Dárek (2015)

Temná revenge show, kde stačí málo aby to z diváka odčerpalo emócie. Skvelo zahrané a zosnované a záverečná pointa, ktorá možno nesadne každému, nechajúc nejasné informácie zamrazí.

Vánoční horor (2015)

Spojenie feelingu mojich dvoch najobľúbenejších sviatkov do nekompletného a nezáživného celku. Santa versus elfovia by bol sólo dobrý kraťas, Krampusa uvidíme ešte tento rok v lepšom filme, zvyšok nuda.

Straight Outta Compton (2015)

Ako sa banda negrov stala pioniermi svojho času s odkazom, ktorý trvá až do dnes a zaujímavým príbehom navrch. Presne obsadené, vo svojej dĺžke stále pútavé a zaujímavé, čiže nie som sklamaný.

Pixely (2015)

Epizóda z Futuramy natiahnutá na 100 minút plných trápnych vtipov a akože snahy o príbeh s Kevinom Jamesom ako prezidentom? Nie, ďakujem.

Moulin Rouge (2001)

Srdcervúca digitálna travesty show plná pravej lásky, skvelých muzikálnych čísel a talentovaných hercov. Vskutku ojedinelý zážitok a jeden z mála veľkých muzikálov.

Bojovník (2015)

Skvelý Gyllenhaal v inak zabudnuteľnom snímku.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Nekonečne originálny a šialene zábavný seriál, ktorý pri všetkej absurdnosti sveta dokáže aj chytiť za srdce a priniesť emócie. Za niektoré nápady by som scenáristom hádzal lopaty zlata.

Hamlet (1996)

Netuším, čo sa vo mne zlomilo, že som si pozrel ukecaný a únavný štvorhodinový režisérsky zostrih, ale aj napriek tomu, že to už nechcem nikdy vidieť, stálo to za to.

San Andreas (2015)

Rýchlokurz ohavného písania bez štipky originality či napätia. Nie, aj keď je to pekné hneď na dvoch frontoch, nedá sa na to pozerať tak ľahko.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Duchovný nástupca môjho milovaného Kanclu, ktorému trvalo asi dve série nájsť tú správnu nôtu, ale keď sa to podarilo, išlo to veľmi sľubne. Opäť partia skvelo napísaných postáv (Leslie a Ron kraľujú, Andy je guilty pleasure navždy), bláznivých situácií a veľkých emócií, aké len mockumentary seriál z prostredia byrokraticky neschopného mesta môže ponúknuť. A ak vám to učaruje, do mesiaca to máte celé napozerané a už len potlačujete slzy nad skvelým koncom. Jediná chybička na kráse je možno len scenáristické blúdenie v deji typu "chceme niečo spraviť, ľudia sú proti nám, nevyjde to, nevadí, nabudúce to dáme lepšie" ktoré už v tých posledných dvoch sériach bolo trochu unavujúce. Inak paráda a nepopierateľne dobre napísaný seriál.