Miluju Saru Jane (2008)

WTF? Tak na Jimbově místě bych si o Sarah Jane ani kolo neopřel. (tzn. Mia je pěkná, ale parta výrostků, násilí, chaos, zombiové? Nic z toho se nijak pořádně nekoná.)

Criminal Justice (2008) (seriál)

Jakkoliv skvěle byla zápletka rozehrána a jakkkoliv autenticky toto právnicko-vězeňské drama působí (především zásluhou Bena Whishawa, který je prostě... neuvěřitelně uvěřitelný :-), tak o to víc mě mrzelo odbyté rozuzlení, kterému by nepochybně prospěl jeden díl navíc.

Life on Mars (2006) (seriál)

Sedmdesátky představující hranici mezi dvěma světy a excelentní John Simm (ta BAFTA měla být jeho!), který zuby nehty bojuje, ale zároveň pochybuje o tom, kam skutečně patří. A dívenka z televize, blikající žárovky, všechny ty dvojsmyslné věty... Lehce mysteriózní, místy až noirová atmosféra představuje mezi seriály skutečně něco skvostného a neviděného, což platí i o úchvatném zakončení, kde se potvrzuje stará pravda, že skončit se má v nejlepším.

Torchwood (2006) (seriál)

Hledání nových technologií proti možné hrozbě z vesmíru a chytání nebezpečných emzáků? Pcha! První i druhá série se tváří neskutečně frajersky, ale pravda je úplně někde jinde: smrkáči z Torchwoodu by nechytili ani rýmu a jsou těžce neshopni oddělit své osobní problémy od snad nejdůležitější práce na zeměkouli, což je prostě neomluvitelná blbost. Prvních šestadvacet dílů jsem tedy kvůli nesympatiím k postavám, nelogičnostem, podivné kameře a leckdy zbytečně dlouhým epizodám dokázal dokoukat jen s velkým sebezapřením a kvůli zájmu o charismatického Jacka (který to jako jediný táhnul) a dobrých epizod by se dalo vybrat jen pomálu (Captain Jack Harkness, Out of time, Adam, End of Days, Kiss Kiss, Bang Bang). Na ČSFD téměř 80 %?! Naprosto nepochopitelné... Třetí série je však bombastická konspirační sci-fi, kde je všechno alespoň o dvě třídy výš a cestu jsem si našel i k některým předtím nesympatickým charakterům, jen tak dál u Miracle Day!

Maryša (2010) (divadelní záznam)

Velmi skličující, beznadějná hra. Maryša se z děvčete plného chuti do života vlivem nepochopení a nešťastného sňatku mění v chodící trosku, což Petra Hřebíčková zobrazuje excelentně, ostatní herce si však ne a ne vybavit. Hudba i scéna pěkná, snad jen tu stopáž má Zlínské divadlo v oblibě natahovat trochu víc, než je zapotřebí.

Spekulant s obilím (1909)

Možná pěkné zobrazení kontrastu – chudí, lopotící se rolníci a bohatí obilní magnáti. Veškeré další myšlenky se ale utápí v pšenici.

Pán času (2005) (seriál)

All of time and space, everything that ever happened, or ever will... So where do you want to start? Slova, jež mluví za vše, seriál, který prostě nezná slovo stereotyp… Doktor diváky na své pouti bere na všechna možná i nemožná místa skrze čas a prostor, a přesto největší kuriozitou zůstává stále on sám, poslední svého druhu, věčně obestřen pavučinou otazníků. Superinteligentní, vtipný, excentrický a zásadový muž, pro kterého jsou však jeho znalosti fungování universa a neobvykle dlouhý život velmi nelehkým údělem a pod maskou bezstarostného bohéma je velmi často tím, kdo musí skládat ty největší oběti, což ze všech třech nových Doktorů nejlépe vystihuje fantastický David Tennant (i když ti další dva jsou taktéž parádní)… Seriál je žánrově velmi proměnlivý, zápletky jsou zajímavé svou na první pohled schválnou laciností doplněnou výborným humorem. Ovšem hraje se zde hlavně na vážnou notu, tudíž není nouze o několik opravdu hororových epizod, o psychoepizod, kdy nevíte co je sen a co skutečnost, o detektivní díly, kdy vychází najevo, že je často něco shnilého v lidské rase a taky o díly, kdy jde s hrdiny všechno do háje a člověk jen pláče nad tím, že co se má stát, stane se. Netvrdím, že je Doktor bez chyby: zápletky s Masterem byly dosti podivné, čtvrtá řada má slabší rozjezd a někdy je to tak laciné, až je to vyloženě blbé, ale všechny ty skvělé epizody jako Parting of the ways, Girl in the Fireplace, Doomsday, Midnight, Waters of Mars, Flesh and Stone atd. mě tak neskutečně položily na zadek, že musím hodnotit naplno.

Memento (2000)

„To, že si něco nepamatuju, neznamená, že to nemá smysl...“

Ztraceni (2004) (seriál)

Lost začíná jako výborný mysteriózní Robinson Crusoe, který diváky zahlcuje milionem otazníků s každým dalším dílem, ale není schopen odpovědět snad ani na jediný, což mě po dvou nebo třech sériích, kdy jsem jako pozorný divák věděl čím dál míň, opravdu přestalo bavit.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Podivný mišmaš, kde za řeč stojí jen skvělá animace, a kde jsem se od srdce nezasmál snad ani jednou. První půlka možná slibuje děj ubírající se zajímavým směrem, ale ta druhá je naprostý nonsens a vůbec mi do futuramovského universa neseděla.