Space Station 3D (2002)

Po předchozích hodnoceních jsem čekal asi příliš, takže začnu trochu kriticky - kvalitou má IMAX ještě hodně co dohánět. 3D efekt je někdy poměrně nepříjemný, brýle nejsou ideální pro ty, kteří už nosí jedny dioptrické, hlavně ale nedovedou zcela separovat obraz pro každé oko takže občas je vidět opravdu dvojitě. Předměty se samozřejmě také nepohybují kolem vás ale jenom před vámi a často jsou neostré. Pokud ale nad tím vším přimhouříte oko, tak se jedná opravdu o nevšední podívanou, kterou stojí za to vidět. Dojem prostoru a blízkosti je v některých scénách natolik unikátní že stojí sám o sobě za 4*

Charlieho andílci (2000)

Čekal jsem sice akční komedii se spoustou nadsázky, ale stejně mě dostalo jak moc byl příběh dětinský a akční scény amatérské. Možná to má být spíš parodie, i když tu si představuju trochu jinak, hlavně s větší dávkou absurdity, ale záměrné. Pak by mělo více smysl i to opakování scén na vysvětlenou pro diváky, kteří to na první pokus nepochopili - jako třeba "zastřelení" Dylan, poškození řízení vrtulníku a pod. Je to film hlavně pro příznivce hlavních hrdinek, kterým je děj stejně ukradený :-)

Kruh (2002)

Hmm, moc mi není jasné, čeho jsem se měl na tom filmu bát. Řada scén byla předvídatelných, takže ve výsledku to občas působilo spíš jako komedie... :-)

Notting Hill (1999)

Vcelku příjemná romantická komedie, bez velkých překvapení, která tady ale asi nikdo nečekal. Standardně dobrý výkon předvádí Hugh Grant, fanoušci Julie Roberts si také asi přijdou na své. Naprosou bombou je ale Spike v podání Rhyse Ifanse, jehož scénky nemají chybu - mezi nejlepší bych zařadil tu s cigaretou a dioptrickými potapěčskými brýlemi. Pokud by Annu nehrála zrovna Julie Roberts (sorry ale to není zrovna moje oblíbenkyně :-), mohlo to být možná ještě o něco lepší

Tempo (2003)

Hodně špatná slátanina s řadou děr ve scénáři a nepochopitelných scén. V poslední třetině filmu (po kráděži mince, která je vlastně hlavní zápletkou) to vypadá na aspoň trochu zajímavý děj, který je ale zabitý nesmyslným a ke všemu i předvídatelným koncem. Podle mě škoda času, hvězdičku dávám jen kvůli pár minutám napětí a vedlejší roli Arta Malika.