• Krátkometrážní
  • Hudební

MC Erik & Barbara: U Can't Stop (1996) (hudební videoklip)

Netuším vlastne, prečo je tento videoklip tak príťažlivý. Doba, Barbara ( tanečnice ), nostalgické spomínanie? MC Erikom to určite nebude.

McFly - That's The Truth (2010) (hudební videoklip)

MTV, MTV. Ser...vlastne som chcel povedať, že je to pohodové video.

Mcfly - The heart never lies (2007) (hudební videoklip)

Dáždik pomohol viacerým videoklipom ( hlavne boybandom ). Tu ale nepomohol.

MC Hammer - Addams Groove (1991) (hudební videoklip)

Možno si už pred 28 rokmi vraveli to, čo si ja budem ( možno ) vravieť tento rok. Že to možno nieje vhodný song pre takýto námet. Doba si to ale akosi žiadala. A tento rok sa s Addamsovcami stretneme opäť. A song bude podobne v dnešnom štýle? Každopádne toto dielko je výživné a má videoklip, ktorý si proste nemožno neužiť.

MC Hammer - U Can't Touch This (1990) (hudební videoklip)

Myslím, že už legenda, videoklipová ( song detto ), začiatku 90. rokov. Choreografia na Oscara, charizma ultra bon.

MC Hammer: 2 Legit 2 Quit (1991) (hudební videoklip)

15 minútová videoklipová extravagancia, ktorá sa tak trochu vymkla z kontroly. Proste megalománia.

M.D.C. - Maschera di cera (1997)

Drsný a strašidelný. M.D.C. je skvelou pastvou pre hororových fandov a ešte lepšie pre tých, ktorý obľubujú hlavne italo gore festy. V hrôzu vyvolávajúcich scénach sa snímku naozaj darí, čo ešte umocňuje podmanivá hudba. O dosť horšie to ale je už pri dialogových scénach, ktoré sú proste bieda a kazia celkový dojem diela. Výborné finále, ktoré možno zabrdne to celkom iného žánru fantastického filmu, nás ale nechá na tú nehororovú vatu zabudnúť.

Mea Culpa (1981)

V tej dobe to zaujalo. A proste zaujať muselo. Takýto videoklip bol vcelku inovatívny a rozhodne nie v MTV štýle.