Co s láskou (2014)

Romance, která vás ukolébá. Dobře navolené dva hlavní páry udržují snímek v živém ději. V prvním páru pro mne zcela jasně dominuje krásou a energií Liana Liberato a ve druhém páru je to kupodivu muž - James Marsden. Téma je samozřejmě tak známé a proprané, že by snímek možná mohli vidět i novorozenci a už by žvatlali něco o tom - ´to už žňám. Poklidný romanťák, který v půlce filmu a ke konci trochu zamrazí, ale nic víc.

Vyšší moc (2014)

Nemám rád rozmazlené děti - i když vím, že tyto skandinávské za to nemohou, ale spíše státní systém. Pominu-li to, tak stejně snímek, dle mého mínění, není tím čím by měl být. 1) Kdyby se jednalo o klasičtějšího otce, který je více s rodinou, tak věřím, že by neutekl - tím už máme první trhlinu. Vždyť to znáte-když potkáte na ulici známého, kterého jste dlouho neviděli, po prvních frázích dochází k trapnému tichu, jelikož si nemáte co říct. 2) Vím, že severská kinematografie si libuje v dlouhých a tichých záběrech, ale i tak proč to malinko nezkrátit. 3) Vyvrcholení, jakože se zhroutím, pobrečím si, všichni se obejmou a druhý den je vše ok? Takhle by to opravdu v reálu bylo? Jsem proti rozvodům, ale manželé dle mého soudu byli už od začátku adepti na rozvod. Možná je to tou chladnější mentalitou, ale žít jak dva čumáci vedle sebe? Díky ne. Porovnám-li drama s Honem, tak je Vyšší moc minimálně o dvě hvězdičky pozadu.

Nymfomanka, část I. (2013)

podobné filmy jistě natáčel Rosenberg, ale každopádně na nich nevydělával v kinech..tohle prostě do normální distribuce nepatří..navíc žádné poselství..

Divočina (2014)

Mnoho povyku téměř pro nic. Srovnám-li se snímkem Pouť (2010), tak slabota. Reese hrála dobře na to kolik jí už pomalu je. Přesto ambice snímku zůstaly ta tam. Dle mého by pomohlo zkrácení snímku tak o 30 min, trochu více finálního vysvětlení a méně snahy o soucit s hlavní hrdinkou...u mě si ho stejně moc nevysloužila.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Utíkal jsem z vězení jen tři sezóny..pak to "prý" šlo do kytek...

Kód Enigmy (2014)

Povedený snímek, kterému bych dal i pět hvězd, ale pokazila to přílišná závěrečná propaganda homosexualismu. Ano, čelili dřívě šikaně, ale pokazilo to celý závěr filmu. Jinak samozřejmě děkuji Alanu Turingovi a jeho genialitě, která zachránila miliony životů. Verbal to zhodnotil taky dobře.

Kalvárie (2014)

Tak depresivní a nelogickou slátaninu jsem dlouho neviděl..