• Krátkometrážní
  • Hudební

Monster A Go-Go (1965) odpad!

V podstate snímku ublížila jeho neblahá produkcia, pri ktorej sa nedokončený snímok jedného, dostal do rúk druhého. A symbióza nefungovala. Je to však stále lepšie, ako keď sa natočí niečo od niekoho, ktorý si film drží pevne v rukách a poserie to sám. Lenže mnoho a mnoho takýchto prípadov, dopadlo v štýle - tak zlé, až je to dobré - a získali kultový status ( viď Ed Wood ). MONSTER A GO-GO je tragický prípad pravého opaku.

Moonchild (1974) odpad!

Úvodný mashup gospelovej riekanky a diskotékových gitarových rifov ma navnadilo, že to zrejme bude úlet. Ale že to bude blud bludov, bez nejakého zrozumiteľného deja, unudím sa na kosť a budem sklamaný, ako už dávno nie, tak to som naozaj nečakal. Horor? V čom? P.S. Mimochodom ten plagát patrí rovnomennému werewolf snímku z roku 1994, ktorý tu na ČSFD je. Tým pádom zavádzajúca práca človeka, ktorý to tu pichol.

Blonde Cobra (1963) odpad!

Nemám nič proti psychicky narušeným osobám, ale myslím si, že by mali byť zavreté v miestnosti v kazajke, s náležitou odbornou pomocou.

Karl the Butcher vs Axe (2010) odpad!

A nič iné! To, čo vtiahlo tento snímok do kanála sú neskutočne odporné herecké výkony a dementný humor. Škoda klávesnice.

Milenka smrti (2001) odpad!

Áno, aj na takéto filmy (?) sa nájdu peniaze, resp. práve na takéto sr@čky sa nájdu vždy. Aj keď pochybujem, že ich bolo veľa. Nemožno odporučiť ani zdravým a vyrovnaným jedincom ( rozumej divákom ), pretože film má silu atómovej bomby, čo sa týka úplnej imbecility.

The Creeping Terror (1964) odpad!

Mentalita je individuálna ľudská vlastnosť a každý s ňou zametá po svojom. Aj tvorcovia filmov ( či v tomto prípade, niečoho nevysvetliteľného ) pracujú s kvalitou svojej mozgovej kôry, aby docielili niečoho, čomu sú oddaný. Neviem, či to bol úmysel, alebo naozaj nehodnotiteľné IQ talentu, ale ak sa niečo také vôbec začne snímať na celuloid, my všetci máme šancu ocitnúť sa niekedy na pódiu s Oscarom v ruke a ďakovať, že sme videli snímky ako je tento, ktoré nás prinútili prehodnotiť možnosti natáčania filmov. Takže sa vidíme. Na tom pódiu.

Face of the Screaming Werewolf (1964) odpad!

Nechať sa nachytať na filmovom podraze, je u mňa jav netradičný. A predsa. Snímok poskladaný z dvoch podradných spektáklov ´´LA MOMIA AZTECA´´ a ´´LA CASA DEL TERROR´´ ( plus pár minút natočených Jerry Warrenom ), je dôkazom primitivizmu filmových tvorcov ,,biznismenov,, vodiac divákov za nos. Radšej si pozrite tie dve snímky zvlášť, aspoň majú atmošku ´´originality´´.

La maldición de la momia azteca (1957) odpad!

Čudujme sa svetu. Nechcem opakovať komentár pána Cézara Oktavianusa, ale má proste pravdu. Pochybujem o vážnosti mysle tvorcov, ako to niekto môže brať vážne. Točím Šit o múmii a nakoniec o nej len rozprávam, ale aby som náhodou nebol COCOT, tak ju tam na pár sekúnd hodím. Beriem, že sa ,,špecialisti,, sústredili na gradovanie napätia a popri tom nás masírovali nemiestnou líniou o maskovanom superherovi, ale aj tak mi to všetko pripadá ako orgazmus, ktorý si pornoherec zadržiava pred tým, než to všetko hodí na trápne sa tváriacu devu s otvoreným orálom.

Atlantic Rim – Útok z moře (2013) odpad!

ATLANTIC RIŤ je ďalšou skvelou, epickou, neuveriteľne úžasnou a dokonalou peckou spoločnosti s (mo)mentálnym obmedzením, The Asylum. Ale aspoň, že sa bavia oni. To, že sa my bavíme tiež, je jednoznačné.

Tajna Sněžnoj Korolevy (2015) odpad!

Pridať do kolonky ,,Novodobý vianočný odpad,, a ignorovať vždy, keď sa to ukáže v TV. Nič lepšie si to nezaslúži.