Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film, ke kterému jsem se dostal celkem pozdě, ale naprosto mě dostal. Mohl bych napsat slohovou práci o tom, co se mi na něm líbilo a jaký ten film je, ale ono to jde napsat i jednou větou. Tento film je GENIÁLNÍ.

Gauneři (1992)

Důvod, proč jsem si zamiloval Tarantina a proč bylo Fuck první slovo, které jsem uměl anglicky.

RRRrrrr !!! (2004)

V humoru se meze nekladou. Ne každý ale smysl pro humor má, i když tvrdí, že ano. Někdo je třeba vtipný, ale smysl pro humor nemá, jelikož si neumí udělat srandu sám ze sebe, nemá rád černý humor a vtípky či komediální výstupy druhých, pokládá za hloupé. Nechci nikomu nic dávat příkazem, ani zpochybňovat jeho lehce zpochybnitelné hodnocení, ale člověk, který u tohohle filmu dá odpad, jednu nebo dvě hvězdy, smysl pro humor prostě nemá. Tento film je zcela jedinečný, byl první svého druhu a nejspíše se mnozí z vás s podobným humorem do tohohle filmu nikdy nesetkali. Faktem je, že tento humor je velice jednoduchý, ale za to velice účinný. Kdybych to měl brát podle svého okolí, nelíbí se lidem, kteří ten smysl pro humor prostě nemají a nikdy neměli. Nelíbí se lidem, kteří mě nikdy nerozesmáli, jsou negativní a neumí hledat na všem to dobré. Přes to všechno tito lidé znají hlášky z toho filmu, zajímavé, že?

Youngblood (1986)

Film mého mládí a jako hokejista nemůžu jinak, než čtyři hvězdy a už to je moc. Youngblood a Racki, u kterých v jedné scéně udělali výškový rozdíl 20 cm a váhový 30 kg, jsou v poslední bitce najednou stejně vysocí a mají podobnou postavu.

Lincoln (2012)

Někdy mě na téhle stránce zarazí hodnocení nějakého filmu a tento je jeden z nich. Chápu, že to není film pro každého a nikoho nenutím dávat pět hvězd za něco, z čeho jste nespadli ze židle, ale... S jakými očekáváními jste se proboha na to koukli? Čekali jste snad výbuchy, humor nebo brutální hlášky ve stylu Joe Hallenbecka? Jedna věc je mít svůj vyhraněný žánr a styl, který na filmech miluji. Druhá věc je ale umět se od toho oprostit a ohodnotit film podle toho, co sliboval a jaký ve skutečnosti byl, ne jaký jste ho chtěli mít. Opravdu nevím, co jste od něj očekávali. Já očekával historické drama s citlivým tématem, kde nebude kdo ví kolik humoru a akce. Očekával jsem film, který se pomalu povleče, ale stejně nebudu mít chuť jej přetočit o pár minut napřed. Není to nic, co bych měl rád a vyhledával to, jen jsem to prostě očekával a má očekávání se naplnila. Normálně bych u takového filmu neváhal a dal mu čtyři hvězdičky, jelikož nemám žádnou potřebu jej vidět znova, i když byl skvělý. Jenže tohle je jiný případ a musím dát hvězd pět, jelikož výkon Daniela Day-Lewise, byl prostě fenomenální.

Havran (2012)

Tento film, o mém oblíbeném spisovateli, mě neskutečně bavil od začátku až do konce. Mám tyhle chytré filmy moc rád a ještě raději se zapojuji do pátrání společně s hlavním hrdinou. Zhruba od poloviny filmu jsem měl svého pověstného tušáka, kdo za tím vším stojí a měl jsem pravdu. Nebylo to humorné, jako Sherlock Holmes, ale to není důležité, protože humor mám rád stejně, jako temnotu a napětí.

Forrest Gump (1994)

Film, na který si udělám čas vždy, když běží v televizi. Pokaždé mě rozesměje a dojme zároveň. Neustále v něm nalézám nové vtipy a důvody, proč je to pro mě ten úplně nejvíce nejlepší film.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je můj oblíbenec a čekal jsem, že překoná genialitu Hanebných Panchartů, ale zároveň jsem nedoufal, že vytvoří film, který v mém osobním žebříčku bude výše, než Pulp Fiction. Do smrti Waltze a DiCapria jde o naprosto geniální záležitost a poslední půlhodina je čistě jen Tarantinovka, která se mně osobně nikdy neomrzí. Jinak nejde nevyzdvihnout Christopha Waltze, jehož postava je jedna z nejlepších a nejcharismatičtějších, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na skvělého Leonarda DiCapria a famózního Samuel L. Jacksona, jehož postava je zase jednou z nejnepříjemnějších, co jsem kdy viděl. Film předčil má příliš vysoká očekávání a jestli by byla jedna výjimka, kdy by bylo možné dát hvězd šest, dostal by jí tento film.