Fanoušci (2009)

Pred príchodom (pravdepodobne) najlepšieho Star Trek filmu je fajn vrátiť sa do doby pred premiérou toho najhoršieho Star Wars snímku. Škoda však, že ten návrat nie je vtipnejší- niektoré cameá sú síce dokonalé a pár dialógov dostane každého fanúšika ságy do kolien, avšak tieto plusy nedostávajú film vyššie ako do nadpriemeru. To, že hrdinovia trpia každým stereotypom, ktorý sa viaže na slovíčko geek sa dá prežiť, avšak horšie to je s celou tou myšlienkou smrteľne chorého kamoša a so scénami, z ktorých je silno cítiť prestrihanie na ktoré tlačili producenti. Tak či tak, pre sci-fi fanúšikov sú Fanboys viac-menej povinnosťou, pre tých ostatných film ktorý im asi príliš mnoho nepovie. P.S.: By ma zaujímalo ako sa zatváril Roach po tom, ako zistil čo je Jar Jar Binks vlastne zač.

Marley a já (2008)

Marley je diabol, Marley je sranda, len by mohol byť tak o polhodinku kratší, pretože tej vaty tam je na mňa trocha moc. Napriek tomu - veľmi silné 3*.

Království nebeské (2005)

5* napriek jednému z najväčších castingových omylov histórie? Bloom je skutočne hrozný, všetko ostatné je však vysoko nad priemerom- počínajúc absolútne dokonalým soundtrackom, výberom všetkých ostatných hercov a skvelou kamerou. K historickej akurátnosti má síce Kráľovstvo nebeské ďaleko, avšak napriek tomu je to podľa mňa jeden z najlepších historických filmov všetkých čias. Nutnosť je však siahnuť po rozšírenej verzii- vysvetľuje pohnútky niektorých postáv a film z každej stránky obohacuje.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Možný spoiler Od momentu odpálenia bomby som sa iba priblblo usmieval a pozoroval nadšene to peklo na obrazovke. Hovorí to niečo o mojich obrátených prioritách? Možno. Trápi ma to? Ani najmenej.

Quantum of Solace (2008)

22 bondovka je z môjho pohľadu výrazne lepšia ako oslavované Casino Royale. Tí, čo filmu vyčítajú až príliš zbesilú kameru a až príliš veľký odklon od celej idei "bondovosti" maj určite pravdu, avšak tí, čo tvrdia že je Quantum zle natočený a nudný film sa podľa mňa mýlia. To označenie si u mňa zaslúži skôr predchodca.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Neuveriteľná low cost záležitosť - Babylon 5 mal krajšie počítačové efekty, Nová Generácia vyzerala o triedu veľkolepejšie. čo sa týka ostatných zložiek- dej je často neuveriteľne nelogický, casting bol robený asi nejakým amatérom a zvučku tvoril nejaký človek neznalý Star Trek sveta a toho, e vesmír nebol dobýjaní len USA. Napriek tomu 3* - vydržal som predsa len pozrieť všetky série, takže pre mňa je Enterprise taká milá nenáročná guilty pleasure.

The Colbert Report (2005) (pořad)

Nikdy nepochopím prečo po ňom nakoniec nepomenovali ten most v Budapešti. Alebo inak- niečo také v stredoeurópskom priestore nemáme a je to skutočne škoda. Jeden z najlepších televíznych programov - politicky nekorektný, vtipný a ostrý ako kvalitné toledské meče. Platí však hlavne v tom prípade, ak ste dobre zoznámený s americkými reáliami.

Předčítač (2008)

Najslabší z päťky nominovaných na najlepší film za rok 2008. Je čudné, že podľa mňa je najväčšou slabinou tohto filmu práve Kate Winslet, ktorá by mala byť tým najlepším v ňom. Nič proti Kate, je to skvelá herečka, ale v tomto filme ju ako Fiennes, tak aj Kross v každom spoločnom zábere o triedu prevyšujú. Hlavne v porovnaní s Fiennesom ťahá Kate druhé až tretie husle.