Počátek (2010)

Po The Prestige a Dark Knight som si myslel, že Nolan si svoj limit vyčerpal a dotiahol režírovanie na nový stupeň. Potom však prišiel so svojim vlastným nápadom a musím povedať absolútne ma nesklamal. Keď som sa postavil z kina nevedel som či som hore alebo snívam, a toto milý ľudia dokáže len týpek ako Nolan. A DiCaprio to u mňa zase trošku pozdvihol po (pre mňa) nevydarenom Shutter Island. Pre borcov, ktorý chcú hľadať zadné dvierka a z geniality chcú spraviť odpad je tento film ako stvorený, ale nezabúdajte, že je to Nolan a nie ďalšia uspávanka na dobrú noc. Od čias Matrixu je to asi ďalší klenot, čo bude na TOP XX ešte poriadne a poriadne dlho...a na záver toľko, Nolanovi prajem veľa šťastia k jeho ďalšiemu Batmanovi ...určite pôjdem aj na to do kina...zatiaľ 9*, dal by som aj desiatu, keby ten záver bol ešte šokujúcejší :D

Muž se železnou maskou (1998)

No tak toto nechápem. Ľudia nevedia ohodnotiť kvalitu, len zato, že režisér nie je slávny. Nech hľadám jak chcem, tomuto filmu neviem nič vytknúť. Dokonalý scenár, réžia na úrovni, hereckí výkon docela slušný a k tomuto všetkému ladí hudba, ktorá tam sekne akurát a zvýrazňuje dramatické scény. Film, ktorý si rád pozriem hocikedy a hocikde.

Tajemství (2006)

Odkedy som videl tento dokumentárny film, začínal som vnímať jeho skutočnú moc všade...V knižkách, v pesničkách, vo filmoch.... Som si spravil aj "koláž" na počítači ...zostrih mojich snov a vecí, ktoré chcem dosiahnuť vo svojom živote ...ešte ho dakde vylepiť na stenu ....Tento dokumentárný film je prví krok k tomu, ako začať viesť svoje myšlienky v optimálnej harmónií, a tak si vytvoriť svoj vysnívaný svet.....keď prídem na dačo s hlbším významom, tiež pridám aj tú piatú hviezdičku ...zatiaľ 4*

Matrix (1999)

Film, na ktorý dlho dlho (a asi nikdy) nezabudnem. Videl som to už ako puberťák, a odvtedy ešte niekoľkokrát. Dlho som rozmýšľal, že na ktoré miesto dať v TOP 10, a pravdou je, že by som to mohol zaradiť hocikde. Perfektne vymyslený scenár, dokonalá réžia. A na úrovni podaný hereckí výkon. Napumpovaná akcia, nechýba adrenalín ani šupovo vytvorený alternatívny život. Ja mám na to taký názor, že by stačila jednička a zbytok vyhodiť. Ale napriek tomu si sem tam pozriem aj tie ostatné časti. Ale na jedničku ani zďaleka nemajú, aj keď je v nich viac akčnosti.

Pravdivé lži (1994)

Adrenalín, akcia, výbuchy, streľby, prepady....James Cameron vždy si dá záležať :) ...nechýbajú ani komické scény podané s Jamie Lee Curtis

Návrat do Cold Mountain (2003)

Je to dráma proste. Vojnové peklo, počas ktorého Inman bojuje o život, aby sa aspoň ešte raz stretol so svojou láskou Ady. Príbeh doľaďuje Ruby, ktorá aj keď nie vedome, ale drží Ady pri zmysloch, aby vedela, že Inman tam dakde vonku bojuje o život, aby konečne mohli spolu žiť. Ruby je dosť komická a preto ani na sekundu nedovolí Ady, aby rozmýšľala o svojom osude a aby jej bolo na plač. Dramatická situácia sa ťahá počas celého filmu, a človek cíti, že to nebude celkom happy end. Film sa zdá byť trochu pridlhý, ale aj tie nudnejšie scény nám pripomínajú krutosť občianskej vojny a vytvárajú obraz násilnických, drsných časov. Dokonale vytvorené prostredie, čo sa týka réžie.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Človek by si povedal, že T2 bude horšie ako T1....noo jedna vec, čo je na Cameronovi dobrá, vždy prekvapí. Dúfajme, že aj s novým Avatarom :)) ....Terminátor 2 je samo o sebe tak dokonalé ako je. Viac akčnosti ako v jedničke, viac sci-fi a predsa je to lepšie. Arnold teraz má úlohu dobrého a je zaujímavé sledovať ako po "nemej" jedničke sa formuje :) . Linda Hamilton sa tiež slušne hraje so svojou postavou od psychiatrie cez starostlivú matku až po chladnokrvnú vrahyňu. Škoda, že trojky sa už neujal Cameron a štvorka je už katastrofa.

Minority Report (2002)

Asi najlepšie akčné sci-fi, ktoré som kedy videl...a ešte k tomu thriller! ...Steven Spielberg dokonalá robota! ...Tom Cruise tiež nesklamal. Perfektný dej, bez toho aby ste tušili ako to skončí, dokonale vytvorená alternatívna budúcnosť a lahodné krimi. Od prvej do poslednej minuty vomne pumpoval zvláštný pocit, ktorý skutočne len v zopár filmoch cítiť. Vždy som sa vžil do situácie policajta Johna. Keď smútil, keď zúril, keď sa bál - proste vždy. A tak isto aj do situácie Agathi, ako vnímala ten svet vonku. Zakončeniu filmu tiež neviem čo vytknúť. /// Môže otec, ktorý stratil syna stratiť ešte niečo? ...........Áno, sám seba

Seznamte se, Joe Black (1998)

V momente keď Hopkins prestal myslieť na smrť (doslovne) a venoval sa rodine, tak ma to dojalo viac, než hociktorý film a uvedomil som si podstatu tohto. Hopkins hraje svoju úlohu tak dokonale, ako keby VY ste čakali na svoju smrť. V okamihu keď mu je na plač, tak aj vám. Keď sa raduje z každodenných maličkostí, ktoré mi berieme ako samozrejmosť, zrazu sa aj my radujeme. Brad Pitt tiež klobúk dole. Smrť sa zoznámi s mladou dievčinou a ani o tom nevie :D ...asi by mu dala kopačky, keby sa mu priznal... :P

Dokonalý trik (2006)

Dokonalá ukážka thrillera z kúzelníckeho prostredia. Christopher Nolan nikdy nesklame. Taký súbežný a nevyrovnaný súboj, že ťažko odhadnete kto vyhrá na konci, nie to ešte sa orientujete v čase. Ale dáása to...nechýba ani mysterióznosť, ani dráma. Hereckí výkon tiež perfektný. Každý ma nadchol. Nemôžem proste z toho deja. Ako si vždy jeden z nich myslí, že ten druhý je lepší a sú ochotný priniesť hocijakú obeť len aby sa stali lepšími. A veru áno. Na konci prídu nato obaja, že priniesli až príliš veľkú obeť. A kvôli čomu???