Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tady absolutně není co dodávat. Neuvěřitelně - mistrovský kousek plný dokonale drsného humoru, dokonale nesmrtelných hlášek a dokonalých hereckých výkonů. Prostě Film s velkým F. Slovo dokonalost je pro tento film ještě málo ! :) ... Zbožňuju !

Hrdinové (2006) (seriál)

U mě naprosto špičková záležitost. Nejenom, že mě fascinuje, jakým způsobem je ta šíleně komplikovaná mozaika zakomponovaná do sebe, ale některé postavy si člověk oblíbí natolik, že k němu přirostou a s každým dílem prožívá naplno jejich osudy. Když k tomu všemu připočtu, jak je vše hezky zaobalené do dechberoucího příběhu plného zvláštních schopností zdánlivě obyčejných lidí, tak mám jasno. Můj seriálový apetit sice občas potřebuje hodně nakrmit, ale Heroes jej dokážou zasytit každým dílem :) ... !

Chemical Wedding (2008)

Musím říct, že po tom, co mi kamarád o tomto filmu vyprávěl, jsem si nějak nedokázal představit, jak chtějí tvůrci do sebe zakomponovat kybernetiku, Aleistera Crowleyho a všemožné věci okolo okultismu. Ovšem podle mě se s tím poprali docela solidně a všechno do sebe krásně zapadalo, včetně příběhu a hudby. Je to sice film, který je těžší na pochopení, ale úplně nepochopitelný není a věřím, že v tom právě spočívá to jeho kouzlo. Stejně tak jako v tom, že to není natočené ve stylu šílených blockbusterů, ale číší z toho taková nějaká hezká zvláštní obyčejnost. Čekal jsem totiž, že to bude úplná kravina a nakonec jsem byl opravdu mile překvapen ... Můj božský idol Bruce Dickinson se sice ve filmu neohřál moc dlouho, ale stejně jsem si ho zapamatoval. Ostatní postavy mi nepřišly nijak extra prkenné ( byly obyčejné, ale nikoliv prkenné ) a na tu rusovlasou slečnu se opravdu koukalo moc hezky. Celkově: Já tomu nemám co vytknout, ( až teda na to, že tu hudbu od Bruce Dickinsona a Iron Maiden nemuseli tak pitomě sestříhat, jelikož kdyby ji nechali hrát a následně třeba ztlumili, vyznělo by to lépe, ale i tak příjemné zpestření ). Věděl jsem do čeho jdu, věděl jsem o čem to bude, věděl jsem kdo je to Aleister Crowley a nedělá mi problém pochopit film více do hloubky. Já byl spokojen, maximálně ... A to zdaleka nejenom proto, že miluju Iron Maiden a Bruce Dickinsona, ale hlavně proto, že tento film si budu pamatovat pro jeho hloubku, diváckou náročnost, všudepřítomné pohoršující perverze a hudbu ... Na tomto jde krásně vidět, že Bruce Dickinson je muž mnoha tváří. Nejenom zpěvák a pilot, ale taky člověk plný originálních nápadů ... Zajímavé komentáře : Vishnar ...... A ještě bych chtěl dodat, že album Chemical Wedding od Bruce Dickinsona vřele doporučuji. Je to jedno z nejlepších děl jeho kariéry !

Minority Report (2002)

Krásný příklad toho, že všechno má vždycky nějaký háček. Že nikdy nic není tak, jak se zdá. Jednoduše, že není všechno zlato, co se třpytí. Ovšem toto poslední pořekadlo neplatí v případě hodnoty tohoto filmu. Film je skvělý, Tom Cruise ještě lepší a atmosféra i vykreslení světa budoucnosti suprovní. Ani na vteřinu jsem nezačal vnímat něco jiného, jen jsem seděl přibitý v křesle. A když vezmu v potaz ještě, že Sci-Fi nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tady opět nemůžu jinak než 5* a opět nikdy méně !.

8 MM (1999)

Dokonalý psychologický thriller. Nikdy nezapomenu na tu chvíli, kdy jsem tento film viděl poprvé. Kdy jsem viděl tu odvrácenou tvář honu za slávou ve filmu. Kdy jsem viděl ty perfektně zahrané role zoufalých lidí i naprostých bezpáteřních zmetků, kteří vypadají, jako by do pěti neuměli napočítat a ve skutečnosti to byli skrytí úchylové a násilníci. Tento film v sobě nese spoustu emocionálních prožitků a útočí kopím přímo na srdce diváka a to jej dělá vyjímečným a nezaměnitelným. Víc než perfektní, ale né pro každý žaludek.

Collateral (2004)

Neznám nic jiného, co by mělo dokonalejší zápletku než Collateral. Nájemný vrah Vincent v podání Toma Cruise je podle mě naprosto skvělý. Atmosféra v tomto filmu je tak hustá, že by se dala krájet. Tento film naprosto miluju, protože si pokaždé dokážu užít každou vteřinu jeho příběhu, který šlape jak hodinky. Opravdu se mi líbí, jak si tvůrci dokázali pohrát s protnutím osudu třech lidí. Kromě toho ta hudba . Mňam !. Za mě 5* a nikdy méně !

Skála (1996)

Skála je u mě co se filmu s Nicolasem Cagem týče na druhém místě. Zápletka v tomto filmu mi sice připadá lehce předvídatelná, ale přeci jenom, i když člověk tuší co přijde, stejně si nakonec tu chvíli vychutná, ať už je to charismatickým Seanem Connerym nebo tou intenzivní akcí, která z tohoto filmu tryská na všechny strany.

Con Air (1997)

U mě naprosto srdcová záležitost. Výborní herci, skvělá zápletka, akce jak má být. Miluju filmy s Nicolasem Cagem a tady tento obzvlášť. Slza na konci vždycky je a zřejmě asi vždycky bude, ať už se na to člověk dívá třeba po 50é. Ten film je prostě dobře postavený. Začně smutně, pak graduje a graduje v pořádnou akci, která nemá chybu a nechybí jí ani řádná porce napětí až nakonec vygraduje do akcí obaleného, dojímavého happy endu. Prostě perfektní.

Daredevil (2003)

Daredevil je krásný příklad toho, jak někdo dokáže srazit k zemi fajn téma. Pár světlých momentů se tady za celý film našlo, ovšem než jsem jich stihl napočítat víc, tak jsem po 12 hodinovém večerním spánku při odpoledním sledování tohoto filmu usnul ( takže asi sami uznáte, že to už je co říct ... usnout po dvanácti hodinách spánku nudou ). Takže žádná sláva, ale tu jednu hvězdičku si to zaslouží za ten jeho kostým.

Titanic (1997)

Je jeden z filmů, který i navzdory své šílené délce dokáže člověka uchvátit, udržet jej při vědomí po celý děj a nakonec rozbrečet. Co víc si přát. Koukat na Titanic je jako se poprvé milovat. Jednoduše skvost.