Všemocný (2011)

Zajímavý pohled na to jak pomocí drogy zefektivnit mozek a využít tak veškerý jeho potenciál. Pak že jsou všechny drogy špatné, já mít na pár týdnů NZT, udělám taky díru do světa a ve finále bych to zakončil tím, že bych vyměnil Vašíka Klausovýho na hradě. Ne teď vážně - Všemocný je v celku kompaktní film se vším všudy, pár chybek a nelogičností samozřejmě nesmí chybět, ale kamera mě naprosto nadchnula a využití různých sytostí barev byl briliantní nápad.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Povedené souboje nezatěžuje příliš složitý děj a nařachaní akrobati se řežou tentokrát kdesi ve vězení v Gruzii a vítěz prostě odejde svobodný. Jenže v těchto filmech si hlavní hrdina nikdy nemůže být ničím jistý a začíná tedy boj nejen v ringu, ale i boj o přežití a boj se zkorumpovanou "smetánkou" . Dvojka se mě líbila víc, podle mého měla více silných momentů, i tak za 75%

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuální lahůdka, která mě doopravdy překvapila. Od začátku to byl snímek hodný pěti hvězdiček plný skvělých efektů, akce a parádní podívané. Bohužel se někdy uprostřed filmu objevilo pár slepých míst a šlo to s ním od desíti k pěti(nebo spíš ke třem hvězdám) Vše se však nakonec v dobré obrátilo a závěr získal hvězdu zpět, tím pádem za čtyři a přes 75%. Mimochodem hudba od Daft Punku tady sedne jak prdel na hrnec.

Lidé z předměstí (1989)

Cheche a já pořád vymejšlím kam na dovolenou, vidět tenhle film dřív, nikam nejedu, sednu k oknu a pozoruju sousedy. Správně trhlá komedie, žánr horor v popisu je dost nadsazenej, protože k bání je tu toho pramálo. Jinak Tom Hanks super kudrnáč a plukovník naprosto výtečná postava.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Příjemná akční oddychovka s propracovanými souboji na meče. Catherine Zeta-Jones je tady vážně sexy a Hopkins v roli stárnoucího učitele byl více než dobrý, takže pár těch vlezlých chybiček se dá celkem snadno přehlédnout.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Hravá fantasy pohádka, která nadchne nejen svou nápaditostí, ale také perfektní výpravou za kterou nebyly vyhozeny milióny a na kráse jí to absolutně nic neubírá. Spousta geniálně vykreslených postav a i když jsem předlohu nečetl, vychutnal jsem si Barvu kouzel dokonale. Smrtka přidává pátou hvězdičku jako nic. 75%

500 dní se Summer (2009)

Velmi netradiční komedie, která je spíše než na humoru postavena na naprosto dokonalém soundtracku, který ladí úplně přesně do každé scény filmu. Ze začátku jsem však dost tápal a málem mě to odradilo, nejen ten způsob jakým je to natočený, ale bohužel i slečna Deschanel, která opravdu není můj typ a nechápal jsem co na ní chlapec vidí. Vše se naštěstí v dobré obrátilo a já musím uznat, že je to velmi zdařilé dílko. 75%

Hanna (2011)

Tak tohle vážně nebude nic pro mě, spíš než akční mě to přišlo jako nevtipná roadmovie a hlavní hrdinka no co si budeme povídat, měla hrát maximálně v Lolitě. Námět taky nebyl nějak oslnivý, scénář jak kdyby někdo sepsal na koleni a hloupé dialogy tomu daly korunku na závěr. Kdyby hudbu nedělali Chemici, hvězdu bych ještě ubral.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Na tenhle skečový kousek jsem se chystal poměrně dlouho a nakonec mě zastihnul zcela nepřipraveného jednou večer v televizi. Nevím jestli to bylo tím, že jsem na Pythony neměl zrovna náladu, ale bohužel musím shledat toto dílko pramálo vtipné. Spousta skečů byla zbytečně protažená a místy dost nudná, když Monty Pythony tak Svatý Grál a nebo život Briana.

Princ a pruďas (2011)

Střeštěná komedie plná nechutností, oplzlostí, narážek na sex, penisů a vagín, ale má sakra koule. Nasmál jsem se celkem dost a věřte nebo ne to od komedií očekávám. Navíc jsou zde hodně vydařené efekty a celkovým dojmem na mě zapůsobila hodně vydařeně. 75%