Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Až tragédia. Pozrel som si to po 10 rokoch, keď tento rok sa blíži veľký návrat k SW. Tento film absolútne neobstojí skúškou času. Hrozné dialógy-hrozní herci. Aź mi to miestami pripadala ako paródia. Ale povedzme si s nadhľadom a ironický, nebola ešte doba inteligentných blockbusterov. Asi. Tak to môže zachrániť akcia alebo atmosféra? Kdeže. Akcia je sterilná, nudná, nedynamická a vlastne tým aj celá réžia. Lucas na to nemal. A mal to dať niekomu inému. Myslel som si to už dávno a teraz to tvrdil na plne ústa :D a to som fanúšik Star Wars a neviem sa dočkať nového filmu. Takže rýchlo si idem pustiť trailer a ignorovať bláznov, ktorí tomuto filmu dali 5 hviezd. U mňa 2 a 3/4-hlavne za koncovku.

Inherent Vice (2014)

Čo dodať? Paul Thomas Anderson je proste inde. Viac o tom hovorí recenzia na moviezone. Po treťom vzhliadnutí: tá neskutočná atmosféra. človek sa vracia k tomu filmu ako k The Master. PTA dokázal svojími poslednými troma filmami niečo neuveriteľné!

Ztraceni (2004) (seriál)

Videl som ten serial druhykrat. S tym, ze casti som pozeral po sebe skoro kazdy den. A uplne inak vnimam serial teraz ako ked skoncil v roku 2010. Pre porovnanie resume: rok 2010-prve dve serie som nedychal a tretia bola pre mna dostatocne dobra, ale nasledne tri som bol nespokojny a pozeral som to ,,zo zvyku,, resp. vysvetlenie zahad a v neposlednom rade, aby moj kolega spoluziak ma furt nenatahoval so spoilermi, kedze to videl vzdy o den skor. rok 2014-prve dve serie , nazor nezmenenny, ale s tym, ze urcite veci som si pamatal, tak som si uzival 3,4,5 seriu na rovnakej urovni ako tie prve dve a ta zmena mi prisla uz zaujimavejsia a sustredil som sa na ine veci (starneme vsetci). A ucenujem, presne co aj ini kolegovia v komentaroch, zmeny stylu a zanrov. Ale 6 seria mi pride zbytocne natahovana a ziadna cast resp. udalost (okrem poslednej epizody, ale to je samozrejme) nevycnieva. Lebo ked to prirovnam vzdy k nejakej inej serii, vzdy je tam NIECO na co si spomeniem, cim bola ta seria seriou. U 6tky to nefunguje bohuzial. Ale ako bolo na konci povedane. je to o ludoch a co sme prezili. A ja som s par ludmi prezival ten serial a hlavne som ho prezival s postavami. Dlhu dobu. :)

Mistr (2012)

Najlepší film 2012. nech to NAJLEPŠÍ znamená už čokoľvek. Anderson to proste vie a ako bolo niekoľkokrát spomínané on je Mistr! fok you, everybody. po 3 pozretí: spolu s TWBB najlepšie filmy, ktoré som doposiaľ videl! Geniálne!

Jen Bůh odpouští (2013)

zbožnujem ten film. práve preto, že je odpudivý, nedivácky, artový, násilný, štýlový, technický, tichý a ako báseň. (a to nemám rád básne in real life)...AppleCore má pravdu btw.! PS: ľudia ten film má dej a všetko okolo. to nik nevidí? PSS: dopĺňam, že to bol aj najlepší film 2013. (ak rátam Enemy do 2014)

Až na krev (2007)

Najdokonalejší film, aký som zatiaľ videl a takto si predstavujem, keď sa ma niekto opýta: ukáz mi poriadny film a nie artsračky!! (btw. ja mam rád artsračky)...a myslím, že sa na to používa slovo Masterpiece!

Frasier (1993) (seriál)

môj najmilší seriál! najmilejšî!

Sen budúcnosti (2011) (amatérský film) odpad!

ten ,,režisér,,, nemá súdnosť. jeho hanba. hanba hercov a dokonca aj hanba ZA. filmový team sa nám snaží povedať, že je to nezvyčajný film. áno, nezvyčajne zlý.