Nebezpečné hry (1998)

Dát tři hvězdičky je ode mě palec nahoru. Je to povedený thriller, i když scénáristé se nijak nevyřádili. Celkem dobře se dá sledovat do konce a to bez větších křečí, ale kdo čeká luxusní thriller s nadprůměrným příběhem a atmosférou, bude zklamaný. Jen ten konec je už trochu překombinovaný.

Zlí příbuzní (2013) (seriál)

Zajímavý dokument. V podstatě se můžeme dívat na zvrácenost některých lidí, kteří jsou však podporováni vlastní rodinou na své cestě zločinem. Kdo má rád krimi dokumenty a skutečné případy, neměl by si tento dokument nechat ujít.

Ďábelský dům (2015) odpad!

Že mám opravdu na dementní snímky štěstí, o tom se přesvědčuji v posledních dnech a týdnech (viz moje další předchozí hodnocení). Tohle se rovná téměř filmu Temné léto, které bylo též hloupé již od začátku (i když zde si alespoň udrželo trochu tajemna minimálně třetinu filmu, budu-li optimistická). No, ale zpět k Ďábelskému domu. Matka-vdova žije s dětmi v krásném domě, kde se čas od času objeví strašidlo. Již první zjevení onoho ducha mě přivedlo na myšlenku, že si tvůrci nedali moc práci s maskami, protože ta maska je patrná už z okna, kdy vylekala bandu uličníků. To se sice vysvětlilo ke konci, ale zpět. Že matka chce dál žít v tomto domě, kde strašidlo děsí jejího syna, zatímco dcera si s ním (kdo by to byl čekal, to většinou tak v těchto filmech bývá) povídá, než aby dům prodala a odešla do bezpečnějšího a klidnějšího, to bylo to, co mě zpočátku trochu iritovalo. Ale gradace stupidity převzala otěže a tento zpočátku velký problém (pro mě) doslova odnesl čas, tedy těch dalších 45 minut. Když se strašidlo na jednu stranu projevuje jako opravdový duch (prolézá stěnami, mizí, kdy se mu zachce), je logické, že když se jej matka pokusí udeřit, proletí její ruka vzduchoprázdnem, jak si najednou může toto zjevení skřípnout prsty ve dveřích? To bylo hodně funny! Zbytek filmu od této chvíle jsem již dokoukala ze setrvačnosti. Závěr a celkové rozuzlení bylo vyvrcholením stupidity, jakou jsem snad doposud viděla jen v jednom filmu! Doufám, že budu mít dlouhý život, protože se neustále ochuzuji o ty hodiny a hodiny promarněné u filmu, které navenek vypadají slibně, ale nakonec křivka jejich zajímavosti míří neúprosně k nule!

Zvrácený (2002) odpad!

Na začátku zjistíte, že týpci někoho zabili. Dobrý, zločin potrestán. Pak čekáte půl hodiny až se dostanete na tu údajně úžasnou znásilňovací scénu, u které mám pocit, že jediný, komu by se to dalo věřit, byl sám pan herec. Monicu mám celkem ráda, ale tady to bylo takové... divné. A pak už film můžete vypnout, protože už jste vlastně viděli vše. Včetně asi pětiminutové kymácející se kamery, která vám dala nahlédnout, jak asi vnímají svět právě zfetovaní jedinci. Z toho se člověku trochu zamotá hlava. Ale je to dobrý způsob, jak ve filmu zabít čas. Jestli to mělo navodit atmosféru tajného spolku gayů, kteří se scházejí na jakési sado maso hrátky? No, mně to spíše přišlo, že to má odfiltrovat diváky od těch, kteří se na tu pětiminutovou cáračku odmítnou dívat a na ty, kteří (jako já) tomu zkusí dát ještě šanci.

Temné léto (2015) odpad!

Odpad jak vyšitý! Pokud náhodou budete, stejně jako já, připoutáni k filmu převážně z důvodu, abyste zjistili, co tak strašného ten kluk udělal, protože obyčejné nabourání do profilu a účtů, pokud jí nic nevzal, asi nepovede k tomu, že on bude v domácím vězení a ona si vystřelí mozek z hlavy. Těšila jsem se, že bude postupně vše odkrýváno. Nu, omyl! Jakési vysvětlení se sice dostane až na konci, ale jestli to má výt vše, tak to teda děkuji za ztracený čas. Celý film je neskutečně nudný, ani ta duchařina není nijak vymakaná (žádná lekačka, jen občas se někde objeví holka v mikině s kapucí). V podstatě se neustále opakuje jedno a totéž. Přes den kluka navštíví jeho přátelé, v noci kluk chodí po bytě a hledá ducha mrtvé holky. To je pořád dokola jak přeskakující deska na gramofonu. Jestli si pan režisér myslel, že ten závěr je bůhvíjaká bomba, to si asi opravdu myslel jen on. Blbost na entou! PS: Proč se film jmenuje temné léto, když jediná věc, která má něco společného s létem, je, když kluk plave v bazénu? Blbost na ještě větší entou!

Pouto mlčení (2010) (TV film) odpad!

Odpad! Jediné hodnocení: nemůžu dát ani jednu hvězdičku filmu, kde jsem za celou dobu nemohla uvěřit paní herečce, že jí zavraždili manžela!

Krásná řeznice (2012) (TV film)

Jednu hvězdičku za hlavního hrdinu - toho, kdybych potkala na ulici, opravdu uvěřím, že je to násilník, co týrá svoji ženu. Ona i ta jeho žena taky byla poměrně přesvědčivá, ale nedokážu vstřebat, proč pasáž, kdy uklízela ložnici po tom masakru, mi spíš přišlo (i dle hudby a střihu) jako scéna z komediálního seriálu.

Pokušení (2009) odpad!

Tu hodinu a půl mi už nikdo nevrátí. Tento film by se měl pouštět mladým studentům filmové akademie, aby viděli, jak proměnit dobrý námět v devadesátiminutový paskvil. Jediná gradace, které jsem se dočkala, byly titulky. Jen jsem na konci obdivovala svoji trpělivost, že jsem u toho neusnula.

Loď duchů (2002)

Z toho příběhu se dalo vytěžit mnohem víc. Ale dvě hvězdičky za zpracování masakru na lodi.

Nezvaná (2009)

Usedala jsem k tomuto filmu jako k dalšímu nic moc snímku, který mě trochu unudí, ale přes negativní zkušenosti stále dávám duchařským hororům šanci. I když to zpočátku tak vypadalo, ta předvídatelnost byla někdy až k smíchu, přiznám se, že takový konec jsem nečekala. Tím pádem dávalo smysl i to, co mi předtím přišlo jako stupidní (proč se holky nahlas baví v pokoji za zavřenými dveřmi, když ta pomatená zlá macecha je může slyšet, to jsou vážně tak hloupé...). I když to, co na konci smysl dalo, vzalo zase například tomu, proč se Anně objevovali duchové mrtvých dětí kdysi zavražděných.