Lost Highway (1997)

Nikdo na planetě nepodá film tak jako David Lynch. Pointu a význam filmu nepochopím i kdybych se měl rozkrájet na tisíc kousků a stejně jsem na to čuměl jak přikovanej.

Requiem za sen (2000)

Aronofsky vybral ty správné podněty a dal jim důležitost. Excelentní hudba dodala hloubku a ( tady se nutno pozastavit nad velmi dobrým hereckým obsazením ) herecké výkony dodaly emoce. 5* bez debat.

Nelítostný souboj (1995)

Al Pacino, De Niro a atmosféra tak hustá že by se dala krájet. Role padly hercům na tělo a scénář jim šel tvrdě vstříc, nemám co dodat - snad už jen že od teď chodím na kávu zásadně jen v obleku ...

Mulholland Drive (2001)

Nic v ničem upravené Lynchem do něčeho co pravděpodobně stejně asi nikdy nepochopíte. Je to asi něco jako křišťál - z každého úhlu je jiný, ale přitom je vlastně stejný. Nezbývá nic jiného než jen vytvořit si pohled vlastní. A tohle je to, v čem je Lynch sakramentsky dobrej.

Pelíšky (1999)

Dnes již nezapomenutelná česká komediální klasika. Jan Hřebejk podal časy minulé naprosto perfektním komediálním střihem, zdůraznil podstatné rysy komunismu a určil hlášky, které vydrží ještě dalších 20 let. Nesmím zapomenout na chválu hercům, kteří odvedli skutku skvělou práci - jmenovitě Jiří Kodet -- Není voják, jako voják !! --

Sunshine (2007)

Jasná výheň mě do očí bije ještě teď. Tady není co řešit - děj podobný minimálně na čtyři sci-fi filmy a přesto je to úplně něco jiného ,kvalitní herecké výkony, vizuální skvost, a soundtrack při kterém je mi vedro i v Alpách. pět hvězdiček, jen tak dál Danny, jen tak dál ...

Trainspotting (1996)

Příběh, který zaujme širokým a autentickým pohledem na svět, který tady byl je a pořád bude, na svět který by mohl být kdybychom udělali věci jinak. Jasný a zářící příklad toho že film dokáže dát i víc než jen prvoplánovou zábavu a záplatu na naši rozmarnost. Herecky výborný, tématicky správný, za mě pět hvězdiček a nejen protože Danny Boyle patří mezi mé oblíbené režiséry :-)

Hon na čarodějnice (2011)

Nicolas Cage si zahrál prakticky cokoliv, od expertů přes výbušniny, čaroděje až po křižáky - to poslední si zrovna mohl odpustit, protože a´t se snaží sebevíc, já mu to v tomhle filmu moc nevěřím. Celý děj mě příjde tak něják ohraný a jediný herec který mě nevadil byl pan Hellboy. Vizuální stránka mě taky něják moc nenadchla, ikdyž jak to tak vypadá, tak na závěrečném démonovi se teda hodně vyřádili. Nebál jsem se, nesmál jsem se, dvě a půl hvězdy musí stačit.

Světová invaze (2011)

Mimozemšťan sem, mimozemš´tan tam, ale kamera o něho zavadila až někdy v půlce filmu, a to jsem si ho ještě ani nestihl pořádně prohlídout, protože hned zase zahučel do bazénu. Americké sebevražedné mise na téma " Jdem! a zpátky nás vynesou nohama napřed ! " mě už asi omrzeli, protože kdybych věděl na co se to chystám do kina - zůstal bych doma.