Ztraceni (2004) (seriál)

Začátek budiž, zajímavá látka tak na deset, dvacet dílů. Potom to začíná být stále větší a větší opakující se nuda. Všichni se tak nějak plácají po ostrově a protože, jak víme, ze správného amerického seriálu se musí vytřískat co nejvíc peněz, tak je jasné, že dalších sto padesát dílů se tam ještě plácat budou, akorát mezitím se stane pár nesmyslných událostí a proběhne milion reklam. Trochu se to celé zamotá, pak se to dalších sto padesát dílů vysvětluje, aby nakonec bylo (překvapivě!) věchno úplně jinak. Podle mě celkem zoufalost.

Občan Havel (2007)

Bohužel se tento film stává jen ukázkou neschopnosti televize Nova natočit slušný dokument. Je škoda že se zpracování natočeného materiálu neujal někdo jiný, kdo to dovede. Takhle je film naprosto chaotický, divák nemá vůbec ponětí kde a kdy se situace odehrávají a proč se na ně vlastně má dívat. Chybí jakékoliv zasazení scén do historiských souvislostí a celé to působí spíš jako promítání domácího videa. Navíc byla spousta původního materiálu, evidentně natočeného ještě ve formátu 4:3, jednoduše oříznuta nahoře a dole aby se vešla do formátu 16:9, takže se i ztrácí část obrazové informace. Opravdu škoda.

Zpověď americké nevěsty (2005) (TV film) odpad!

Omylem jsem tohle veledílo viděl jeden-a-čtvrt krát a je to fakt ultraodpad. Vtip má být v tom že do svatby zbývá už "jen" půl roku a to se přece nedá vůbec nic stihnout! A "komické" situace se jen hrnou...

Hra smrti (1978)

Jedna hvezdicka za poslednich 20min s Brucem. To ostatni balancuje na pomezi zoufale parodie a odpadu. Nevkusne pouziti materialu natoceneho behem Bruceova pohrbu jenom podtrhuje ubohost tvurcu filmu ktery nemel byt nikdy natoceny

Šifra mistra Leonarda (2006)

Film podle mě doplácí na nevhodně zvolené představitele hlavních rolí, Tom Hanks se dobře vyjímal v roli trosečníka ale univerzitní profesor?? A Audreay Tautou se své Amélie taky zbavuje horko těžko, na kryptoložku tu moc inteligentně taky nevypadá. Přestože je film poměrně dlouhý na to, aby se do něj vešlo vše podstatné pro pochopení příběhu (knižní předloha je poměrně komplikovaná) tak mám pocit že ve výsledku tam toho chybí tolik, že kdo nečetl knížku tak to asi moc nepochopí, a ti co ji četli se naopak začínají nudit. V tomhle filmu mi tentokrát nesedl ani Jean Reno, možná je to díky scéně kdy kope do bezbranného letového dispečera aby z něj dostal letový plán. Tohle snad nemá zapotřebí ani on ani ten film...

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Dvě * zachraňuje jen několik málo vtípků, jinak je celý film naprosto nezáživný, nudný a vlastně o ničem

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Ono to vlastně není až tak špatné, pokud se na to díváte jako na úplnou zhovadilost, tak jsou nakonec některé scény docela vtipné. Nevím, jestli to byl záměr, ale připadá mi, že po pár úpravách by to mohla být celkem ucházející parodie na telenovely. Takže zvyšuju hodnocení z původního odpadu na jednu hvězdičku :-)

Náměstíčko (2004) (seriál) odpad!

Po několika slušných seriálech na ČT poslední doby jsem si tady dlouho nebyl jistý, jestli se dívám na správný program. Tohle je totiž snad ještě větší odpad než "Rodinná pouta". Ta si alespoň nehrají na umění a dají se brát jako parodie, dokonce jsou v nich i vtipné scény, takže jim ve srovnání s tímto veledílem asi zvýším hodnocení na jednu hvezdu :-). "Náměstíčko" je ovšem katastrofa a totálně o ničem. Možná budou další díly lepší, ale já po prvních dvou na další opravdu nemám. Musím dát odpad...

Září 2001: Smrt přišla z Hamburku (2004) (TV film)

Film, který kromě šablonovitého a povrchního představení muslimského fanatismu neříká o 11. září vlastně vůbec nic

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Je to sice hodně zvláštní film, kterému nelze upřít originalitu, ale mně přišla většina filmu je hodně bizarní a nudná takže jsem se od nějaké půli filmu víceméně trápil a jenom čekal, jak to nakonec dopadne. Pro mě spíš zklamání