Díra u Hanušovic (2014)

Ještě horší než jsem předpokládala. Že to bude plné klišé a stereotypů, to už se dalo čekat podle obrázku na plakátu a názvu samotného. Ve filmu vystupuje jeden exot vedle druhého. Všichni mluví naprosto příšerným dialektem. Dialogy mezi Jaru a Maru, nevěřila jsem, co se dá vymyslet! Akorát ta kamera stála za něco.

U pokladny stál... (1939)

Na tento nadčasový film se dá dívat pořád. Nadčasový ať z hlediska komiky či obsahu, klidně by se mohl odehrávat v dnešní době. Burian je ve své vrcholové formě a ostatní herci mu skvěle sekundují. Mezi moje nejoblíbenější scény z této klasiky patří výměna zubů za bahno v nemocniční pokladně, bar v lázních a řezání prstu. A ty Burianovi hlášky! Zaručeně vždy pobaví a zlepší náladu.

Mami! (2014)

Rozhodně žádná oddechovka. Rozhodně velmi silný příběh. Tomu klukovi jsem na začátku chtěla dát pár facek, ale pak jsem pochopila, že to tak jednoduché nebude. Obdivovala jsem matku, že do toho šla a prostě nechala mateřskou lásku vyhrát. Film se odehrává v jednoduchých kulisách a příběh nechávají rozehrát opravdu dobré herecké výkony tří hlavních protagonistů.

U zavěšené knihy (2013) (pořad)

Jediný televizní pořad o literatuře. Kvalita jednotlivých částí je kolísavá, ale když nemá konkurenci, musí se to vydržet. Moderátoři to mají taky podle toho, jak se asi vyspali. Ale ráda se touto formou dozvídám o novinkách na knižním trhu. Konečně také vidím, jak vypadají a působí spisovatelé, překladatelé a ostatní hosté.

Krásno (2014)

Dějově i žánrově naprosto neidentifikovatelné, herecké výkony o ničem. Po půlhodině jsem si uvědomila, že koukám vlastně z okna a myšlenky mi utíkají všemi směry. Byl nadlidský výkon vydržet do konce. Jedna hvězda za kameru a hudbu.

Princezna (1994)

Celý film jsem měla tendenci tomu malému spratkovi vrazit pár facek!

Černobyl ožívá: Návrat divočiny (2007) (TV film)

Dokument nabízí krásné záběry na přírodu trochu jako z katastrofického filmu - opuštěné město dobývá zpět příroda. Pak pár záběrů na kočičky, vlka a medvídky. Všude číhá radioaktivné nebezpečí a zvířata jej přijímají potravou, genetických mutací se objevuje minimum. Chyběl mi zde závěr s nějakou myšlenkou. Ta asi bude obsažena až v dalším díle natočeném za dvacet let.

12 let v řetězech (2013)

Nuda je podkreslená krásnou hudbou. Občasné dlouhé záběry na cosi, kdy jsem málem usla. Filmu chybí jakákoliv akčnost, jákákoliv gradace děje. Dojemný závěr má dovést diváka k slzám. A co tím chtěl básník říct? Otroctví je zlé a špatné.

Znovu a jinak (2011)

Mám ráda příběhy, ve kterých se mohu s hlavním hrdinou aspoň trochu ztotožnit. Haló, je čas dospět! Asi nebýt v hlavní roli ChT, tak to stojí za starou belu, ale dodává filmu šmrnc . Zbytek výkonů je dost na hraně a scénářem to není.

Věčný příběh (1998)

A opět ta Popelka. Tento popelkovský příběh považuji za jeden z nejzdařilejších. Holka není jen blbá Popelka, která čeká, až ji někdo vysvobodí, ale je to inteligentní a sebevědomá hrdinka. Navíc ztvárněná skvělou DB. Princ je prostě princ. Trošku přitroublý, ale nějaké náznaky vlastního myšlení se tam objevují. Líbí se mi zdařilé exteriéry, které přidávají příběhu na realističnosti. Můžu se dívat znova a znova.