Tensei Kizoku, Kantei Skill de Nariagaru - Tensei to Kantei (2024) (epizoda)

Nevypadá to úplně zle. Sice to na první pohled vypadá jako další generický isekai, ale z nějakého důvodu tam cítím potenciál. A z nějakého neznámého důvodu mi to připadá strašně povědomé. Je to proto, že jsem možná četl předlohu? Nebo proto, že už jsem někdy něco podobného viděl? Nevím, možná oboje, možná ani jedno. Každopádně tomu dám šanci. 65%

Re:Monster - Re:Born (2024) (epizoda)

Ale jo. Docela dobrý začátek. Mám přečteno asi 50 dílů mangy, takže vím co od toho čekat (když bych to měl hodně zjednodušit, tak je to taková drsnější variace na Tensei šitara slime datta ken). Má to svůj trochu specifický grafický styl (mírně upravený od předlohy). První díl nám celkem dobře ukazuje co nás čeká. Mám jen trochu obavy o animační stránku, přeci jenom tam bylo vidět, že toho pohybu tam není tolik, kolik by mohlo být. Ale za mě spokojenost. Uvidíme co to ukáže dál. 75%

Tensei šitara dai nana ódži datta no de, kimamani madžucu o kiwamemasu - Dai Nana Ouji ni Tensei Shimashita (2024) (epizoda)

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to evidentně nabízí potenciál na hodně zajímavé magické (a zároveň grafické) orgie, na druhou stranu to už v prvním díle ukazuje hromadu klišé. Máme tu klasického OP protagonistu, který už od narození evidentně přesílený až běda, máme tu hromadu kozatých služebných v upnutých oblečcích co se rády s naším hrdinou koupou a dotýkají se ho různými (hlavně těmi vystouplými) partiemi svých těl. A princ vypadá, obléká se a pohybuje se spíš jako nějaká lolitka a navíc to vypadá, že bude trochu masochista. To vše ve mě vzbuzuje obavy, že se tady pojede až moc fan servisu a někdy asi i hodně zvrhlého. Navíc to (klasicky) na první pohled vypadá jako věc pro děti, ale při bližším pohledu to spíš bude 18+. A i ta animace vypadá místy dobře, jenže pak přijde vyloženě hnusná CGI scéna, ze které se chce člověku skoro zvracet. Fakt po prvním díle nevím co si o tom myslet. 60%

Ore dake Level Up na Ken (2024) (seriál)

Po 1. řadě: Velká škoda omezeného rozpočtu a tím omezené stopáže. Naprosto nezbývá čas na budování vedlejších dějových linek, které jsou esencí předlohy světa Solo Leveling. Zároveň se nižší budget podepsal na některých akčních scénách hlavně v první polovině první řady. Pořád doufám, že další řady přijdou s větším množstvím epizod, protože takhle to je opravdu osekané až dřeň a to si předloha nezaslouží. I tak to ale pořád patří do nadprůměru anime produkce a jako akční nářez to funguje dobře. Jen by to prostě mohlo být o dost lepší. 75%

Ore dake Level Up na Ken - Season 1 (2024) (série)

Podobné hodnocení jako u Čiju mahó no mačigatta cukaikata. Taky zde máme kvalitní předlohu, které se dorovnat je takřka nadlidský úkon. Navíc i tady jsou úvodní části předlohy její asi nejslabší částí. A taky zde museli tvůrci pracovat s relativně omezeným rozpočtem. Ale i tady se to podařilo. Mám radost, že se rozpočet použil rozumně a nevyplácal se na prvním dílu. Tohle je totiž hlavně akční jízda, kde prim hrají epické souboje. A v posledních dílech už jsem cítit podobný feeling jako u předlohy. Vše okolo je vlastně osekané na minimum. Je upozaděné budování okolního světa, jelikož na to prostě při té krátké stopáži není čas. Hudba je také vcelku dobrá, ačkoliv nic úplně světoborného. Takže za mě spokojenost a těším se na další řadu. Jen bych byl rád za víc než 12 dílů. Arise Shadow Monarch 75%

Čiju mahó no mačigatta cukaikata (2024) (seriál)

První řada to nakonec vytáhla těsně na 4*. Nemůžu hodnotit úplně objektivně, jelikož znám předlohu (která je dle mého velmi dobrá) a tak vím, že tahle první část je z ní nejslabší (ikdyž stále dobrá). Tudíž bylo asi těžké z toho vymáčknout něco víc i s ohledem na evidentně omezený rozpočet, kdy zvláště v některých větších soubojích to bylo hodně vidět. Ale celkově to obstálo a tak snad dostaneme další řady (a tvůrci více peněz), abysme mohli vidět v pohybu i další Usatova dobrodružství. Co se týče všeho ostatního tak je to lehký nadprůměr, ať už mluvíme o animaci, hudbě nebo dabingu. Dějově to takřka kopíruje předlohu, takže tam není co vytýkat. Healing punch 75%

Saidžaku tamer wa gomi hiroi no tabi o hadžimemašita. (2024) (seriál)

Velké překvapení. Malá sběračka odpadků a její slime kamarád jsou opravdová feel good věc, která mi každým dílem spolehlivě zvedala náladu. Má to skvělé emoční napojení s divákem, s Ivy nemůže soucítit snad jen opravdový nelida. K tomu si připočtěme krásnou animaci, která někdy dokáže vytvořit (i z minima) opravdu krásná plátna. Vlastně tu máme i poměrně napínavý děj, ačkoliv tu mnoho opravdové akce nenajdeme. Hodně je to dané tím, že naše hrdinka opravdu nemá žádné zvláštní schopnosti ani sílu a tak se o ní permanentně bojíme. Hudba je super a opening je vyloženě skvostný. Krása. A ten epilog, to bylo na slzičku. Pupupuuu 85%

Kami wa Game ni Uete Iru. - Gods' Games We Play (2024) (epizoda)

Už v prvním díle mi to ukázalo tolik klišovitých stereotypních momentů, že vím že tohle nemá cenu sledovat dále. Autorům za to patří mé díky. Skip 30%