Vražda v Orient expresu (2017)

Mozeme vdacit predlohe, lebo pribeh je samozrejme fajn, no spracovanie ma neoslovilo az tak ako starsie verzie. Bolo to privelmi uponahlane a z Poirota urobili nieco, cim nie je. Chybalo mi tam trochu viac prace s postavami, hlavne s vedlajsimi. Zaciatok v Jeruzaleme by som vypustil. Zaver na styl poslednej vecere bol celkom dobre mysleny, no nieco sa mi na tom nepacilo. Videl som to na amfiteatri u nas v BB, na vyse 30m platne, takze z tohto hladiska celkom zazitok, no samotna atmosfera z miesta mi nestacila, aby som bol tymto filmom nejako zvlast ohureny.

Superman 3 (1983)

Scena z vrakoviska bola super. Mam rad tieto stare filmy, kde niektore sceny trvaju aj par desiatok sekund, resp. minut. Teraz je to samy strih. Inak taky komiksovy priemerik z cias, kedy sa komixy nebrali este az tak vazne. Ci len na mna to tak posobilo?

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

Dobre detektivky mam rad a toto sledovat bol celkom zazitok. Myslim si, ze ide o vhodny zaver celej serie. Bolo to sice trochu feministicke, ale namet bol skvely a realizacia tiez. Dokazat take nieco tak polka zapadneho sveta by si vyskrabala dieru do hlavy. Trochu ma vsak mrzi ten uplny zaver. Zbytocne to tam tlacili do "akcie". Otvorenejsie konce su krajsie pre nasu fantaziu.

Bláznivá noc (2016)

Slaba blbina, ktora ma zaujala len zo zaciatku, lebo taky namet som este nevidel. Tesne pred koncom som to uz musel vypnut.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Podla mna niektore scenky boli velmi slabe. Niektore vsak boli celkom dobre. No priznam sa, ze ma to nejako neohurilo.

Future World (2018)

Zmiesane pocity mam veru. Francove filmy celkom mozem, aj ked v poslednom obdobi s nim velmi nestiham. Toci toho nejako vela mam pocit. Tento kusok je ale celkom divocina, ktora balansuje medzi kultom a traposinou. Zo zaciatku mi par krat aj mraz presiel po chrbte. Tie vrazdy su cisty hnus. Brrr. Zaciatok vsak z filmu aj dost odkryje, hlavne z osobnosti Warlorda (Franco), takze dalsie "umrtia" az tak neprekvapia. Pacila sa mi kamera, ktora vtiahne do deja. Jovovich, Liu a Snoop Dogg su celkom osviezenim, aj ked hlavne Jovovich mi zo zaciatku liezla fest na nervy. Vela veci je tu velmi slabo poriesenych, ci uz motivacia postav, pripadne logika niektorych scen. Chceli to velmi zahrat na vystrednost, no pri tom sa kus stratili. Suki je ale celkom fajn a ocka jej sekli, neklamme si. Co este? Hlavna postava, mlady fagan, bol celkom v pohode, no viac menej dej neovplyvnoval. Takze si to asi budem musiet pozriet druhy krat, aby som sa rozhodol ci to pre mna bude kult, alebo len jeden z mnoha.

Noční hra (2018)

Celkom podarena thrillerova komedia, ktora potesi roznymi vtipnymi scenami. Pozdavalo sa mi aj herecke obsadenie. McAdams je kost, Bateman je sympatak no a Chandler je proste starsi brat, ktoremu to nevyslo az tak ako sa zda. Suverejne to ale vyhral Jesse Plemons, lebo jeho postava bola cisty ulet. Aj ostatne vedlajsie postavy boli fajn a miestami mali vsetci svetle chvilky, kedy som sa neudrzal smiechom (podplacanie, Danzel Washington a pod). Dalej musim ocenit, ze to nebola typicka fekalna americka zalezitost, no malo to aj nejaku tu inteligenciu. Bavilo ma to a mozem povedat, ze si zelam pokracovanie.

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Bolo to dobre, no asi ide o jednu z najslabsich casti, hlavne co sa tyka tejto serie. Co je vsak v ramci Black Mirror slabe, tak vo vysledku to nemusi byt az tak zle. Nemozem ist na 3*, lebo koniec koncov ta premisa nema chybu. Tvorcovia to trochu zabili tym konecnym vysvetlenim, naco som v ramci Black Mirror nie az tak zvyknuty. Cudujem sa trochu, lebo by som povedal, ze v tejto casti to praveze vobec nemuseli robit. Pri inych epizodach som bol trochu aj sklamany, ked ten zaver nebol dokonale vysvetleny, no vdaka tejto casti vidim, ze lutovat uz nebudem. Mozno by ma zaujimalo, koho to vlastne chceli vyhladit? Ceresnickou na torte bola pre mna ucast Michaela Kellyho, ktory akoby zahral svoju rolu z House of Cards, prisiel, videl, vyriesil.

Columbo - Vrabec v hrsti (1992) (epizoda)

Tento diel som si celkom dobre pamatal aj z detskych cias. Par veci som si osviezil, no vecne spita Dolores sa neda zabudnut. Colombo to nemal az tak tazke, lebo "bud lhal Harold Dolores, nebo Dolores lhala nam." Nakolko tam bolo ale viacero zlocinov, tak tento diel mi pride celkom zaujimavy a urcite som sa nenudil.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Chcel som to vidiet. No o nic by som neprisiel, ak by sa mi to nepodarilo. Prislo mi to akesi plytke, alebo skor detinske? Ja neviem. Film som pozrel bez najmensieho naznaku vzrusenia. No proste nezaujalo ma to.