Hra o trůny (2011) (seriál)

Po prvej sérii, ktorá ma doslova vtiahla do seba, rozmýšľam či prečítať knihy skôr ako príde druhá sezóna. Game of Thrones nemám čo vytknúť, dobrým dojmom ma oslovil každý jeho aspekt. Presne takéto niečo mi chýbalo. 95%

Thor (2011)

Daľšia skvelo zvládnutá komiksovka, také ja môžem. Vynikajúce spojenie fantazijného a reálneho sveta, niekedy humorným spôsobom ma skvelo naladilo. No priznám sa, že som niekedy nedočkavo čakal na tú pozemskú časť, ktorá mi prišla dejovo zaujímavejšia, no samozrejme vizuálne chudobnejšia. Na nie až tak známu Crhisovu tvár, sa dobre pozeralo, kde to Natálka mi tam nejako celkovo nezapadala. Konečný dojdem 80%

Hvězdný prach (2007)

Rozprávka, ktorá nie je až tak rozprávkou. Myslím, že ma očarila veľká dávka originality. De Niro ako balerína, proste úžas.

Komici (2009)

Považujem to za úspech dopozerať tento film do konca. Vážne, dve a pol hodiny cesty za tým že sa na konci niektoré postavy zblížia? Pritom tá cesta nebola ani dramatická ani komediálna.

Zbouchnutá (2007)

Na Setha Rogena som si zvkykol v takých rolách, akú hral aj tu, no začína sa to až moc prelínať z jedného filmu do druhého, až mám pocit že pozerám jeden seriál s inými vedľajšími postavami. O 20 minút krašia stopáž a bolo by to super.

Rango (2011)

Westernový animovaný vlak minipríbehov, spojených akože do celku, uháňajúci vo vychodených kolajách scenáristického klišé. Za grafické spracovanie a vydarené odkazy, dávam osobne 3/4 hviezdy naviac, ale keďže sa to nedá tak 4.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Sklamanie, z ktorého ma nevytiahol ani Depp, Penelopka mi pripadala na obtiaž, príbeh tak nezaujímavý, že keby nemám pol-kilové 3D okuliare zaspím v polovici. Chcem sa vrátiť v čase a nejako zabrániť natočeniu tohto filmu a ušetriť 10€.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Každý, kto si pozrie aspoň pilotný diel, si pozrie daľšie časti. Sitkom, v ktorom má každá postava svoju úlohu a ovplyvňuje iné postavy, nielen na jeden diel. Zo začiatku seriálu je vidieť, že herci hlavných 6-tich postáv sa dostávali do hereckej formy, no úplne geniálne to prekryli hlášky a situácie, ktorým dodala šmrnc práve tá neprofesionálnosť. U mňa na prvej priečke medzi seriálmi.

Hlavně nezávazně (2011)

Ešte že som videl trailer pred tým akom som sa pustil do celého filmu. Nemal som žiadne očakávania, a oplatilo sa, inak by som sa sklamal. Kutchera mám radšej v bláznivejších rolách, tu sa mi zdal pribrzdený, s nevyužitím potenciálom. Natalie v roli, na akú niesme zvyknutí, a pravdupovediac, ja si ani zvykať nechcem. 3* zato že sa mi potom dobre, kľudne zaspalo.

Habermannův mlýn (2010)

Nemám rád nemecké filmy, a vôbec Nemcov ako takých, no koprodukcia s Čechmi, k tomu český režisér, dodali Habermannovmu mlynu tu správnu paru, ktorá hnala film dopredu, napokon až do výťazného konca. Celý film nám dáva najavo, aké to mali Češi ťažké, no koniec sa mi zdal rozporuplný, ale možno tomu tak skutočne bolo, možno tá hnevom naplnená, pomstou posadnutá čistka bola skutočná. Karel Roden herecky prekonal každého jedného zúčastneného, a celkovo sa mi aj jeho postava páčila najviac, a viem že to tak bolo úmyselne.