíka. A ti hledaj tátu. Až se člověku chce nad tou balkánskou komedií mixovanou s trochou jizanske soap opery rozplivat. I přes dlouhou stopáž se člověk ani na minutu nenudí a chce s tim sexy bráchou zpívat.

Křížová cesta (2014)

Náboženský fanatismus. Kdo tvrdí že o něm neslyšl, kecá. Kdo o jeho důsledcích na děti neviděl žádný snímek (viz. Jesus Camp), máte nyní možnost. Odpornost vlastních dogmatických přesvědčení vám zprostředkuje několik výborných herců a statická kamera. Realita každodenní výchovy a rodičovské moci nad svým potomkem, která ještě v polovině snímku vyhlížela úsměvně a fantaskně.

Neutečeš (2014)

Jsem ráda že konečně někomu došlo, že originalita v hororovém žánru není na obtíž. Je snadný natočit řezničinu se šíleným masovým vrahem a reálným základem. Ale duchařina, kde vám i nevěřící Tomáš toho ducha uvěří, to už je majstrštych. Konečně sympatická teen hrdinka, konečně neodbytej scénář na úkor lekaček a konečně pořádná zápletka. Chci aby jste to viděli všichni a cestou domů se báli, že jde někdo za váma.

Violet (2014)

Uz jsem asi vyrostla z toho, že dlouhé, nic neříkající záběry na lidi, na silnice, na rozostřené cosi mají ve filmu jakousi filosofickou hloubku. Ne nemají. Ani ty o utrpení pěkného pubertálního kluka, který byl asi jen tam kde být neměl. Škoda špatně zpracovaného námětu, kdy vůbec nedokážete pochopit jestli se hlavní hrdina trápí, nebo kdo je vlastně hlavní hrdina. Průser byl že po každých deseti minutàch temné nudy přišla nějaká dobrá minutová scéna, která děj někam popohnala, takže si člověk ani nemohl dovolit usnout.