Argo (2012)

Výborně natočený film. Konečně mam pocit, že Ben Affleck dokáže hrát dobře v jiném filmu než nechutně sladoučká romanťárna , jako to dělal doposud.

Nespoutaný Django (2012)

Další film, který si koleduje o kult celosvětové kinematografie. Skvělý western prošpikovaný těmi nejlepšími tarantinovskými vtípky.Že je plný krve, to ani nemusim zminovat. Christopher Waltz alias Doktor Schultz zopakoval opět šíleného zabijáka jako v Hanebných Panchartech, jenom v absolutně jiné postavě. Už dlouho jsem takový pořádný nářez neviděl, jako je tohle, tento film je stejně srovnatelný s Pulp Fiction.

Žert (1968)

Třicet stránek ve knize shrnou tvůrci filmu do pěti minut. Film by ode mně dostal lepší hodnocení, kdyby byl o něco delší.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Opravdová filmová klasika, plná napětí, akčních scén (i na tu dobu výborně natočených) a také té romantiky. Gary Grant je opravdu velmi šarmantní. Tohle je přesně film, který potvrzuje, že Alfred Hichcock není jenom mistr hororu a napětí i když toho napětí je zde opravdu velmi mnoho.

Válečný kůň (2011)

Mistr Spielberg neměl obsazovat neznámě tváře, pak taky film podle toho vypadá. První část filmu ještě docela ujde, ale druhá část - absolutní kýčovitý patos plný klišé, kde jedině dobře hrají koně. Teda Stevene docela si mě zklamal, takovýhle přeslazený doják sem nečekal!

Atlas mraků (2012)

Co, že film skáče z jednoho příběhu do druhého, já sem se plně orientoval a bavil. Tímto dílem je Matrix rozhodně překonán a já za to této režisérské dvojce děkuji, jediné co mi tam chybělo bylo to, že mohli ukázat jak vlastně zanikl civilizovaný svět v budoucnosti, ale to je jen menší detail.

Gran Torino (2008)

Na tenhle výborný film mam vzpomínku, že jsem na něm byl v kině Ořechovka (dnes myslím,že je již zrušené) a tehdy bylo v sále 8 návštěvníku - já, jeden postarší pán a 6 asiatů, to vám byl zážitek, sledovat jejich vykulený palice při Clintových rasistických narážkách.

Ve stínu (2012)

Celý následující den po shlédnutí mi mrazilo v zádech nad představami tohoto skvělého českého filmu. Přemýšlel jsem o STB, peněžní měnové reformě, absolutní komunistické nespravedlnosti ale hlavně nad Ivanem Trojanem, který je na postavu kapitána Hakla přímo stvořený.

Skyfall (2012)

Tahle bondovka je naprosto geniální snad jí chybí jenom pořádná bondgirl.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Začátek mě hodně navnadil. Pak se ale k velkému zklamání dostavila velká nuda. Kdyby si tvůrci odpustily nadpřirozený jevy (které dělal Rainmaker) bylo to daleko koukatelnější. Zdrojový kod byl pro mě příjemným překvapením roku 2011, tohle je bohužel silný průser, který ode mně dostává ztěží 3*. Hold jak řiká staré antické přísloví ,,Dvakrát do téže řeky nestoupíš" v tomhle případě bohužel platí.