• Krátkometrážní
  • Hudební

Felidae (1994)

Animák, mládeži neprístupný aspoň do tých 10tich. Deti jeho príbeh a formu ( myslené dospelé prevedenie ) príliš nepojedia. Možno z nudy, možno z hrôzy. Dospelácky fanúšikovia animovaného filmu, sa však môžu tešiť na kvalitnú porciu mysteriózneho príbehu.

Corpse Fucking Art (1992)

Podobne svojsky spracovaný dokument, ako samotné Buttgereitove snímky. Making of dvoch jeho známych undergroundových hitoch rozpráva, ako sa (ne)ľahko točia splatter scény a poukazuje na t, že aj keď sa vám vaše milované gore dielko dostane zo strižne k verejnosti, ešte nemáte vyhraté. Za chrbtom vám totiž ešte číhajú byrokratický ,,fanúšikovia´´ z úradu pre verejnosť.

Černý telefon (2021)

Som rád za každý hororový, či thrillerový námet odohrávajúci sa v minulom storočí. Žiadne veci, ktoré by zjednodušovali pátrania, komunikáciu alebo prevoz informácií ( internet, múdre telefóny, aplikácie, sociálne siete atď ) ako dnes, kedy každý pobehuje pripojený na všetko, na čo sa len pripojiť dá. Nič len stará dobrá ,,napínavá´´ doba minulosti. Tu to však aj napriek zasadenia do 70. rokoch škrípe a nesype sa tu napätie tak, ako som očakával. Po filmovej stránke výborné, po tej naratívnej, neviem si pomôcť, ale nepociťoval som žiadne vzrúšo.

2001: Vesmírná prda (2000)

Ale no tak, prečo nie? Leslie Nielsen tu predvádza svoju x-tú variáciu na Franka Drebina a my ho máme vlastne za to radi. Paródia, ktorá prišla po 90tkovej renesancii a pred boomom zo začiatku milénia, pričom má z oboch aj klady, aj zápory. No nekúp to.

The Flesh and Blood Show (1972)

Dosť uťahaný thriller, s náznakmi slasheru. Ono toho násilia tam moc niet, je smiešne, a vyzerá to tak, že sa tu niekto sústredil viac na poprsie, ako na ukážku hutnej mysterióznej atmošky.

Summoning Bloody Mary (2022)

No, Hemoglobínová Mary vystupovala aj v lepších ducharinách, mala lepších maskérov a vyzerala ,,krajšie´´ a pôsobila omnoho viac ako desuplné stvorenie. Plus mala od manažéra vybavených podobne sústredenejších ľudí za kamerou. Za toto, by si na instáč dať story nemala.

Gates of Darkness (2019)

Kresťanská agitka, alebo pokus o spiritistický horor? Možno je to v podstate aj jedno. Ako fanúšik žánru som rád za účasť starej hororovej gardy ( Bell, Down, Barbeau, Savage ), ktorí si to viditeľne užívajú viac, ako mladé osadenstvo. Ako horor to však nie vždy funguje, ale zopár ľakačiek a nie nudný dej čo to zachraňujú.

S.H.E: Security Hazards Expert (1980)

Richard Maibaum, scenárista prvých trinástich oficiálnych bondoviek, sa rozhodol svoje skúsenosti so špiónskym žánrom hodiť na papier aj pre TV. S.H.E: SECURITY HAZARDS EXPERT, je pilot pre nezrealizovaný seriál, ktorým sa tvorcovia zrejme pokúsili hodiť do osemdesiatok ducha populárnych spy hitov 60. rokov, ako MISSION : IMPOSSIBLE, THE SAINT, THE MAN FROM U.N.C.L.E. či THE AVENGERS. Akciu to má, nadhľad tiež a byť seriál v podobnom duchu, nevyznelo by to zle.

Smrtelná léčba (1995)

To, že ide o nižšie postavený film vo svojom žánri, nezmení ani áčkové herecké obsadenie. Niečo čo v dnešnej dobe v TV uvidíte málokedy, ale ak si zalovíte v DVD kolekcii, ktorá vám narástla vďaka PNS boomu na rozmedzí prvých dvoch dekád tohto storočia, tak sa zrejme začudujete, kde sa to tu vzalo. Nenáročné, nevybočujúce z priemeru ( prečo by to tvorcovia zameraní na konzum, vlastne aj chceli ? ) a v určitosti aj nostalgické.

The Solemn Vow (2022)

Celkom slušné hororové prekvápko. Mnohým laickým divákom môže sprostredkovať erekciu zimomriavok, tým znalejším si myslím nemusí ublížiť. Burácajúca hudba pri ľakačkách funguje a dotvára strašidelnú atmosféru. Pôvodne som očakával niečo z nižších etáží tohto žánru, predsa len ITN Distribution priniesla a prináša ročne množstvo žánrových ,,skvostov´´, ale nakoniec to dopadlo viac ako dobre.