Zkažená mládež (2007)

Filmů, zabývajících se šikanou, jsem už pár viděla, ale žádný nepůsobil tak depresivně a bezvýchodně jako Klass. Scény působí neuvěřitelně reálně a veškeré fighty až nepříjemně autenticky. Mrazivá atmosféra by se dala krájet, ale nejsilněji na mě zapůsobil fakt, že divák ví, že podobné věci se dějí a že oněm "postiženým" není jak pomoci. Po zhlédnutí filmu musím přiznat, že pro mě sebevražední atentátníci přestali být až tak nepochopitelní, protože bych asi nejednala jinak...(!!)Celkově jeden z největších filmových zážitků za poslední dobu, ale znovu se asi hned tak nepodívám. Hnus!

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tak jsem se taky musela podívat na film, který každý doporučuje jako nejlepší romanťárnu posledních let. Obě dějové linie jsou tak nějak příjemně vyrovnané a vzájemně se doplňující, teda kromě faktu, že jsem si uslintla při každém záběru na Ryana Goslinga. Líbilo se mi, že film není nudný ani před odhalením hlavní myšlenky, což se bohužel nestává tak často. Celkově příjemná komedie/romantika, kterou si určitě ještě někdy pustim.

Argo (2012)

Nebýt donucena okolnostmi, na Arga bych se asi jen tak nepodívala, protože mi americké pojetí terorismu příliš nesedí, obzvláště jedná-li se o americký velkofilm plný velkých jmen s tagem "podle skutečné události". Nicméně musím uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Ben Affleck nejen že potvrdil své herecké kvality, ale také dokázal, že je více než schopným režisérem. Ačkoli se jedná o závažné téma, díky malému nahlédnutí do sci-fi filmů, působil Argo chvílemi až komediálním dojmem, což se mi osobně líbilo nejvíc a odlišilo ho to od podobných politicky zaměřených počinů. Celkově velká spokojenost.

Vzpomínky na lásku (2004)

Čekala jsem naprosto zdrcující útok na můj slzný aparát, doprovázený citovou újmnou a doživotní sklíčeností, bohužel ve mně ani jeden z těchto pocitů Nae meori sogui jiugae nevyvolal. I přes mimořádně silné téma na mě podání příběhu působilo až příliš romanticky, růžově a křečovitě. Zvolená hudba by se jistě dala použít i do argentické telenovely, stejně jako představitel lékaře, který mi neseděl vůbec. Co mi ale vadilo nejvíce byla délka filmu, 2 a půl hodiny na poměrně jednoduchou zápletku je pro mě prostě moc. Celkově odpočinkový film, který mě ale za srdce rozhodně nechytil.

Vyšetřovatel (2008)

Druhý maďarský film, co jsem kdy viděla (Kontroll) a druhý maďarský film, co mě neskutečně bavil. Postava patologa Tibora je prostě dokonalá, mrazivá i černohumorně vtipná a především skvěle zahraná Zsoltem Angerem. Samotná zápletka byla také zajímavá, i když přechod z thrilleru na krimi působil trochu násilně. Co mě ale dostalo nejvíc byly vložené scény úmrtí Tiborových "pacientů" a další surrealistické vložky, které jsem nikdy dříve v podobné formě neviděla a které film hodně posunuly. Scéna ze švédské léčebny byla pak už jen takovou třešničkou na dortu.

Cena za něžnost (1983)

Film, který ani přes své relativní stáří neztrácí na aktuálnosti a který vám ukáže, že vaše matka není až tak pošahaná, jak jste si možná mysleli. Veselý, smutný, reálný..prostě takový věrný příběh ze života, který je podpořen skvělými výkony hlavních představitelů a na který jen tak nezapomenete...

Bella (2006)

Bella na mě působila celkem rozporuplně, někderé scény mě přímo nadchly, jiné mi přišly umělé a vykonstruované. Výkony hlavních herců mě nijak neurážely, naopak se mi hlavní představitel moc líbil :). Jediné, s čím mám trochu problém, je samotný účel filmu, který má poukázat na důležitost narození, nebo jak to nazvat, a s tím se já tak úplně neztotožňuji. Celkově průměrný film, který neurazí, ale ani nezaujme...

Po svatbě (2006)

Dáni mají bezesporu tu výjimečnou vlastnost, že dokáží vyprodukovat jak vtipnou komedii tak kvalitní drama. Po svatbě mě zaujalo především propracovanou kamerou a poměrně zajímavou zápletkou s mnoha zvraty. Mads Mikkelsen válí, což není nic neobvyklého, a ostatní mu velmi slušně sekundují. Dánské filmy mají pro mě ještě další pozitivum, a sice to, že v nich vídám místa, kde jsem žila, potraviny, které jsem kupovala a atmosféru, která pro Dánsko typická a který mi tolik chybí. Celkévě velmi příjemný film!

Americký zločin (2007)

Vůbec jsem netušila, jakým směrem se bude film po první půlce odvíjet. Celé mi to přišlo takové obyčejné drama s mírně mrazivým nádechem, kdy jsem pořád čekala, co přijde. Co příšlo bylo docela drastické, zvlášť když víte, že je film podle skutečné události (i když co si budem povídat, to autentičnost nezaručuje). Zajímavý byl vývoj davového chování dětí, ale hlavně neustálé změny v chování matky. Líbilo se mi propojení se soudním procesem, možná bych i dala samotnému stání více prostoru. Celkově slušné drama, napínavé, ale nikterak zdrcující.

Juno (2007)

Po delší době konečně film, který mě vyloženě bavil od začátku až do konce. Příjemný, jemný a optimistický příběh o nelehkém životním rozhodnutí, který je ale velmi vtipný a poutavý. To celé doplněno a podtrženo uvěřitelnými hereckými výkony a krásně barevným prostředím. To, co mi ale utkvělo nejvíce, je bezesporu perfektní hudba, nejen moji oblíbení Velveti, ale i ostatní songy skvěle zapadají k příběhu a pozvedají ho na vyšší úroveň. Celkově prostě paráda!