Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Keďže filmy, ktoré Scary movie parodizuje mi boli v čase, keď som túto paródiu prvýkrát videla už dôverne známe, smiala som sa skoro až do prasknutia. Dôverne známe na smrť vážne scény obrátené do humornej podoby zaujímavo pospájané do uceleného (i keď dosť šialeného) deja a postavy s vážnym, či vystrašeným výrazom i pri dokonale absurdnej situácii, to je presne humor, ktorý mám rada. Tvorcovia Scary movie nemajú zábrany parodizovať akékoľvek témy alebo situácie.

Paranormal Activity (2007)

Vďaka tomu, že film je natočený akoby "domácou kamerou" pôsobí na diváka realistickejšie, teda vyvoláva dojem, že to čo sa deje vo filme by sa mohlo pokojne diať aj uňho doma. Paranormal activity pôsobí veľmi desivo a strašidelne, napriek tomu, že netečú v každej scéne potoky krvi. Avšak pasáže rozhovorov hlavných postáv cez deň sa mi zdali nezáživné a nudné, naopak, keď sa zapla kamera v noci, s napätím som čakala, či túto noc strašidlo :-) opäť príde. V žánri hororu u mňa jeden z tých lepších.

Forrest Gump (1994)

Film Forrest Gump ma vtiahol do deja hneď na začiatku a odvtedy som sa až do konca od obrazovky neodtrhla. Striedavo ma dojímal k plaču, ale aj privádzal k výbuchom smiechu. Príbeh človeka ktorého veľkosť jeho srdca a láska k ľuďom nahrádza výšku jeho IQ mi ukázal iný pohľad na svet. Uvedomila som si, že my „inteligentní“ ľudia len analyzujeme a analyzujeme, aby sme zistili, čo v živote naozaj stojí za to. Forrest Gump ma však priviedol k presvedčeniu, že život je oveľa bohatší, a len človek, ktorý sa riadi svojim srdcom a nič príliš neanalizuje dokáže objaviť to, čo je skutočne dôležité a pretĺcť sa v živote, ktorý nikdy nebol a nikdy nebude ľahký.