Annie Hallová (1977)

No. Pro mne asi nejslabší Allen, jakého jsem viděl. Na jeho poměry jsem se zas tak nebavil, ani mě děj nevtáhl jako obvykle. Normálně bych dával tři, ale nemůžu neocenit neotřelý způsob přístupu ke vztahu herec/režisér - divák.

Hlad (2008)

Ježišikriste. McQueen točí neuvěřitelně silně, těším se na další filmy, dosavadní dva jsou totiž velký zážitek. //Fassbender je Bůh Bohů.

Stud (2011)

Jestli byl pro mne Drive nejlepší filmový zážitek roku 2011, vděčí tak faktu, že jsem se k Shame dostal až teď. Byl by to totiž finiš jen o prsa a nejsem si jist, jestli by rozdíl rozluštila byť i nejmodernější fotobuňka. Zajímalo by mne, jakým čertům se upsala Carey Mulligan, že figuruje v obou filmech. Dlouho jsem neviděl film s tak početnou a explicitně natočenou kopulací, přičemž ony scény nebyly využívány prvoplánově, útočící na pudy diváka, ale jako další prostředek k výpovědi filmu, podobně jako například "běžící scéna" s Goldbergovýmy variacemi v uchu. Výpověď o "nestydatém" a bezskrupulózním přístupu k /anonymnímu/ sexu a zároveň k těžšímu a ostýchavějšímu otevření lidem, kteří by nám měli být blízcí. // Fassbender je bůh.

Le Havre (2011)

Taková pohádka, kde nejkomičtější z celého filmu je to, jak je to všechno pěkný a jednoduchý. Při sledování jsem se ale bavil a Le Havre mi dal trošku té optimistické nálady. Slabší 4*

Nedotknutelní (2011)

Že tenhle film vystřelil v hodnocení takto vysoko je pro mne docela záhadou. Nicméně musím říct, že to byla dobrá podívaná, snímek pěkně utekl a bez žádných rušivých elementů mne přinutil si ho užít.

Spider-Man (2002)

Jsem docela příjemně překvapený. 70%

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody se nezapře a i v tomto filmu laská svého diváka osobitým a milým humorem. A teď upřímně - kdo by jako nechtěl popíjet s Hemingwayem či Dalím?

Pokání (2007)

Co, co na to jen říci? Ian McEwan je génius a když se jeho kniha přeloží na filmové plátno v takto mistrném podání, opravdu se nedá říci nic jiného, než že se nedá říci vůbec nic.

Drive (2011)

Tak trochu se skepticismem přistupoval jsem k tomuto filmu. Přeci jen, po zjištění tématu filmu a toho, že je to jakýsi nový kultovní film, druhý Pulp Fiction, jsem byl naplněn velkými pochybami. Film, který se tváří kultovně dřív než jím je, k tomuto přístupu opravdu diváka nutí. Je to trochu zbytečné a možná i škoda, protože tento snímek si pochyby opravdu nezaslouží. Na druhou stranu - možná právě to způsobilo, že mě film naprosto pokořil a vyrazil dech. Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší filmový zážitek tohoto roku.