• Krátkometrážní
  • Hudební

Gary Wright: Don't Try to Own Me (1995) (hudební videoklip)

Videoklip nieje čímsi výnimočným a ani Wright nie je v tomto prípade right, ale má to ako neraz hovorím, tú správnu atmosféru 90. rokov.

Gates of Darkness (2019)

Kresťanská agitka, alebo pokus o spiritistický horor? Možno je to v podstate aj jedno. Ako fanúšik žánru som rád za účasť starej hororovej gardy ( Bell, Down, Barbeau, Savage ), ktorí si to viditeľne užívajú viac, ako mladé osadenstvo. Ako horor to však nie vždy funguje, ale zopár ľakačiek a nie nudný dej čo to zachraňujú.

Gatti rossi in un labirinto di vetro (1975)

Lenzi točil toto giallo zrejme z jediného dôvodu. Ukázať na plátne pár sexy ženských v spodnom prádle ( poprípade bez neho ). Mordy sú nezaujímavé, pointa hlúpa a tak sa dá na snímok pozerať len ako doprovodný film k budúcej návšteve Barcelony.

Gauneři (1992)

Tarantinov fenomenálny rozbeh, smršť geniálne dokonalých a dokonalo geniálnych dialógov.

Gawi (2000)

Scéna, ktorú ukazuje tu uvedený obal DVD, sa nám ukáže v prvých minútach filmu. No a potom to už ide len z kopca ( no občas aj do kopca, ale ťažkopádne ). Snímok prišiel v dobe, keď sa ázijský horor začal pekne vyhrievať na slniečku a v dobe, keď sa dalo ešte špekulovať s originálnejšími námetmi. Lenže tento operuje s klišé nielen spomenutého východného štýlu, ale aj toho západného. A stále je to nuda. Je to, ako to ja rád označujem, nedovarené a chýba tomu ten strašidelný úžas, ktorý obklopoval nesmrteľné hity tohto hororového smeru.

Gay Goth Scene (2013) (hudební videoklip)

Predsudky ničia životy, ale násilné pretláčanie inakosti, ako je v dnešnej dobe supermódne, tak isto. Výborne spracovaný videoklip.

G-Eazy feat. Remo - I Mean It (2014) (hudební videoklip)

Bizarné video, ktoré tu priplávalo zrejme z rokov 90. ale nedonieslo so sebou aj tú atmošku.

Gekidžóban Kimecu no Jaiba: Mugen Rešša Hen (2020)

Anime ma zrejme stále bude obchádzať. Netvrdím ale, že to nemá silu a fantáziu na rozdávanie. Len ten štýl je pre mňa trochu naddimenzovanou a psychedelickou formou. Teda aspoň čo sa animovaného filmu týka. Jeden z najväčších hitov v histórii v Japonskom súostroví v celej jeho kinematografickej histórii, nieje pre mňa ničím výnimočným.

Gem Club - Speech of Foxes (2015) (hudební videoklip)

Tu hlavne obdivovať vizuálne efekty, aj keď príbeh chce byť silnejším nástrojom.