Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Zas je to dobre spracované aj s dobrým tempom. Je tam pár scén kvôli čomu si to asi pozriem aj v telke. Lenže ta pointa je slabá ako čaj na vojne. Umelá inteligencia, ktoré sa odtrhla z reťaze je všade a jediný spôsob ako ju zastaviť je nájsť kľúč akoby od serverovne, ach jaj. Skoda lebo dobrý zloduch pridáva na kvalite filmu.

Luther: Pád z nebes (2023)

Netflix ma pár naozaj dobrých seriálov a vlastne to je alebo malo by byť ich jadro tvorby. Čo sa týka celovečerných filmov aj to ma asi jasnú busines logiku ale to je asi všetko, čo sa týka kvality je to ďalší film na liečbu nespavosti.

Trojúhelník smutku (2022)

Napriek tomu, že sa mi Turist veľmi páčil som sa umelo vyhýbal poslednému filmu Östlunda vo chybnej domieneke, že je to len umelo vyhypovana priemernosť, pritom to nie len jeden z najlepších filmov minulého roka ale aj jeden najzábavnejší.

Quo vadis, Aida? (2020)

Videl som to pred par dňami a stále sa k tomu vraciam. Je to jeden z tých filmov, ktoré nám úkazu tu najlepšiu stránku kinematografie. Je zbabelé sa postaviť na stranu slabšieho pod hrozbou vlastnej bezpečnosti? Alebo je to len otázka zbabelca?

Cesta za smířením (2021)

Hlúpe, surové, priamočiare a veľmi zábavne. Nič zásadného ale baví dokonca.

Lékořicová Pizza (2021)

Aj keď je to akože “o ničom” mna to bavilo. PTA je výborný režisér ktorý vie natočiť film bez veľkého deju dokonale. Škoda že z dvoch amatérskych hlavný postáv to vyšlo len jemu a jej už až tak nie.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Už ani neviem prečo som si to pustil a tiež si nepamätám od ktorej časti filmu ma to zaujalo. A aj keď to bolo pozeratelne nemyslel som si že az tak bude páčiť kým som nevidel záver. V tomto príde nie príbeh alebo spôsob ako je to natočené ale samotný film je dobrý alebo prosto pravdivý.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Už po 10 minútach som sa tak nudil, ze som si začal predstavovať, ze mna ako producenta tohto braku režisér a scenárista zavolajú na pozretie finálnej verzie. Po hodine premietania mi ropnú nervy a dvoma rýchlimy chmatmi výrvem oči režisérovi.ako by to urobila Beatrix Kiddo a Pai Mei Elle a vzápätí surovo s kladivom rozmlátim ruky scenáristovi ako to vie len Nicky Santoro z Casina A nakoniec si uzijem cigu ako Joe Hallenbeck. O filme pisat nebudem kedze nie je co.

Batman (2022)

Ma to pár chybičiek ale všetky sa dajú prepáčiť lebo Reeves, veľmi múdro, natočil iného Bamana než Nolen. Reevesov Batman je naozaj temným ritierom prehnitého Gothamu, kde sa zdá že slnko nikdy nesvieti. Pripomína mi to tie naozaj dobre komiksy o Batmanovi. Dúfam že peniaze na pokračovanie sa nájdu.

Boží ruka (2021)

Sorentinov nový film mi pripomenul prečo mám rad talianske filmy. Rozhodne to nie je najlepší Sorentino ale keď to nie Grande tak je to aspoň jednoducho Bella.