• Krátkometrážní
  • Hudební

Shawn Mendes - Stitches (2015) (hudební videoklip)

Možno byť veľkým fanúšikom tohto speváka ( nejaká nástka ), tak by som ten klip uznal. Možno.

Shayne Ward - No Promises (2006) (hudební videoklip)

Krásny ´´princ´´, ešte krajšia ´´princezná´´ a dobrá kamera. No hlavne, že sa to páči ostatným. Možno.

Shazam! (2019)

DC si uvedomili zrejme jednu vec, že treba hlavne baviť a nezaťažovať diváka ťažkou a depresívnou atmosférou ( snáď navyváženejším z toho všetkého vychádza úvodný MAN OF STEEL ). A tak sa od WONDER WOMAN, každá ďalšia komiksovka tohto štúdia stále viac a viac prikláňa k humornej stránke, až sme nakoniec ( zatiaľ ) skončili u čistej komédii, ktorej komiksové aspekty sú len podružné. Film plný skvelých hlášok a gagov, samozrejme aj nejakej tej akcie a hlavne pohodovej atmosféry. Proste zábava pre celú rodinu.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Shazama ( Captain Marvela ) a jeho partu treba brať, ako akých si filmových DC Strážcov Galaxie. Zameriavajúca sa na odľahčenú zábavu, humor a vtip a menej snyderovských osudových momentov. Možno preto to pôsobí pomerne svižne a komerčne prijateľnejšie ( aj keď opak je pravdou ). Opäť som sa dobre bavil, pobavilo aj príjemné cameo, ale viem, že sa s ním už na plátne nestretnem. Možno nie tak skoro.

She (1982)

Ak sa tvorcovia rozhodnú, že natočia film v ktorom by bolo pre každého diváka niečo, nemuseli by to brať až tak doslova. Kolega nash. vo svojom komentári spomína mutantov, upírov, robotov, ja pridám barbarskú kráľovnú so svojimi sexy bojovníčkami, bizarnú ,,madmaxovskú,, tlupu banditov, tajomnú sektu, extravagantného ( teplého ? ) šialeného vedca a to by sme ešte mohli pokračovať ďalej. To všetko odohrávajúce sa v postapokalyptickom svete, ktorý občas až tak spustošene nevyzerá ( čistučké, vyžehlené oblečenia a prívetivé príbytky ), podporované rockovým soundtrackom. Jedno z najväčších WTF, aké som mal možnosť zhliadnuť.

She (1925)

Mám rád tento námet a verzia z roku 1935 pre mňa znamená jeden z vrcholov dobrodružných snímkov 30. rokov ( hlavne jeho kolorovaná verzia ). Ako milovník nemého filmu, som však akosi sklamaný z touto rannejšou verziou. Nepreniesli sa na mňa všetky tie aspekty silent movie´s, ktoré tak obdivujem. Táto kniha si rozhodne zaslúžila spektakulárnejšie spracovanie a to aj v dobe, keď miliónové už rozpočty neboli nič výnimočným.

Shed (2005)

Ono ten zvrat bol viacmenej jasný, k ničomu inému to asi ani viesť nemohlo. Obstojná hororová pochúťka.

Sheena (1984)

Bombastický, ale hrozne naivný. Mne to však nevadí. Má to kúzlo béčkovej zlátaniny, ktorá filmu sadne viac, ako keby bol natočený a zahraný veľmi vážne. Paradoxne tým, že sa nevydaril, stal sa kultovým. Parádička.