X-Men: Poslední vzdor (2006)

Každopádne to bol jeden z ďalších filmov dokazujúcich neobmedzené možnosti špeciálnych efektov. A čo ďalej...mutanti? Bolo ich dostatok a hlavne rôznej sorty. Príbeh? Pútavý len nie pútavo spracovaný a v tom vidím hlavný problém celého filmu. Krátky a zároveň v niektorých pasážach neuveriteľne nudne dlhý snímok. No, ale aj napriek tomu, že Singer sa na to vybodol, je to nadpriemerný film, pri ktorom sa zasmejete, zamyslíte, ale hlavne zabavíte na niektorých kúskoch mutantov. Chudák Magneto:(

Modrý samet (1986)

Ozaj ťažké je hodnotiť Lynchovu tvorbu a obzvlášť modrý samet, ale musím dať aspoň 4* už len kvôli skvelým hereckým výkonom, hudbe a to už nespomínam Davidovu skvelú réžiu so scénami plnými neuveriteľného klišé, ktoré striedajú scény toho najbrutálnejšieho, poprípade najnechutnejšieho násilia a skľúčenej atmosféry. Mám taký mizerný pocit a podozrenie o Lynchovej sexuálnej bezúhonnosti. Jeho psychopati v podaní Hoppera alebo Dafoea v Zbesilosti v srdci sú tí najuveritelnejší, akých som na filmovom plátne videl.

Obchodník se smrtí (2005)

Famózne dielo a aj napriek tomu že hlavný hrdina svojim správaním a konaním výrazne pripomínal Johnyho Boston Georga Deppa z Kokainu. Keď sa to tak celé vezme, príbeh týchto 2 skvelých filmov mal tiež veľa spoločného, až na koniec. Darmo v zbraniach sa točia ešte väčšie prachy ako v drogách a Lord of war len potvrdzuje to, čo si každý normálny človek o svetových mocnostiach a ich politike myslí.

2001: Vesmírná odysea (1968)

No, konečne som to videl celé...Ťažko ohodnotiť niečo, čomu človek nerozumie, lepšie povedané rozumie, ale asi tak miliónom spôsobov. Je to naozaj zvláštny film - napínavý a nudný zároveň. Holt Kubrick bol génius, o tom niet pochýb, a tvrdenie že predbehol svoju dobu, tento film len jednoznačne podčiarkuje. Otázkou zostáva o koľko generácií ju predbehol, podľa mňa na túto otázku nebudú mať odpoveď ani v ročníku zhodnom s Futuramou (teda myslým dej, nie rok výroby:).

Dům tisíce mrtvol (2003)

Ak by film pokračoval v tempe prvej hodiny, dal by som určite viac a keďže som videl najprv "vyvrheľov pekla", dve hviezdičky sú oiptimálne. Zaradiť tento film do kategórie odpad si z môjho pohľadu rozhodne nezaslúži aj keď Dr. Satan to tam celé aj s kumpánmi v závere riadne posral.

Vyvrženci pekla (2005)

Váhal som medzi 3 a 4, no nakoniec som sa rozhodol pre nižšiu "hviezdnu" hodnotu. Brutálne to rozhodne je a scéna ich dolapenia v bordeli bola pôsobivá (aj keď tej nežnej hudby v kombinácii so spomalenými zábermi bolo vo filme nadbytok), rovnako ako kapitán Paulding v podaní Leoša Suchařípu (tá podoba je fakt neuveriteľná) ale napríklad HILLS HAVE EYES bol o poznanie lepší majsterštik ako Zombieho crazy family.

Vikingové (1999)

Možno si väčšina z vás bude myslieť čo za magora môže dať tomuto filmu také hodnotenie (hlavne keď sa pozriem na ostatných) ale mňa tento film fakt náramne bavil a s chuťou som si ho nedávno pozrel asi piaty krát. No je to hlavne zásluha samotnej témy-Vikingov. Vďaka nim som ochotný prižmúriť oko pri mnohých nezmysloch ale ukážte mi hollywoodsky historický film, v ktorých sa nevyskytujú.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Najslabší Python, čo sa týka filmov. Niekedy až príliš nechutný (reštaurácia), inokedy príliš nudný (úvodný predfilm). No ale pre mňa osobne je Michael Palin niečo ako poloboh, tak ako bol napríklad Herkules v podaní Kevina Sorba od 47 série vyššie. Hlavne jeho podanie drsno-tolerantného dôstojníka britskej armády je famózne. Samozrejme nedávam 4* len kvôli nemu ale aj kvôli množstvu ďalších velmi vtipných a originálnych vtípkov.

Interstate 60 (2002)

NO...tak USA majú naozaj originálneho tvora plniaceho želania. A ešte k tomu v podaní Garyho Oldmana. A práve on spoločne s Cooperom a Lloydom držia tento film vysoko, určite vyššie ako samotný scenár. PS: chcel by som vidieť (počuť) ženu, ktorá si tak drasticky userie pred mužom jej života, a to nehovorím vôbec o tom, že sa poznali prvý deň;)

Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Dokonalý dokument chronologicky sledujúci komplentnú zbierku Kubrickových klenotov. Ja som sa vďaka nemu toho dozvedel strašne veľa a ak patríte tiež k obdivovateľom Stanleyho filmov ako ja, je to pre vás absolútna povinnosť.