Jak balit holky na mejdanech (2017)

Čekala jsem tedy úplně něco jiného, ale nakonec jsem se skvěle pobavila. Úžasný britský humor, tady trochu ujetý, ale rozhodně stálo za vidění. Britská punková scéna řízlá pár mimozemšťany v kosmických oblecích. Dobré hlášky. Kvalitní herecké výkony.

Rodinné štěstí (2016)

V půlce jsem regulérně usnula. Celý film jsem čekala a čekala, kdy to konečně začne. Úleva pak přišla v podobě titulků. Nuda, táhlé scény, zívám, bez hudby.

Tři chlapi v chalupě (1963)

Komunistická morálka, na zvracení. A celé zabalené jako film, agitační. Jak v tomhle mohli lidi žít, přežít? Tohle by se mělo pouštět jako horor.

V paprscích slunce (2015)

Sekta, roboti, vymyte mozky, nabozenstvi par excellence. Mela to byt podivana ve stylu bolywoodskych filmu. Kde asi soudruzi udelali chybu? Kam az jsou zahnani obycejni lide, ta prazdnota a strach v jejich tvarich. Nelze zapomenout.

Malá sokolnice (2016)

Skvela hudba, doladujici letecke zabery krajiny. Mala hrdinka jdouci za svym snem, borici hranice. Nektere vybrane dokumentarni zabery opravdu pobavily. Neni pro slabsi povahy kvuli autentickym zaberum lovu lisky. Ale to je priroda.

Tajemný Černobyl (2015) (TV film)

Domácí video o tom, jak jsem jel daleko od domova a jak je to tam přííííšerně nebezpečné, ale já jsem to riskl. Rozklepaná kamera, opakující se záběry. Dokument nepřinášející žádné nové informace. Sestříhat na deset minut a možná se na to bude dát koukat.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Motiv pohádky se mi líbil, není úplně okoukaný. Ale kdo proboha zprznil scénář? A kdo vybíral představitele? Kdo upravoval herce? Námět by si určitě zasloužil remake.

Lída Baarová (2016)

Od nejhoršího hodnocení dělil tento počin akorát Hitler Pavla Kříže. Za zmínku stojí ještě výkon paní Procházkové. Bohužel se ve filmu objevili jen epizodně. Film začal společenským rejem v baru a tím to utrpení začalo, strojené, amatérské, trapné. Posléze na scénu vstoupili nadabovaní herci. Doteď jsem měla dojem, že Česko má dabing na nejlepší úrovni. Ale zlatí Poláci s jejich lektorem! Scéna střídala scénu a nevěřila jsem vlastním očím, co je možné natočit, vymyslet a vůbec přenést na plátno. Doslovné vyvrcholení přišlo při souloži Goebbelse s Baarovou. To už jsem v kině seděla s hlavou v dlaních a chtělo se mi brečet. Film by se měl jmenovat "Pomsta Lídě B. a jejímu hereckému umění".

Stále spolu (2014)

Silné téma, slabé zpracování. Dokument o "jiných lidech", vyznávajících jiné životní hodnoty, ne ty diktované konzumní společností. Je položena spousta otázek, na které se ovšem v dokumentu nenachází odpověď. Škoda, že mnohdy zajímavé sekvence jsou nechány bez bližšího vysvětlení či dalšího komentáře. Dokument tak vyznívá do ztracena. Na konci si člověk pomyslí: No, dobrý, a...?

Osm hrozných (2015)

Tarantino vzal vymáchané pytlíky od čaje ze svých minulých filmů, hodil to do 180 minutového hrnce a čekal, že bude silný odvar. Konverzační drama, nedotažené. Během filmu vznikala dějová očekávání, která se nenaplnila (například scéna s dveřmi). Ani Morricone to nezachrání. Aspoň kamera byla skvělá.