Sherlock Holmes (2009)

Typicky priklad toho, ze ked sa Hollywood oprie do akejkolvek temy a da do toho dost dolarov, vznikne uspesny blockbuster. Staci spravit zo Sherlocka fesaka, pijana, srandistu a bitkara pritahujuceho problemy a uspech je zaruceny. A u mna taktiez.

Prokletý ostrov (2010)

Psycho jak sa patri. Divak si mysli, ze klasicky krimi pribeh sa pekne odsypa, vysetrovanie napreduje. Avsak namiesto vyjasnovania sa to zacne cele viac a viac zamotnavat, az sa logika cela zruti a nic nedava zmysel. Clovek z toho zostane blazon, ze ako to vlastne je, a tym padom sa stotozni z hlavnou postavou. A v tom je ta vynimocnost tohto filmu.

Lidská stonožka (2009)

Hned ako som uvidel trailer som vedel, ze tento nechutny hnus musim vidiet. Ak by davali Oskarov za chore napady, tak tento film by ho s prahladom dostal. Opat horor vsadzajuci na bezmocnost obeti a maximalnej morbidite, a to ja mozem.

Sněhurka a lovec (2012)

Zrkadielko, zrkadielko, povedz ze mi, ktora verzia Snehulienky je najlepsia? “Predsa ta s Thorom a Bellou”. Tomu ver. Pretoze je to temne, akcne, s nejakymy tymi potvorami a hviezdnym obsadenim. A to je u mna pol uspechu, ak nie viac. Aj ked je pravda, ze zavercny boj na konoch mi tam sice moc nesedel, ale aj tak skvela fantasy popkornovka.

Cesta do pravěku (1955)

Partia chlapcov plaviacich sa po Vahu napriec casom, stretavajuc rozne potvory na cele s dinosaurami – lepsi namet som si pred 15timi rokmi vedel len sotva predstavit. Myslim, ze pre laikov do prehistorie aj celkom poucne. A na film z roku 1955 tie efekty – klobuk dolu.

Tupíři (2010)

Jasne sileny “scary movie style” humor, urceny najma pre divaka, ktory ma Twilight seriu zmaknutu. Napriek viacero nevydarenym forom, sa naslo aj niekolko, ktore dobre pobavili. Spravodlive 3*.

Hostel (2005)

Ked sa odosobnim od toho, ako pan reziser vo svete zobrazil Slovensko, tak je to vlastne celkom dobry horor. Pocit bezmocnosti obeti je zivy a hmatatelny. O to viac, ze su v state, kde si tie najhnusnejsie sadisticke svine podavaju ruky so zakonom, takze neni ziadnej pomoci okrem uteku. A to nie je zas tak celkom vymysel :) .

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tuto rozpravku si spajam so svojimi detskymi Vianocami, na ktore mam tie najkrajsie spomienky. Nemozem tak na nu povedat jedno krive slovo.

Insomnie (2002)

Prostredie Aljasky malo v sebe urcitu atmosferu, len skoda, ze ucinky samotnej nespavosti a halucinacie, neboli zobrazene intenzivnejsie. Este viac popracovat na zmatenosti v tom co je pravda a co skutocnost, co realita a co iba sen a ‘Insomnia’ mohla byt skutocna psychologicka lahodka.