Dallas 63 (2016) (seriál)

Dle mého je Dallas 63 nejlepší Kingova kniha a co si pamatuju, přečíst ji mi trvalo ani ne týden. Už během toho jsem si ale říkal, že z toho bude skvělý seriál. Jen by mě nenapadlo, že přijde na světlo světa tak rychle. Dostal jsem ho sotva pár měsíců po přečtení. Nebudu spoilerovat, ale velmi mě potěšilo, že závěr předlohy i celého seriálu se liší a myslím si, že je ta změna k lepšímu. Koneckonců, King má někdy se závěry problém a udělá je nezáživné a takové, že snadno zapadnou a nezanechají stejný dojem jako zbytek knihy. Také jsem se bál, aby se nestalo něco podobného jako s Under the dome. Také velmi dobrý úvod, který se změnil v naprostou šílenost, která nedávala od zhruba půlky druhé série absolutně žádný smysl.Také jsem se bál umělého natahování, ale to se naštěstí nestalo. Osm epizod je naprosto dostatečných. Co mě taky potěšilo je casting. James Franco patří k mým oblíbencům a když jsem nad tím přemýšlel zpětně, těžko bych přišel na někoho, kdo by se na roli lépe hodil. Ačkoliv bych tomu před shlédnutím jenom těžko věřil.

To (2017)

Nedokážu posoudit, jestli je to nejlepší horor všech dob, jak se všude tvrdí. Už z toho důvodu, že nejsem fanouškem žánru a hororů za rok shlédnu míň než mám prstů na ruce. Moje přítelkyně je ale ráda má, takže jsme vyrazili do kina. Nebudu popírat, že jsem několikrát měl husí kůži, což se mi do té doby stalo jenom párkrát a ani bych si nevzpomněl, kdy naposled. Zároveň ale vím, že nebýt kina, tak by ten zážitek nebyl ani poloviční. Steven King je génius a trochu mě mrzí, že jsem předlohu jako jednu z mála jeho knih nečetl, tudíž nevím, co bude v pokračování. Mám teď taky dilema, jestli si pustit verzi z 90. let. Nicméně svojí dávku strachu pro tento rok mám vyčerpanou :)

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Adaptací na Stanford experiment či filmů, kterých se jím inspirují je víc, ale na tuhle jsem byl zvědavý kvůli Angaranovi. Ten mě nezklamal. Na to, jak ho mám zaškatulkovaného v rolích buď hodných nemehel nebo různých týpků z hlavně teens komedií nebo i pár mafiánských filmech, tak tady ukázal, že mu jde svěřit i serióznější role a zvládne daleko víc výrazů. Jinak bych řekl, že se film celkem slušně drží historické předlohy, ale ta stopáž na mě byla asi dlouhá až moc. Nejspíš je to tím, že se všechno odehrává v pár interiérech, které začnou dost rychle splývat. Přišlo mi to velmi srovnatelné s verzí z roku 2010, která je ale zasazená víc do současnosti, má větší tempo i dynamiku a taky lépe zvolenou stopáž, o čemž jsem se zmínil už výše. Navíc Whitaker, Brody a hlavně Gigandet jsou pro mě lepší obsazení než Angerano, ať už byl lepší, než jsem čekal, tak i Ezra Miller, který mi mimo těch pár scén v Californication a V Charlieho malých tajemstvech, leze na nervy snad všude.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Přehrát, přelstít, přežít.

Doupě (2014)

David Belle musel během natáčení cítit hrozný dejavu. Je to krátka Okrsek 13 v Hollywoodským balení, nic víc, nic míň.

Carrie (2013)

Oproti původnímu filmu samozřejmě slabší, ale jinak vcelku slušně natočený remake. Nenadchne, neurazí.

Crackòvia (2008) (pořad)

Někdy trapnější, někdy vyloženě geniální, ale obzvlášť pro fanoušky Realu Madrid, jako jsem já, případně pro fanoušky Barcelony srdcovka. Je to specifický styl humoru, převážně pro fotbalové fanoušky.