• Fantasy

Sexy 40 (2009)

Žánrově pěkně vydařený kousek, který zkoumá vztah starší ženy s dětmi a mladšího (kluka) muže s otcovským pudem, který v sobě nedokáže příliš potlačit. Všechno tu šlape, jak má...herci, dialogy, kamera, gagy. Prostě příjemně strávený čas, který vám možná i chvilku zůstane na mysli.

Dopisy pro Julii (2010)

Prvoplánový nesmysl s nablblými dialogy, kterému dává smysl snad jen roztomilý úsměv té malé blondýnky v hlavní roli a docela pěkná italská výprava. Možná to někoho právě po lobotomii pohladí po srdíčku. Nás normální to ale spíše všechny mine!

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Severská detektivka, která nezapře svůj původ. Násilí v surové podobě. A film, který stojí za to vidět.

Pan Nikdo (2009)

Vypravěč je jako vystřižený z Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona, jehož chraplavý hlas a sešlý obličej už Fincher stihnul zkopírovat z Malý velký muž (na což i Pan Nikdo stihne odkázat, když se půlka filmu vypráví novináři). Jenže tím vykrádání řady filmů jen začíná. Incestní vztah alla Velmi nezbezpečné známosti. Scéna ve vaně silně připomínající Fontánu nebo vzdáleně i Předčítače. Všechny ty scény u bazénu mi často vůbec připomínaly Předčítače. Maják, zábradlí u moře a hlavně ty dvě hlavy dvou zamilovaných milenců proti sobě jako v Requiem za sen (a stejní herci do toho). Osudový dotek snad ani netřeba zmiňovat. Střih a celkové promo filmu velmi připomíná Aronofskyho. Do toho sice hezká hudba, ale na tak intenzivní film, na jaký si to hraje, zcela nekonzistentní. Myšlenka, pointa ve svém důsledku velmi prostá. Hrozný kýč, který by se mi nesmírně líbil, nemít tenhle typ filmů nakoukaný a nevidět v každém záběru totální absenci originality. Guláš nebo eklektismus? Záleží na pohledu. Já jsem se dost nudil - což je pro mě rozhodující.

Muž ve stínu (2010)

Především třeba poznamenat, že jsem se ani na chvíli nenudil. Není to film roku, ale čas strávený takhle mi při správné náladě nepřijde zbytečně vyplýtvaný. Hodně dělá Polanského již tak nějak tradiční atmosféra jeho politických thrillerů.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Řekla vážně Barbie: ,,Společnost musí být založena na konsensu utlačovaných, nikoliv na hrozbě násilím."? Tenhle film je totální pixarovská pecka. Nejlepší možné zakončení trilogie. Nádherná grafika, scénář, dialogy, gagy, slzy....prostě nářez.

Ip Man (2008)

Hezké kung-fu, ale tenhle typ filmů mě moc nebere.

Malý velký muž (1970)

Někdy nechápu motivace hlavního hrdiny, když se pořád zmítá mezi bílými a indiány a nemůže si vybrat tu správnou stranu, až to stojí mnohdy někoho život. Ale nakonec musím připustit, že je to zkrátka dobrej film.

Popelka (1950)

Disney na nejlepší způsob. Ani jsem netušil, že je tenhle film tak starý. Ale na Dumba to pořád nemá :)