Kung-fu nářez (1979)

Zatraceně vtipný kung fu film , který není sice plný bojových scén , ale humoru si tu můžete užít vcelku dost . Sammo Hung zde předvádí dobrou práci , ale stejně mě tenhle člověk více sedí jako director a action director (viz. filmy Warriors two a Knockabout) , ikdyž i v tomto filmu spolupracoval jako akční choreograf , tak mě není moc jasný jeho rukopis , který je specifický hlavně ve výše uvedených filmech . Škoda jen , že Simon Yuen , který je typický pro Woo Pingové filmy při natáčení tohoto počinu zemřel a tak byl nahrazen Fan Mei Shengem , který kazí trochu dojem.Nicméně Lee Hoi San jako záporák mě po Hwangovi ze všech sedí nejvíc a jelikož ho nasadil už do svých prvních 3 filmů byla nejspíš nutná změna a tohle je velmi kvalitní náhradník za Hwanga. 88%

Škola hada (1978)

V tomhle filmu stéjně jako v Drunken masterovi je vyjimečné hlavně to , že to má i nějaký děj , který je navíc vtipný což, u kung fu filmů je tak trochu rarita . Pro mě hvězda filmu je Hwang Jang lee . Je to člověk , který se snad i zlý narodil a proto mu tyhle role zloduchů naprosto sednou . Mimo jiné je tam vidět opravdu hodně špičkových bojových scén . Kromě finální bitky například (Chan proti šampiónovi sousední školy ) . Je vidět , že tímhle filmem Jackie nabírá svoji nejlepší formu v rámci efektivnosti prezentace choreografických prvků a není divu , že až tenhle film spolu s Drunk masterem odstartoval jeho filmovou kariéru na globální úrovni . 92%

Ten, který láme kosti opět bojuje (1979)

Pro mě zcela bezkonkurenční kung fu film starého dobrého Hong Kongu . Scény vypadají realisticky . Špičková choreografie a také skvělá práce trojice Hwang Yang leeho , Simona Yuena a Yuen Shun Yeeho . Mám velice rád kung fu filmy , které jsou s tématikou kudlanky nábožné a zde je severní styl kudlanky ve spojení s opilým kung fu stylem v podání Hwang Jang Leeho zcela bezchybná a cheoregraficky zajimavě provedená . Myslím si , že neobsazení Jackieho Chana do tohoto filmu , který je 3 . v pořadí mistra Woo Ping Yuena dobrou volbou . Jelikož Chan je spíše v mých očích kaskadér a vynikne ve filmech typu Police story . Yuen Shun Yee , který stvárnil hlavní postavu nevlastního syna žebráka Sama a který se na závěr utká s Hwang Jang leem (Rubber legs,Smrtící noha ) je znamenité rozhodnutí , protože je to spíše bojovník než kaskadér a scény se stvárněním různých stylů kung fu staré Číny jsou věrohodnější . Mimo jiné je to také mladší bratr režiséra Yuena Woo Ping .Příběh je sice klasický , jak to u kung fu filmu bývá , ale ne nudný . Za to a je tu kvalitní akce habaděj se skvělými herci a v prostředí staré Číny . Dokonce mám tenhle film doma s rychlodabingovým provedením .100%