• Krátkometrážní
  • Hudební

Nataša Koroljova: Malenkaya strana (1995) (hudební videoklip)

Ruské pohyblivé obrázky poznám hlavne z doby nemého flmu, či rozprávok. Poprípade z Matky Rusi blockbusterovského obdobia ( od 2004 ). Videoklipy a hudba mi išla stranou. Je to ale pomerne kvalitné pozeranie, pretože tento národ bol cinefil odjakživa.

Boyz II Men: On Bended Knee (1994) (hudební videoklip)

Boyz II Men mali vlastne cez celú kariéru podobné videoklipy. Krásne ženy, nešťastné lásky a do toho ich epické slaďáky.

D-Night: Make Me Happy (1996) (hudební videoklip)

Song je pomerne zdravá dancefloorová slovenská kvalitka. Klip však nie. Je to len čurákovanie v štúdiu, keby aspoň sexy a zábavné, ale na to všetko sa video iba hraje.

D-Night: Everybody (1996) (hudební videoklip)

Ak ma pamäť neklame, tak videoklip vznikol ako súčasť vystúpenia skupiny pre hudobný magazín televízie VTV, Teenage. Od toho sa aj odvíja to, že toto je nostalgia jako drak.

Ricardo Montaner - Para Llorar (1997) (hudební videoklip)

Patricia Velasquez z MÚMIE 99 v úlohe, v ktorej sa jej exotický zjav rozhodne našiel. Ak mohla byť potom egypťankou, mohla byť pred tým aj juhoamerickou indiánkou. Klip je lacoš, ale jej prítomnosť ho aspoň trochu povyšuje.

Fountains Of Wayne - Denise (1999) (hudební videoklip)

Startrekáčka Jolen Blalock, ako ústredná sexy ženská, ktorá upúta chlapcov od benzínky. Nečakajte však niečo ako Uptown Girl od Billyho Joela. Toto sú 90. roky.

Imajin - No Doubt (1999) (hudební videoklip)

Pekný afroameričania, pekné afroameričanky. Ako opísať videoklip, ktorý je vlastne len neoriginálny, paradoxne však akurátny pre cielené publikum? Asi takto.

Semisonic - Secret Smile (1999) (hudební videoklip)

Veľká dáma režisérka hudobných videoklipov, Sophie Muller, natočila promo klip, ktorý spadá do jej branže. Kamera tu totiž má obrovskú moc.

Taylor Swift: The Eras Tour (2023) (koncert)

Z pohľadu človeka, ktorého minul fenomén Taylor Swift ( priznám sa ale, že ma pár jej skladieb viac ako zaujalo ), z pohľadu muža, ktorý vidí že Taylor je zrejme veľkou zástankyňou LGBXYZ... ( čo vidno hlavne na tanečníkoch - alebo sa len tak chovajú ? - neverím ), z pohľadu diváka, ktorý uznáva, že tento koncert je jednou obrovskou, profesionálne zvládnutou šou ( je to naozaj spektakulárne ), musím napísať, že tento koncertný snímok s parádou dosiahol to, čo sa od neho čakalo. A aby toho nebolo málo, rovno som si dal Taylor´s version ( 210 min ).

Arrowsmith (1931)

Klasický románový Hollywood. John Ford síce točil pred tým a aj potom omnoho väčšie pecky, ako je tento film, rozhodne sa ale touto adaptáciou románu pred divákmi a kritikmi nezhodil. Najviac ma potešila krátka úloha Myrny Loy, ktorá svojím malým vystúpením v mojich očiach zatienila aj hlavnú predstaviteľku. Nejde o nič veľkolepého, triky mohli byť väčšie ( lepšie ), výprava bohatšia ( navzdory prekvapivej nominácii na Oscara ) a celkovo tu nič nemuselo byť preceňované.