Adela show (2010) (pořad)

Host: Caroline Wozniacki, jen za ni celému seriálu 5*

Těsně vedle (2007)

Zpočátku jsem měl dojem, že jde o chudou, komerční, kýčovitou komedii, dokonce jsem si byl jistý, že dokážu předvídat děj, ale čím déle jsem se díval, tím víc to bylo překombinované, což v konečném efektu zapůsobilo impozantně. Jsem nadšený z této šílené komedie, ba parodie na americký Happy end. V hodně scénách jsem naletěl "chytákům" postav, vůči sobě, i já. Dynamika a akcelerace - žlutý bobr s piercingem, divoký sex, zoofilie … solidní gagy a vtípky … prostě bomba se Stillerovými. Taky délka mi dělala radost, platí tady, netradiční, přímá úměrnost. Čím déle jsem seděl u obrazovky, tím lepší pocit se dostavoval, a to jsem chtěl po první půlhodinovce odejít a v druhé ještě nic moc. Děj se kupil až explodoval a film byl zdánlivě nekonečný. Pecka. Mamka, se kterou jsem TV sledoval, prohlásila, že takový film už dlouho nebyl. I proto dávám 90%. Bylo to na Markíze, v pátek ve 20.00, hodně ostré sex. scény už po 15 minutách. Škoda, že asi hodně rodičů v tu chvíli muselo přepínat.

Ti druzí (2001)

I když mi, díky Ztraceným, byla pointa od začátku jasná, i tak jsem v samotném závěru zapochyboval a naběhla mi husí kůže. Poetický konec, kdy zarytá kř. fanatička přestává lhát sama sobě.

Forrest Gump (1994)

Pěkná idylka zasazená do historie Spojených států, Tom Hanks se pro tu postavu musel narodit, sympatický poručík v podání Gary Sinise, film o tom, že nikdy nemáme ztrácet víru. Daly by se mu přiřknout nejznámější klišé.. Skvělý film, pro pochmurné nálady ještě skvělejší.

Hanebný pancharti (2009)

„Každičkej chlap pod mým velením mi bude dlužit sto náckovskejch skalpů, a já chci svoje skalpy.“ Tentokrát bruslil Tarantino na velmi tenkém ledě, a nakonec to dopadlo famózně, dá se říct jako vždy. Vybral si to nejcitlivější téma jaké mohl, někdo by o něm klidně mohl tvrdit, že je génius. Vedle Pulp Fiction bezesporu nejlepší Tarantinův film. Brad Pitt znovu jednoznačně prokázal, že patří k nejlepším hercům současnosti. Situace v kině mohla být docela možná inspirována maturitním plesem ve filmu Carrie, a asi i byla, neboť film Carrie je mezi režisérovými nejoblíbenějšími filmy. První polovina filmu je co do akce lepší, druhá pokulhává, ale celkový dojem z filmu jen umocňuje. Chybí mi tam označení komedie, tak dobře se zasměju málokdy :D Objevili se tam i novodobí Romeo a Julie, jako Zodler a Shosann, zabili se jen kvůli nedorozumění. Ona se nepřenesla přes to, že je Němec a on se nemohl přenést přes to, ze ho bezdůvodně odmítá. Jí došlo, že ho má ráda až po tom, co ho střelila. On nevěděl, že je židovka, to kdyby mu řekla, tak by se necítil tak odmítán. Propracovaný film, postavený na absurditách, na těch se ale stavěla i válka.

Čtyři pokoje (1995)

Super výkon Tima Rotha z Gaunerů, v naprosto odlišné roli exceloval a tím u mě vysoce stoupl. Film je nutné vidět do konce, impozantní vygradování, které, po tom co jste už zhlédli, způsobí min. minutový záchvat smíchu. Pokud byste se chtěli podívat nejprve na konec, tak upozorňuju, že si tím zkazíte ten pocit.

Matrix (1999)

Kdo z vás nevěří, že jsme připojeni? Film jsem viděl zhruba padesátkrát, to snad hovoří za vše. V mojí top ten v rámci celé trilogie.

Zkrocená hora (2005)

Heath Ledger v životní roli, nemohl být doplněný nikým jiným než J. Gyllenhallem. Nejromantičtější dvojka jakou jsem viděl a nejromantičtější film, co existuje.