Anna Karenina (2012)

Možná jsem hňup, který Kareninu nikdy nečetl, ale přesto jsem podle známých výcuců z literatury očekával ruského Romea a Julii. Tak tedy na to mrknu. Kde byly emoce? asi jen 2 minuty u scény kdy Vronský ten blb musí zabít svoji závodní klisnu. Možná to bylo vše jinak, ale za největšího klaďase je zde vykreslen pan Karenin, který zkousne vše. Anna je znuděná a zamilovává se do Vronského. Tak do toho prásknou a nic. Žádné romantické dialogy. Ona později zblbne z nátlaku společnosti a je úplně na prášky. Se divím, že ji stále oba milují. Možná, že snímku ublížilo umělecké divadelní prostředí kdy se kulisy neustále mění a vytváří prostředí pro film za i nad oponou. Kdyby nebylo vedlejších postav (Levinův vztah s Kitty), kterým člověk fandí víc než Karenině, tak by snímek nestál za nic. Suma sumárum velká knižní klasika se stala malým filmem, který nezachránila ani skvělá Keira.

Nic nás nerozdělí (2012)

Za doják bych "Nic nás nerozdělí" neoznačil. Kapesníky připravené, ale nepršelo. Přesto skvěle natočené - vlna valící se vody, která zraňuje a zabíjí. Už to že hlavní hrdinové přežili ten náraz a zranění od všech možných předmětů beru jako zázrak. Vůle přežít zde překonává okamžiky kdy bych to regurélně vzdal. Jako nejlepší okamžik filmu považuji přerod znuděného chlapce v člověka, který pomáhá hledat pozůstalé. Ani krásná Naomi Watts nezklamala. Ano jsou zde i scény, které snímek trochu znehodnocují, ale což....je to podle skutečné události a měli by jsme vzdát hold všem, které tato živelná katastrofa postihla.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Tak jsem nevěřil, ale Kravaťáci potěšili. Srovnám-li s populární Ally Mcbeallovou(či jak se to píše), tak Kravaťáci jsou zaměřeni více na případy, styl, módu, intriky a vítěztví než na tlachání a kdo s kým chodí. Divák postupem času přijímá za kladné hrdiny Mikeho a Harveyho, ikdyž mají na svém kontě řadu přehmatů. Už jsem shlédl 1,5 řady, tak nebudu více rozepisovat. Hlavním mottem seriálu dle mě je: I když máš pistoli u hlavy...máš ještě dalších tisíc možností.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nikdy jsem nečetl žádnou knihu od Tolkiena a nikdy jsem nebyl zarytý fanda fantasy filmů, ani nerozumým jazyku elfů či se neorientuji v zemi středozemě, přesto mě Hobit potěšil mnohem více než celá trilogie Pána prstenů. A víte proč? 1) přijde mi celkově osobitější a vtáhne vás více do děje 2) různorodé postavy které jsou více zajímavější 3) zatím se v ději nijak neztrácím (myslím) 4) krásná hudba 5) těch efektů Jediné co mě trochu srazilo je délka filmu..sice jsem jej vydržel sledovat celou dobu, ale pak mě bolelo za krkem..zřejmě špatně zvolená řada v kině...

Last Night (2010)

Podej touze dva prsty a ukousne ti celou ruku

Půlnoc v Paříži (2011)

jsou filmy, které prostě z čista jasna překvapý a potěší - to je on

V peřině (2011)

Dětem se to líbí a Roden je vtipnej :-)