Chuck (2007) (seriál)

Nechával som si komentár až na koniec, úplný koniec, takže kde začať? Seriál rozhodne nieje dokonalý, ako scenáristicky aj filmársky ma dosť nevychytaných múch (väčsinou je však na vine rozpočet). Koho asi ale Chuck chtytí, toho nepustí. Medzi hlavnými postavami vládne neuveriteľná chémia, akú som nevidel v žiadnom inom seriáli. To ma zo všetkého dostalo najviac, pri sledovaní som si pripadal ako keby som bol súčasťou skutočných ľudí, nie len hercov hovoriacich repliky pred kamerami. Netvrdím že obsadenie sú perfektní herci, ale ako som už povedal, chémia ktorá medzi nimi panuje je uveriteľná až na kosť. Serial v priebehu piatich sezón kolísal, pričom pre mna boli najlepšie 2. a 3. séria. Prvá bolo také zahrievacie kolo, predohra. Čo sa týka 4. série bola o dosť priečok nižšie, no 5. séria bola veľkým omylom. Keby tak prišli páni z MiB a vymazali mi pamäť na poslednú sériu... Seriálu dodávajú na kvalite trefné soundtracky, ktorých je fakt mnoho (niečo cez 320 za 4. série). Je pravda, že celý dej od prvého dielu do posledného je založený na vzťahu Chucka a Sarah (obom hercom to dokopy perfektne klape, ich iskra je až do očí bijúca, čo sa mi páči), čo perfektne zastupuje dramaticko romantickú úlohu, komediálne silnejšie mi príde Chuck a Morgan ako duo Lester a Jeff z Buy More, na ktoré tvorcovia vsádzali. A o akciu fakt nieje núdza, choreograf si dal záležať, len to prevedenie kaskadérmi by mohlo byť lepšie. Seriál často odkazuje na rôzne filmy alebo seriály, no niekedy až tak prehnane že je to otravné. Každý diel iná zápletka, lepšie povedané "misia", dodáva dynamiku, ktorá z celkového hladiska má celkom rýchle tempo a tak sa človek nenudí ani v prípade že si pozrie niekolko dielov za sebou. Každú sériu charakterizuje jedna nepriateľská organizácia, ktorá je najmocnejšia na svete, avšak vždy sa nájde niekto, kto je ešte vyššie, to ma dosť štvalo. Celkovo by som zhodnotil seriál Chuck takto: scenáristicky nedotiahnutý dej kompenzuje a dokonca o dosť prevažuje hlavný vzťah Chucka a Sarah, dilema medzi rodinnými zásadami a zachraňovaním sveta je charakteristika Chucka ako postavy a komédia si vždy nájde cestu ako preraziť, či už v Buy More alebo ironickými poznámkami Caseyho. Vskutku môj najoblúbenejší seriál, nie najlepší. 1. seria: 85% | 2. seria: 95% | 3. seria: 90% | 4. seria: 75% | 5. seria: 60%

I Love You Too (2010)

Bez Yvonne by som sa k tomuto ani nedostal a tak to aj dopadlo. Nečakal som nič extra, pozeral som to prevažne z toho dvôvodu že tam Yvonne hrá hlavnejšiu rolu. Takýchto romantických komédií tu už bolo neuveriteľne vela, vo väčšine z nich bez originálneho nápadu, I love you too nieje výnimkou. 2* za Yvonne, 1* za par dobrých momentov.

New Kids Turbo (2010)

Najdementnejší film aký som kedy videl, no maximálne zábavný v každom momente. Kombinácia superdementných postáv s účesmi z 80. rokov a holandský jazyk je fakt smrtelná. Po 10 minútach som sa ani neodvážil uvažovať nad koncom a nechal som sa unášať počinom za 1,5 milióna eur.

Drive (2011)

Dávať si načas so všetkým čo je vo filme dôležité chce dávku odvahy, zdĺhavé zábery chcú odvahy ešte viac, no Refn trafil do čierneho. Doslova vás prinúti vychutnať si každý záber a všimnúť si aj tie najmenšie detaily, nehovoriac o závere pri ktorom som bol milo prekvapený. A zvuky vysokoobjemových motorov mi len ulahodili.

The Art of Flight (2011)

Po vizuálnej stránke perfektné, komické boli vložky boli fajn, ale chýbalo mi viac in-eye záberov. Koniec trochu divný, ale na dokument o snowboardovaní to prekonalo moje očakávania.

50/50 (2011)

Keď už to skončilo tak ako to skončilo, chýbal mi tam viac rozivnutý vzťah Adama s Katheryn a Kylom. Zato jeho vzťah s Rachael bol pobratý vynikajúco! Neviem sa rozhodnúť, či mi tam chýbalo viac komediálnych alebo dramatických momentov. 89%

Hitman (2007)

Tým čo nehrali hru, môže postava Hitmana pripadať chladne a nesympaticky. Hráči Hitmana (a nie jedného) sa môžu čudovať že hlavná postava ukazuje náznaky citov k jednej osobe, ktorá prvotne bola cieľom na zabitie. Sú presne len tieto dve skupiny divákov, hráči a nehráči. Ja ako hráč vnímam filmové spracovanie pozitívne.

30 minut nebo méně (2011)

Raz za čas dávka takéhoto humoru nezaškodí. Ansarimu a Eisenbergovi to slapalo už od začiatku, obaja vedia zdôraznit slovo FUCK svojským prevedením. Len McBride u mňa od filmu k filmu klesá ale pravdepodobne je to tými dementnými postavami ktoré si vyberá.

Vyměřený čas (2011)

Robin "Clyde" Hood v podaní TImberlaka a Bonnie v podaní Seyfried mi spolu absolútne nesedeli, skôr by som si vedel v roli Sylvii predstavit Oliviu Wilde. Pár nedokonalostí čo sa logiky týka sa dá prehliadnuť, vzhladom na to že už len tie super digitálne hodiny ktoré neukazujú aktuálny čas ma svojim spôsobom fascinovali. Nechápem však, na čo bol do filmu vsunutý Pettyfer zo svojím gangom, pretože pre mňa tvorili absolútne nepodstatnú stratu času. Celkovo sa dá In time zhodnotiť ako ďalšia tuctová naháňačka dvoch táborov (pričom si v každom myslia že ich zámer je ten správny, a tým nieje bohatstvo ale udržanie/zrušenie systému) s novým netradičným námetom, s hlavnou dejovou líniou, ktorá sa začína smrťou blízkeho hlavnej postavy a končí sebauspokojujúcou, no nie logickou pomstou.