• Krátkometrážní

Spisovatelé (2012)

To jako fakt? Takhle zabít slibně rozjetý film? Myslela jsem, že dnes mi k plné spokojenosti bude chybět jen láhev vína. Ještě víc mi ale chyběl kvalitní scénář, nebo aspoň trochu kvalitní, kde by slzy neválcovaly logiku. Vykalkulované až běda. Díky hercům tři hvězdy, víc, než si ten film zaslouží.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Pro mě příběh na jedno použití. Buď film nebo předloha, obojí je smrtící. Když začínal film, chtělo se mi brečet, ale ne proto, že jsem věděla, co bude následovat a jak to skončí, ale protože mi došlo, že mě čeká víc než 2 hodiny klišé, které si hraje, že vůbec klišé není. Nakonec se to dalo překvapivě dobře přežít a to díky skvělému hereckému obsazení, ať už hlavní dvojce nebo zbytku. Adaptace je rovnocenná knize, ale obojí ocení spíš mladší ročníky.

Zvuk hluku (2010)

"They could well be the guest scientists from the Czech Republic."

Hannah Montana (2009) odpad!

Nevěřila jsem, že to může být tak zlé, ale je to ještě horší, moje chyba...ani do třetiny jsem se nedostala.

Přerušený kruh (2012)

BCB obsahuje tolik věcí, které nesnáším. Od prvních tónů jsem věděla, že tohle bude utrpení, protože já jsem schopná poslouchat v podstatě cokoliv, hudbu obecně miluju, ale country, bluegrass apod. je věc, co teda nedávám. Bohužel tato hudba hrála hlavní roli, ale co je mé "utrpení" v porovnáním s tím, co se odehrává ve filmu. Jak děj utíkal, necítila jsem žádný tlak na city, nakonec mě to stejně emocionálně dostalo, ale přišlo to tak nějak přirozeně. Takže vše špatné odpuštěno.

12 let v řetězech (2013)

Skvělý režisér, skvělí herci, ... nuda není to správné slovo, ale napadne mě jako první. Nevím, co bych tomu filmu vytkla, prostě jen Steve má na víc. Oscara bych mu i přesto přála, nejen proto že jsem si na něj vsadila, ale cítím docela pachuť, když by ho měl dostat za svoje nejhorší dílo. Nakonec to nebylo zlé, jak jsem se bála, pro mě jedno z nejméně přitažlivých témat, ale až moc "líbivé" pro masy.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Jen u pár filmů do roku si řeknu "Wow, tak to chci hned vidět znovu." Jenže nikdy k tomu nedošlo, protože není čas, protože blabla...až do teď. The Spectacular Now to dokázal, nehodnotím ho plným počtem, ale stejně má v sobě něco výjimečného, milého a pravdivého, co mě nutí ho milovat.

Sviňák (2013)

Jamesova one man show, exceloval a jen díky němu dávám 4*. Zato Baird si nabral příliš velké sousto. První část perfektní, ale jak to šlo z kopce s Brucem, šel dolů i film. Předlohu zbožňuji a adaptace ji nemohla dostihnout, ale alespoň nepokazila dojem. Potěšil soundtrack. Nepotěšila ignorace tasemnice. Slabší 4*.

Jumper (2008)

Bez Jamieho by to bylo nekoukatelné.

Keith (2008)

Další variace známého, ale neuvěřitelně silné provedení, které mě smetlo. Největší zásluhu na tom má představitel Keitha, ale i ostatní herci hráli super. Jen ten přílepek mi totálně zkazil celkový dojem. cca 80 minut jsem to hltala, ale ke konci jsem jen kroutila hlavou, jak něco tak krásného tvůrci lehce poslali do kopru. Proč? Cítila jsem z toho snahu zakončit to happy endem za každou cenu, i když je otázkou, co tím dobrým koncem vlastně je. Všechno nemusí být polopaticky řečeno, všechno nemusí mít jasný konec, ale třeba je ten zdvižený prostředníček záměr...