Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Čtvrtníček a Lábus jsou za plnej počet, to jejich podání je opravdovej koncert:) Ovšem ty skutečný hudební vsuvky mě nebavily ani trochu... Chápu, že nějak to natáhnout museli, ale mohlo to jít určitě i nějakým vtipnějším způsobem.

Thor: Temný svět (2013)

To celkový hodnocení tady je špatnej vtip, ne?:)) Suveréně nejslabší marvelovka, nenajdete tam jedinej pamětihodnej moment. Celý to přípomíná spíš nedůležitou epizodu nějakýho seriálu a mam pocit, že přesně tou se Thor:Temný svět v dosavadním marveláckym universu i stal. Výhodou je, že se to dá v pohodě sledovat na autopilota, neni třeba tomu věnovat prakticky žádnou pozornost. Postavy stejně jen donekonečna kecají a vysvětlujou, akce je tu minimum a když už, tak je generická, tuctová, nezajímavá. Něco jako "cool moment" fakt nehrozí. Třešničkou na tomhle už od pohledu hnusnym dortu se pak stává Malekit - pro mě snad nejhorší záporák všech dob. Chudák Ecclestone, tohle si nezasloužil. Dokonce i Natalie Portman, která mi v jedničce nijak nevadila, mě v pokračování fakt hodně s€r€. Což platí i pro spoustu dalších postav. Buď jsou otravný nebo totálně nevyužitý/zbytečný. Za Rene Russo dávam, druhou hvězdu. A kdyby místo dvojice Hemsworth/Hiddleston hráli hlavní role nějaký dva no name týpci, tak bych si myslel, že jde jen o lacinou vykrádačku od Asylum. No nic, čert vem Thora, horší je, že pan režisér Taylor si brousí zuby na novýho Terminátora. Od začátku mi to nepřišlo jako dobrá volba a teď už se můžu jen upřímně děsit toho, co přinese budoucnost... Naštěstí není daná, takže si jakous takous naději uchovávám...

Pokoj (2003)

Kvalitativně odpad, ale zábava je to pětihvězdičková!:) Doporučuju napřed kouknout na recenzi Nostalgia critica, užijete si to pak víc. Nutnost pro každýho fimovýho fandu!:) A to neřikam nijak zlomyslně, já ten film mam fakt rád:))

Mnichovský diktát (2009) (studentský film)

Vysoké hodnocení dávám především díky strhujícímu výkonu malé Alžbětky Huclové. Její němka má v sobě ten správný zápal dítka Třetí říše:))

Věc: Počátek (2011)

Po kasovní stránce si tvůrci zavařili sami, názvem The Thing vzbudili dojem, že jde jen o remake, na prequel by přišlo víc lidí. Originálu to ostudu rozhodně nedělá, navíc skvělá návaznost na původní Věc. Jen ta atmosféra je o dost slabší. A co se týče triků, staré loutky jsou pořád působivější, než dnešní compy. Divný konec zcela zachraňují závěrečné titulky:)

Poupata (2011)

Poupata jsou slepou ulicí český kinematografie. Film o tom, že je všechno v hajzlu a vy se nemusíte ani moc snažit, aby to bylo v hajzlu ještě víc. Totálně uměle živená deprese, od začátku do konce se nic nikam neposune, nevyvine, nezmění. Tou největší depkou je ve finále zjištění, že tohle má bejt českej top za rok 2011... Hvězdu navíc u mě přidává Javorský, jinak je to celý nesmysl...

Lost Highway (1997)

První část s Billem Pullmanem je pro mě za 5 hvězd. A ten malej chlápek bez obočí (Robert Blake) předvede jeden z nejděsivějších výstupů, co jsem kdy viděl. Škoda, že pak dojde ke skoro už klasický lynchovský změně, kdy je z vteřiny na vteřinu všechno jinak... už to není ono a ani malej chlápek pak nepůsobí tak strašidelně. Váham mezi 3 - 4 hvězdama. Ale dávam čtyři, protože první půlka mi přišla geniální.

Prázdniny pana Beana (2007) odpad!

Nikdy v životě mi za nějaký film nebylo tak trapně...koukal jsem se na to během cesty autobusem do Chorvatska, nedobrovolně, takže ani nebylo úniku. Chvílema to bylo tak neuvěřitelný, že jsem radši koukal z okna a modlil se, ať už je konec. Nechápu, jak se k něčemu takovýmu mohl Atkinson upsat, byla to naprostá potupa Mr. Beana, stupidní a nevtipná fraška...

Poslední akční hrdina (1993)

Škoda, přijde mi, že ten nápad a potenciál tak úplně nevyužili. Váhal jsem mezi 2 - 3 hvězdama, protože až taková zábava to neni. Ale nakonec dávam tři - za Arnolda, odkazy na Terminátora a všudypřítomnou nadsázku. Ale chtělo to zkrátka víc humoru, protože akce mi nijak úchvatná nepřišla.