112 - V ohrožení života (2007) (pořad)

Viděl jsem jen párkrát, ale jako poslední věc, než vypnu televizi a půjdu spát, to stačilo.

Derren Brown: Ruská ruleta (2003) (pořad)

Já prostě nevěřim tomu, že by Derren Brown před posledním výstřelem dokázal tak skvěle zahrát tu paniku a strach.

Štamgast (1987)

" Neboj se, mě zatím nikdo nemiloval." Takový prostě byl Charles Henry Bukowski. Tím, že k tomu filmu napsal scénář, zaručil, že je absolutně autentický. V tom je rozdíl oproti Faktotu. Mám rád jeho knihy, poezii a fascinuje mě jeho způsob života. Navíc hodně z věcí, které řekl jsou neustále pravdivé i v dnešní době. Je tam všechno čím žil: chlast, ženský a psaní. Faye Dunavay je tam prototyp klasické stahané ženy v tom věku, bez jakýchkoliv vyhlídek na budoucnost, Hank to samé, proto je to tak táhne k sobě. Zároveň ale nejsou schopní pustit toho druhého k sobě. Každý má svůj vlastní svět, který patří jenom jim a nikomu jinému prostě patřit nebude. Je škoda, že je to poměrně zapomenutý film.

Snídaně (1994) (pořad)

Už delší dobu ráno televizi nezapínám, tak nevím jak to v současnosti vypadá, ale co si pamatuju, tak to ráno ke snídani a kafi bohatě stačilo, až teda na miniaturní rozsah sportovního zpravodajství. To mě vytáčelo.

Miláček (2012)

Tenhle film disponuje jedním z mých nejoblíbenějších trailerů. Pouštím si ho často, film už tolik ne. NA můj vkus je v něm vynecháno až moc klíčových scén z knihy, kterou jsem četl kdysi k maturitě. Co se týče nenávisti k Pattinsonovi, já ho mam spíš rád. Oproti Radcliffovi ho nemám zaškatulkovaného jako herce jedné role. Když pominu šílenost typu Cosmopolis a Twilight, tak většinou měl dobré role. Těžko říct jestli je tím správným typem hezouna jako Georges Duray, ale to je spíš otázka vkusu.

Zbav se svých miláčků (2013)

Jeden z těch filmů, ke kterým je potřeba přistupovat s konkrétníma znalostma, jinak to nebude dávat smysl. Kerouac je můj vůbec nejoblíbenější autor, proto musím přiznat, že mi casting na jeho postavu nijak zvlášť nesedí. Asi jsem si asi až moc zvyknul na Sama Rilyeho, protože On the road jsem viděl nesčetněkrát. Radcliffe pro mě asi vždycky zůstane Harrym Potterem, i když jsem se usilovně snažil to nevidět. Danea DeHaana jsem objevil teprve nedávno, ale věřím tomu, že by z něj v jistých dobách byl naprosto úžasný Draco Malfoy. Jinak je to drama se vším, co k tomu patři a hlavně obraz doby, kdy se začala formovat Beat generation. Pro fanoušky zážitek, pro člověka, který se o to nezajímá, to může být hodně nezáživný a utahaný film.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jsem hodně velký fanda Spideyho a na pokračování jsem se těšil prakticky od chvíle, kdy jsem viděl první díl. Myslím si totiž, že Andrew Garfield je lepší Peter Parker, než Tobey Maguire. Není zdaleka takový nerd. Tohle pojetí je mi bližší, protože mám radši Gwen Stacy, než Mary Jane. Obzvlášť, když jí hraje Emma Stone. Emma Stone je totiž anděl a když je ještě k tomu blond anděl, tak je těžký jí nemilovat. Navíc dětství Spider mana a odchod jeho rodičů ze scény není v té "původní" verzi od Raimiho nijak zvlášť rozebíraná, i když je v mnoha místech zajímavější, než vznik nějakého zmutovaného monstra, co chce zničit svět. Vizuálně bezesporu krásný film, výborně natočený, ale tak nějak nedotažený. Spíš to působí přeplácaným dojmem, až moc vysvětlování. Objeví se tam až moc postav, i když některé jenom tak nárazově, ale podle prvních vlaštovek o třetím dílu mám strach, že bude horší.

Něžné vlny (2013)

S podobnými filmy se poslední dobou roztrhl pytel. Evidentně je doba vzpomínání a strachu dívat se před sebe, ale je pravda, že se na to dobře dívá. Asi tak na stejně úrovni jako Probudím se včera, jen s tím, že casting na hlavní mužskou postavu se zrovna moc nevydařil. Dyk taky působí dojmem, že tam tak úplně nepatří, ačkoliv je jinak sympaťák. Baví mě ale Lucie Štefflová, protože zrzky se mi prostě líbí, takže jedna hvězda navíc je hlavně pro ní. Každopádně oproti tomu, co se v ČR v poslední době natáčí, je to hodně příjemná podívaná.

Kameňák 4 (2013)

Lepší, než jsem čekal, horší, než jsem se obával, ale pár slušných momentů, kdy jsem se zasmál, tam bylo. Jinak přehlídka otřepaných fórů a hlášek, co každý milionkrát slyšel. Navíc evidentně studnice nápadů Facebook.

Nadaný žák (1998)

Nejdřív jsem viděl film, poté po pár letech četl knihu. Každopádně podobně jako u Vykoupení z věznice Shawshank je film lepší. Je fajn, že se občas nějaká vyjímka najde oproti tomu, jak tomu je obvykle. Film je mrazivější, svižnější a celkově strašidelnější. Ta atmosféra, navíc podkreslená skvělým soundtrackem dokáže zvednout vlasy na hlavě, obzvlášť pokud se člověk na film dívá v nějakou pozdější hodinu. Kdo exceluje je Ian McKellen. Nenapadlo by mě, že za pár let bude hrát Gandalfa. Ale ani Brad Renfro nijak výrazně neztrácí. Je mu všechno věřit. Potěší i Jan Tříska, který se na chvíli objeví. Jenom je možná škoda, že se ve filmu neobjeví žádný Spoiler, který King použil, když psal Čtyři roční doby. Nebo já ho aspoň nenašel.