• Romantický

Sinister (2012)

Not bad, aj keď po všetkých tých "mrazivých" komentároch som čakala nejaký ozaj ozaj záhul. Niečo, čo ma posadí na riť, priková k stoličke a ruky nalepí na oči, aby tú hrôzu a strach nevideli. Ale... nič. Sinister je dosť kvalitným, originálnym snímkom. Nápad? Dobrý! Herci? Dobrí! Hudba? Ako od sfetovaného masochistického uchýlaka= dobrá! Potešil ma aj koniec, pretože konečne neprežila žiadna cecnatá bloncka ani nič pod., neprežil nik (také= hamletovské), okrem tej malej holky. A to tiež nebolo celkom prežitie, takže, to slovo hamletovské je tu na mieste. Plus dávam za sympatickú masku hlavného záporáka, vyzeral fakt k svetu, taký gothic metal fanda skrýžený s death metal fandom so sklonmi ku gore metalu... zjaviť sa u mňa doma, možno by som ho aj na kávu pozvala, keby ma nešiel hneď zmasakrovať. Nuž, 4 stars bohate stačia, 5 by bolo kebych si kákla do kalhot, ale nič plienkové nebolo, takže...:)

Big Lebowski (1998)

Pár vtipov fakt good, postava Waltera super, ale nejak to inak šlo celé akosi mimo mňa... nie a nie sa do toho dostať. Škoda.

Přežijí jen milenci (2013)

Neviem, buď dementniem, alebo tento film proste je nudná sračka. Ku koncu filmu som dostala takmer až histerický záchvat smiechu, že som za túto chujovinu dala 5eur na vstupnom a venovala tomu dve hodiny času. Uznávam, pár vtipov good, hudba skvelá, atmosféra tiež, výber hercov aj výkony fajn...ale kurva, kde je teda problém? Som zvyknutá aj na filmy, kde dej neni, ale je tam aspoň daaká myšlienka, alebo niečo, ale tu nebolo nič. Scéna so spánkom, depkou, pitím, tancom, pitím, spánkom, depkou, hrou....wtf? Dve hviezdy za vyššie spomenuté klady, ale inak je to pre mňa nudný odpad a tento film už fakt netúžim vidieť.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvé dve série super, tretia o kúsok slabšia ale furt ok, od štvrtej to šlo dolu vodou... a ten trojuholník barney-robin-ted, plus ten úplne idiotský koniec seriálu. Musela som ubrať hodnotenie zo štyroch na tri hviezdy, aj keď najradšej by som dala len jednu hviezdu. Z úcty k prvým trom vydareným sériám to neurobím.

Grandhotel Budapešť (2014)

Vobec som nevedela do coho idem a zostala som viac ako nadsena! Uz davno som nemala z nejakeho filmu taky vyslovene pozitivny pocit! Je to jednoducho krasne. Krasne v kazdom zmysle, aky vas napadne. Samotny pribeh je tak prapodivny, mily, usmevny a plny prekvapivych zvratov a necakanych situacii... navyse je to vyslovene "obrazovy" film. Kazdy jeden zaber vo vas vyvola pocit, ze nepozerate film, ale v skutocnosti chodite galeriou a pozerate na nadherne, niekedy az mierne naivne obrazy. K tomu vyborny soundtrack, uzasne herecke obsadenie, naozaj vtipny humor. Co viac si priat? Vravim, bola som ozaj nadsena a v dohladnej dobe chcem repete!:-)

Osamělý jezdec (2013)

Ach jaj. A ja toho Johnyho tak ľúbim.... ale toto nie, stratila som sa niekde po pol hodine a zbytok filmu som už ani neregistrovala. Škoda. Mám pocit, že v poslednej dobe ide výber filmov, kde Johny hrá dolu vodou... Už len čakám ked pôjde do toho porna ako svojho času vykrikoval.... (nie, že by ma to nepotešilo :D)

12 let v řetězech (2013)

Skvelý film o temnej minulosti land of freedom and silicon boobs. Vždy sa pobavím na tom, ako Júesej drbú do celého sveta a rozkrikujú sa o ľudských právach, feminizme, gender rovnosti a pod., a samy doteraz nemajú doriešené svoje časy nie tak veľmi minulé. Ejiofor bol ozaj dobrý, všetka česť, ale mňa oveľa viac zaujal Fassbender ako tyranský, nerozhodný otrokár, ktorý sa tak akosi motá v spleti svojich neutriedených názorov a vplyvu nepríjemnej manželky a Dano aj so svojím Nigga songom ako fakt slizský master. Skvelá bola aj Lupita, ktorej postavu mi bolo úprimne ľúto celý film, a najmä na konci filmu. Ona sa narozdiel od Solomona slobody nedočkala a bohvie aký mala koniec. Film so sebou prináša množstvo ozaj krutých scén, z ktorých mnohým ľuďom (najmä bojovníkom za rôzne práva) bude tuhnúť krv v žilách. Za zmienku určite stojí už spomenutá Nigga song, pol dňové poloobesenie, či bičovanie Lupity. Mne osobne trhalo srdce scéna z prvej štvrtiny filmu, keď si otrokári vyberali nové prírastky do svojej pracujúcej zbierky a rozdelili malé deti s mamičkou.... Skrátka, film treba vidieť. Výborná výprava, kostými, výkony... pre mňa gutt.

Jen 17 (2013)

Ako som už veľa razy napísala, pre FR filmy obdobného razenia mám skrátka slabosť a tento ma rozhodne nesklamal. Obrovskú zásluhu na tom má predstaviteľka hl.postavy, ktorá je viac než étericky krásna a dodáva postave punc riadne smutnej tajomnosti. Celkovo je tempo filmu pomalšie a dosť komorné, zaostrené na odvrátenú stranu sex.života mladej kočky. Chýbala mi tu trošku hlbšia psychológia postavy, najmä prerod z panny na platenú prostitútku. Cez letné prázdniny príde o vienok a zrazu skok, vykračuje si za "biznisom"... Why? Plus za koniec, taký, pre mňa, typicky francúzsky. Celkovo film ale hodnotím pozitívne, zaujal ma, bavila som sa, plus veľmi príjemný soundtrack.

Posedlost (1992)

Skvelý film, hudba, herci, kamera. Spokojnosť.

Muž se železnou maskou (1998)

Herecky je to obsadené priam kráľovsky, Malkovich, Irons, Byrne, DiCaprio... čo viac chcieť? Hudba? Skvelá! Ale ten zbytok dosti pokulháva, najmä ten scenáristický zliepanec. Škoda, mohol to byť ozaj kvalitný film, takto je to len popcornová zábavka na nedeľné odpoludnie, ktoré si ale pozriem vždy, skrz spomenuté obsadenie a hudbu.